V naší poradně s názvem SEBOROICKÁ KERATÓZA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Jedličková.
Lze i Seboroickou keratozu ošetřit a odstranit pomocí jablečného octa ???
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Seboroická keratóza nejde odstranit jablečným octem. Ocet ji jen změkčí a odstraní svrchní odumřelou tkáň, ale ložisko zůstane.
Seboroická keratóza jde odstranit chirurgicky vyříznutím a nebo lejzrem, či zmrazením.
Seboroickou dermatitidu je možné udržet pod kontrolou pouze dobrou léčbou a hygienou. V opačném případě jí nelze zabránit a může se opakovaně vracet. Chcete-li snížit její příznaky, zejména lupy, doporučuje se užívání šamponu s obsahem selenu nebo tea tree oleje. Seboroická dermatitida vyskytující se na obličeji a těle se léčí pomocí omývání vody a mýdlem. Toto by se mělo provádět každý den. Prostředky určené k léčbě, tedy medikované šampony, antimykotika, lokální kortikosteroidy, jsou především na lékařský předpis.
Velmi účinná je dobrá péče o pleť, zdravá strava, dostatek odpočinku a pravidelné cvičení. Nejúčinnější léčbou je sluneční záření, které nejen prospívá kůži, ale také hojí seboroickou dermatitidu.
Přírodní prostředky
V dnešní době je spousta lidí, kteří raději používají přírodní prostředky k léčbě onemocnění kůže. Nejčastěji se používají bylinné nebo tkáňové soli. Tyto prostředky optimalizují pokožku a mají blahodárné výsledky. Používání bylin je bezpečné a účinné, zároveň byliny neobsahují agresivní a chemické látky, jak tomu je u některých kosmetických přípravků.
Například jetel má širokou škálu léčebných výhod a účinků, které působí jako čisticí tonikum. Tkáňové soli, jako je sodík a draslík, pomáhají s udržováním zdravé kůže a podporují hydrataci pleti.
V příběhu LUPY VE VLASECH CO POMUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.
tak jsem dnes navstivila pani doktorku v centru Prosanum a po tom co si udelala mou anamnezu a podivala se mi do hlavy me prekvapila konstatovanim, ze na seboroickoudermatitidu to nevypada.. po temer roce, co neslycham o nicem jinem jsem byla skutecne velmi prekvapena. ackoli pani doktorka neprinesla zadnou diagnozu novou a zatim mne pouze poslala na nekolik dalsich testu, beru to jako pozitivum, protoze, pokud by se podarila objevit ta spravna pricina mych potizi, byla by zde sance trvaleho uzdraveni, v coz jsem po nalezu seboroicka dermatitida ani nedoufala.. Jsem zvedava, co vysledky prinesou. Prozatim zkusim posilit imunitu lactobacily a detoxikaci, uvidime.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
CremorHolt je typem stearinového hydrokrému zahuštěného hydrogelem škrobu. Obsahuje 6% Tinctura ichtamoli detergent. Podporuje tvorbu nových buněk pokožky, používá se jako doplněk péče při povrchových zarudnutích kůže, ekzémech a podobně.
Užití holtovy masti
Cremorholt se používá tam, kde je potřeba podpořit tvorbu nových buněk pokožky, či jako doplněk péče při povrchových zarudnutích kůže, ekzémech a podobně.
V naší poradně s názvem PERIORÁLNÍ DERMATITIDA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Květa Mitysková.
Dobrý den, prosím o radu, mám periorální dermatitidu kolem úst a velmi suchou pokožku stále. Prosím o radu, co používat za krém na suchou pokožku obličeje a protože dermatitidu mám již od konce června (postupně se zhoršovala od dubna), co bych mohla používat za přírodní přípravek (nezabral mi lék od p. doktorky, 1. Elocom, 2. protopic). Nyní používám zinkovou mast 2x až 3x denně a černý čaj na umývání a sádlo vlastnoručně vyškvařené.
Děkuji moc za rady s pozdravem
Mitysková Květa
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Doporučuji vytrvat v pokusech se svou kožní lékařkou. Někdy je totiž velmi obtížné najít příčinu této dermatitidy kolem úst a nezbývá nic jiného, než metoda pokus / omyl. Vaše doktorka na vás evidentně zkouší léky, které ve většině případů velmi dobře účinkují na tyto problémy. To, že u vás nezabraly, svědčí o nějaké méně běžné příčině vaší dermatitidy a bude třeba jí vyzkoumat. K léčbě budou zřejmě potřeba přípravky, které jsou většinou na předpis a proto si myslím, že spolupráce s kožním lékařem bude to nejlepší, co můžete pro sebe udělat.
Na seboroickoudermatitidu se obecně doporučuje šampon proti lupům, kolagenová emulze a tonikum Fungi Activ. Pokud se nevyskytuje u onemocnění lupovitost ani svědění, tak se používá Normalizační šampon, kolagenové emulze a tonika podle stavu pokožky.
V příběhu LUPY VE VLASECH CO POMUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Rayleen.
Tak jsem dnes navstivila na poliklinice svoji pani kozni, ktera mi pred rokem diagnostikovala seboroickou dermatitidu. Vetsinou se mi do hlavy podiva, poradi mi at zkusim jiny sampon, predepise jiny druh kortikoidu a rekne, at prijdu zase za nejakou dobu. Ted jsem tam byla poprve od ledna, co jsem se vratila z dovolene, opet se mi podivala do hlavy a zkonstatovala, ze to skutecne nevypada dobre. Ze hlava se mi loupe uz uplne vsude, vidi priznaky na usich i v obliceji, ale tentokrat uz mi neporadila nic, vlastne krome toho, ze si mam do pokozky vtirat olivovy olej, nedrbat se a mit optimistickou naladu, ze se s tim neda nic delat, a je na case se s tim smirit. Byla sice moc mila, a v ramci moznosti mi venovala i pomerne dost casu, ale nedokazu pristoupit na to, ze neni nic, co by mi mohlo pomoct. No.. tak nevim. Pripadam si zase v koncich. Budu zkouset dal metodou pokus omyl, jestli na neco nezareaguji zlepsenim, na 21.4. jsem objednana na vysetreni do sanatoria pana dr.novotneho k nejake pani dermatolozce, a pak se zase ne/uvidi :-/
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana.
Dobry den, Rayleen,
problem imunity pokozky a naruseni jejiho prirozeneho pH muze vyvolat ruzne kozni onemocneni. V urcitem smyslu ma pani dr. pravdu - stres oslabuje vlastni obranne mechanismy organismu, takze si tim nepomahate. Abych mluvila konkretneji, volila bych nasledni postup:
- probiotika (podivejte se na nektery z pripravku v lekarnach)
- activ aloe (stava z aloe podporuje imunitu a navic vyrovnava pH ve strevech = centrum nasi imunity)
- lneny olej a pupalkovy olej uzivejte denne, 2 lzicky
- zinek v chelatove vazne (podporuje hojeni, navic pusobi protizanetlive)
- ve finale bych doporucila silny antioxidant, ktery eliminuje negativni dopad volnych radikalu. Je to zdanlive nepotrebny doplnek, avsak ve finale plni vyznamnou funkci, v lekarnach volte Neofruit prasek, ktery pochazi z prirodnich zdroju, 2 lzicky ve vode rozpustit denne
Pro vnejsi pouziti vyzkousejte do 300 ml vody vlit 2 lzice octu a po umyti vlasu proplachnout vlasovou pokozku. Bakteriim a plisnim se v kyselem prostredi velmi spatne dari, proto je to jednoduchy navod jak alespon docasne vyrovnat pH v pokozce.
Kazdy problem se vsak nachazi uvnitr organismu: jatra, ledviny a nadledvinky. Proto by jste mela zasadne zmenit jidelnicek, vsechno korenene, sladke, tucne, slane vyloucit. Sem patri i bile pecivo, slazeny cerny caj. Rano nalacno vyzkousejte teplou vodu se stavou z 1/2 citronu, pote si dejte vyse zmineny lneny olej.
Je nutne vydrzet v aplikaci alespon mesic a pak uvidite, co se bude dit.
CremorHolt je typem stearinového hydrokrému zahuštěného hydrogelem škrobu. Obsahuje 6% Tinctura ichtamoli detergent. Podporuje tvorbu nových buněk pokožky, používá se jako doplněk péče při povrchových zarudnutích kůže, ekzémech a podobně.
V naší poradně s názvem VODNATÉ PUCHÝŘKY NA NOHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Vodnaté puchýřky na nohou, ze kterých vytéká voda, se mohou vytvořit z mnoha možných příčin. Může to souviset s vámi zmíněným otékáním kotníků. Nalézt takto řešení bez znalosti vašeho zdravotního stavu je nemožné. Proto budete muset komunikovat s lékařem, který má možnost vás vyšetřit. Začněte u svého kožního lékaře, protože vidíte, že jeho léčba má pozitivní výsledky. Poraďte se, zda-li aplikovaná léčba může být použita dlouhodobě. Zároveň buďte v kontaktu se svým praktickým lékařem, který vám může pomoci zmírnit otoky kotníků a tím zmírnit tvorbu puchýřků s tekutinou. Pokud nebudete s těmito lékaři úspěšný, tak můžete kontaktovat odborníka na otoky kotníků - lékaře kardiologa, popřípadě lékaře nefrologa.
Zdraví Cempírek!
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Janka.
Nekouřím, nepiji alkohol, dodržuji dia dietu, cvičím i mám pravidelný sex a pupínky mám stále, opakující se též několik let. Zdravím všechny kdo potřebují skutečnou pomoc, Janka.
Seboroická dermatitida je častým kožním onemocněním kojenců. Projevuje se tvorbou mastných, nažloutlých nebo načervenalých strupů na hlavě, obličeji nebo genitáliích (vzniká v místech se zvýšeným počtem mazových žláz). Na obličeji se objevuje zejména v blízkosti obočí nebo po stranách nosu. Seboroickou dermatitidu může zhoršovat stres.
V příběhu DETRALEX CENA DOPLATKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef.
Teď jsem doplácel poprvé v roce 2013 za Detralex 60 tablet 345 Kč v Praze v Holešovicích. Co mě ale překvapilo, byla rada magistry v lékárně, že existuje volně prodejný Mobivenal, který má stejné účinné látky jako detralex, ale je levnější. 60 tablet Mobivenalu stálo 189 Kč, což je poloviční cena Detralexu. Navíc se nemusí k doktorovi pro recept, platit za recept 30 korun a ani za regulační poplatky dalších 30 korun. Tak to asi příště zkusím nahradit.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jindriska.
takel jsem se zajimala o levnejsi variantu ,ale nahrady pry nezajistuji obsah učinné latky, takze jedině detralex je určitě učinný.takže proto musíme holt draze platit.164 kč za 30tbl-
komu zbyl, odkoupim rada.
Citlivá, poškozená nebo zanícená pokožka může velmi bolestivě reagovat na chemické látky v barvě na vlasy. Jestliže je pokožka porušená, mohou tyto chemikálie štípat a způsobit reakci, která vede ke svědění, zánětu a dalšímu poškození pokožky hlavy. Barvení vlasů může na pokožce vytvořit cyklus opakovaného svědění - poškrábání, který lze jen těžko léčit.
Ať už máte seboroickou dermatitidu, ekzém, psoriázu nebo růžovku, každý reaguje odlišně na různé látky, takže není možné říci, jaká kombinace chemikálií v barvě na vlasy vás osobně ovlivní. Naštěstí ale existují věci, které vám to usnadní.
V příběhu FUROLIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Kulmanová.
Dobrý den, brala jsem Furolin 3 dny a takovou bolest hlavy jsem v životě nezažila. A to trpím na migrény. Už jsem se nedivila, že lidi bolestí mlátí hlavou o zeď. Neměla jsem k tomu daleko, dál jsem už lék nebrala, a pak bylo zase dobře. Můžete mi k tomu něco napsat? Je ten lék vůbec odzkoušený, neboť na něm byla taková zvláštní nálepka. Nebyla jsem pokusný "králík"?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Daniela.
Furolin jsem dostala minulý týden na zánět močového měchýře. Žádné z výše psaných potíží jsem nezaznamenala, užívám je 3x denně. Navíc jsem se dočetla, že jsou šetrné ke střevní mikroflóře a není nutné brát k nim probiotika. Plyne mi z toho jeden jediný závěr:-) , holt jsme každý originál. Za mě tedy Furolin v pohodě.
Pokud je to možné, šamponujte vlasy každý den, protože je to účinné při léčbě seboroické dermatitidy. Šampon by měl být vmasírován do pokožky tak, aby došlo k uvolnění lupů. Nedoporučuje se škrábání pokožky, protože může dojít k odření nebo k tvorbě vředů. Šampon by měl být po umytí důkladně opláchnut.
Tymián
Vařte asi dva šálky vody a přidejte čtyři lžíce suchého tymiánu. Tymián vařte po dobu deseti minut. Poté nechte tuto směs vychladnout a použijte polovinu směsi jako šampon na vlasy. Jemně vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy.
Semena pískavice
Vložte dvě polévkové lžíce semen pískavice do vody a nechte takto přes noc uležet. Druhý den by měla vzniknout pasta, kterou naneste na hlavu a nechte působit po dobu 30 minut, poté opláchněte.
V naší poradně s názvem SVĚDĚNÍ HLAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Blanča.
Je mi 22let a mám svědění hlavy a dst silné a nevím co a tím mám dělat je to hrozné.už to mám dýl jak měsícamám k tpomu lupy může to být aji tím?????????
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Když svědění hlavy doprovázejí lupy, tak se může jednat o plísňovou dermatitidu. Tu může způsobit třeba plíseň ze zapařené čepice a bebo si ji můžete zanést třeba na prstech, když se drbete, například z klávesnice. Vyzkoušejte přípravek Nizoral. Je to šampon z lékárny a mohl by pomoci.
Zoonózy mohou u člověka vyvolat dermatitidu. U člověka králičí svrab vyvolává dočasné papulární léze, dermatitidu a pruritus na břiše, krku a končetinách. Léze jsou výraznější u dětí a žen, zejména na pokožce, která byla v bezprostředním kontaktu s nakaženým zvířetem, a to i v případě asymptomatického průběhu. Inkubační doba může být velmi krátká (bezprostředně po kontaktu se zvířetem). Přenos z králíka na člověka je velmi vzácný.
V příběhu EKZEM NA HLAVE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ajda.
mockrat dekuji za odpoved, ty leky jsem od kozni lekarky dostala, vse jen kortikoidy asi 6 druhu a ditiaden, sice se po nem dobre spi, ale z toho vseho mi zatim nepomohlo nic, docetla jsem se take ze by mohlo pomoci dehtove mydlo, tak jsem si ho koupila, zatim to svedi dal a dal, a je to k zesileni. Ale ten sampon vyzkousim, pak pry ma byt take dobry po umyti pantenol v pene. budu holt zkouset, a uvidime, mejte se hezky a diky.
Ajda
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jakub.
Maste super drahe kremy a sampony. Toto su zbytočnosti čo vam každy lekar nakeca a nakecaju vam to aj ludia na internete pretože "nič ine nepoznaju".
Ja som atopik celý život mám ekzem na rukách. Udržujem si ho jedným lacnejším kremom z obchodu a ak vypukne ekzem tak kortikoidy zo par dni.... Pred trištvrte rokom mi zničoho nič začal ekzem vo vlasoch vzadu ako sa robí cop (mám dlhé vlasy mymochodom a keď som prišiel ku kožnej tak sa pýtala či nemám alebo som nemal vši, blchy Super - ODBORNICI).
Nepomáhalo 8 mesiacov nič.. ako náhle som si spravil com a trocha "natiahol" kožu vzadu hlavy tak prepukol, stale tam bol.. sice nesvrbel ked bol "pasivny" no stale som si ho musel natieraz Kortikoidnou masťou lebo ako náhlo som ho nenatrel 1 deň tak hneď hnisavý... mal som ho v hlave o velkosti CCA strednej paradajky.. povedzme 5centimetrov stvorcovych.
Používal som detsky sampon super sampon super kremy, kortikoidy (vždy sa vrátil ekzem), dokonca aj lieky Zenaro (antihistanimiká) nič nepomohlo - pomohla ale jedna super vec čo by ste neverili no fungovalo to na 100%. To ako keď máte špinavé okno a alkoholom ho jedným ťahom vyčistíte.
Verte alebo neverte - Za studena lisovaný kokosový olej, nebielený, Bio panenský - natrel som si ho do vlasov na celú pokožku hlavy až som mal mastné vlasy - nechal pôsobiť 5 hodín v Nedelu cez deň a potom jemne umýval teplou (nie veľmi) vodou a jemným mydlom asi 4x som musel prepláchnuť.
Od vtedy nemám s ekzemom ZIADNY problem. Skuste toto pani mne to pomohlo na 100% jeden krát, prírodne. Nebojte sa nemusíte kupovať žiadne super drahé oleje. Ja vám odporučim olej čo používam ja a je v tak malom balení že stojí len pár korún a ak by vám náhodou nepomohol (skúste aplikovať 2x) tak sa nemusíte bať že budete mať v skrini olej za 50€.
Mini balenie kde nemáte čo pokaziť, a ak nepomôže neľutujete 2 € :D http://www.anatura.sk/produ…
BIODERMA zklidňující a čisticí krém Sensibio DS+ 40 ml
Je zjemňující krém, který efektivně zklidňuje seboroickou a podrážděnou pokožku. Nemastná konzistence krému je přizpůsobena pro použití na šupinatou a zarudlou pokožku.
Účinky:
snižuje lokální zarudnutí;
upravuje šupinaté stavy na pokožce a obnovuje rovnováhu pokožky.
Výhody:
bez parfemace;
hypoalergenní (minimalizuje alergické reakce).
Použití:
Naneste 1–2x denně na očištěnou a osušenou pokožku.
Tato alergie na slunce není způsobena jenom čistě tím slunečním zářením. Sluneční alergii hlavně způsobují ozonové díry, které nad námi v atmosféře máme. Ozónové díry propouští škodlivé části slunečního záření, které za normálních podmínek na zemský povrch nedopadnou. Takže v obdobích, kdy je ozónová vrstva oslabena, je důležité používat ochranné opalovací krémy s ochranným faktorem SPF 40 až 50, užívat antihistaminika, trošku se šetřit a nechodit moc na sluníčko hlavně ze začátku. Na případnou sluneční dermatitidu (alergie na slunce) je dobré krátkodobě použít kortikoidní mast, nejdéle dva až tři dny. Kortikoidní mast se nesmí používat, když jdete na slunce, jedině na noc si s ní dermatitidu lehce natřete.
Zatímco se seboroická dermatitida u kojenců obvykle hojí spontánně po několika týdnech, v dospělosti se často vrací. Další vrchol výskytu je mezi dvacátým a třicátým rokem života, častěji u mužů. Ženy jsou postiženy zejména po menopauze. Velmi často je nemoc pozorována u pacientů, jejichž imunitní systém je podstatně oslaben – 80 procent pacientů s AIDS trpí seboroickou dermatitidou.
Numulární dermatitida má tvar jasně ohraničené červené skvrny, která se obvykle objevuje na nohou, rukou, pažích a trupu. Častěji se objevuje u mužů a ve věku mezi 55 a 65 lety. Suché prostředí nebo časté sprchování v teplé vodě podněcuje tuto dermatitidu.
Kontaktní dermatitida se dělí na alergickou a iritační, obvykle se projevuje růžovou nebo červenou svědivou vyrážkou. Určení přesné příčiny kontaktní dermatitidy může být obtížné.
Alergická kontaktní dermatitida je krátkodobá kožní alergie. Příkladem alergické kontaktní dermatitidy je působení jedu břečťanu, kdy jen slabý dotek na kůži vyvolá dermatitidu. I další rostliny mohou vyvolat alergickou kontaktní dermatitidu, květiny, byliny, ovoce i zelenina. Příčinou této dermatitidy mohou být rovněž, barvy na vlasy, kosmetické přípravky, kovy, guma, formaldehydy (používané jako konzervační přísady v mnoha produktech).
Iritační kontaktní dermatitida je způsobena látkou zhoršující stav kůže tím, že dochází k opakovanému kontaktu, typickým dráždidlem je voda, která vysušuje a poškozuje pokožku opakovanou expozicí (časté mytí). Symptomem dráždivé dermatitidy je suchá, poškozená kůže.
Jedná se o onemocnění typické hlavně v kojeneckém věku, má však sklony k návratu, a tak se může objevit i v pozdějším věku (puberta nebo dospělost), především u mladých mužů. Seborea u miminek je onemocněním kůže, které není nakažlivé ani infekční a postihuje hlavně pokožku hlavy, obličeje a trupu, protože to jsou oblasti lidského těla, u nichž dochází ke zvýšenému maštění kvůli produkci mazových žlázek. V kojeneckém věku ve většině případů dochází k jeho samotnému vymizení, v pozdějším věku vyžaduje léčbu.
Charakteristickým příznakem seborey jsou drobné bílé, nažloutlé až nahnědlé lupínky nebo krustičky ve vlasech nebo v obličeji, které obvykle nesvědí a seskupují se v ložiska, která mohou být začervenalá, popřípadě mohou krvácet (hlavně po rozškrábání). Seborea je často zaměnitelná s jinými kožními onemocněními, jako je například atopický ekzém či lupénka, nicméně zkušený lékař (tricholog) rozdíl pozná a odhalí už na první pohled.
Možné příčiny:
zvýšená tvorba mazových žláz
role a účinek lipofilní kvasinky Malassezia furfur, která patří k fyziologickému osídlení kůže a její výskyt je zaznamenán vždy tam, kde je vyšší produkce mazové žlázy
oslabení imunitního systému
hormonální výkyvy
kvasinkové infekce
poruchy výživy
Přesné příčiny seboroické dermatitidy však doposud nebyly zjištěny.
Seboroická dermatitida se u kojenců projevuje jako nahnědlá, žlutavě-bílá krusta, stroupek ve vlasech. Vyskytuje se především ve vlasové části hlavičky (případně i na uších, čele, obočí, víčkách, na ramenou, pažích, hýždích, tříslech nebo v podkolení), má tendenci se odlupovat a na pohled vypadá jako lupy. Ve většině případů se objevuje hlavně v prvních týdnech života dítěte a taktéž dětem zmizí buď v prvních týdnech, či měsících života, ale může u nich přetrvat i několik let. Proč však přetrvává u některých dětí i v pozdějším věku anebo proč se znovu v pozdějším věku zase objeví, není zatím lékařům známo a je to předmětem stálého zkoumání. Důvodem ale určitě není nedostatečná hygiena nebo alergie. Seboroickou dermatitidu má hned po narození drtivá většina novorozených dětí. Její vliv na zdraví dítěte není žádný, spíše se jedná jen o kosmetický „problém“ nevábící oku, za kterým stojí nadměrná funkce mazových žlázek, která se časem sama upraví. Seborea děti nijak nebolí, obvykle ani nesvědí, nemají pocit pálení zasažené oblasti, a není ani nakažlivá. Ve vzácných případech intenzivního výskytu seborey na těle může mít dítě pocit, že se musí neustále škrábat, protože ho krustičky svědí. Není-li seborea klasická, tedy lokalizována pouze na hlavičce dítěte, nebo pokud ložiska krvácí nebo se nějak rozšiřují, je nutné vyhledat lékaře. To samé platí i v případě, kdy se stav seborey nezlepšuje po několik týdnů.
Společnost BIODERMA má za sebou více než dvacetiletou zkušenost s tvorbou dermatokosmetiky. Vedení firmy sídlí ve francouzském Lyonu a úzce spolupracuje se světovými dermatology a významnými výzkumnými centry. Díky tomu neustále vyvíjí nové kosmetické výrobky. V nabídce této značky najdete několik řad rozdělených podle typu pleti, včetně citlivé dětské pokožky, a vlasovou kosmetiku. BIODERMA si velice zakládá na svých výzkumech a možnostech nejrůznějších inovací. V souladu se svým odhodlaným mezinárodním postojem má BIODERMA zastoupení v mnoha zemích. V průběhu posledních 5 let byl její průměrný roční nárůst vyšší než 32 procent.
Kvalitní dermokosmetika pomáhá redukovat nežádoucí účinky mikrobiálního osídlení a nadprodukci kožního mazu, uleví svědění, neutralizuje začervenání a olupování pokožky. Navrací pokožce schopnost přirozené ochrany a může oddálit recidivu onemocnění až o několik týdnů.
BIODERMA šampon proti lupům a jejich návratu Nodé DS+ Antipelliculaire Intense 125 ml
Jde o zklidňující šampon na vlasy a pokožku hlavy s problematikou seboroické dermatitidy.
Aktivní látky:
patentovaný komplex DSactiv – zaručuje dvojitý účinek, působí na příčiny vzniku šupinaté pokožky (omezuje množení kvasinek, které způsobují vznik lupů) a pomáhá zabraňovat jejich opětovnému výskytu (minimalizuje sekrecí séba, které je vhodným prostředím pro množení kvasinek);
keratoregulační látky – pomáhají odstranit přetrvávající lupy a aktivovat jejich eliminaci.
Výhody:
pomocí zklidňujících látek okamžitě a trvale odstraňuje svědění vlasové pokožky;
působí efektivně proti lupům a jejich opětovnému návratu;
tekutá krémová textura se lehko aplikuje.
Výsledky:
poskytuje snadné rozčesávání vlasů;
zvyšuje lesk, pružnost a objem vlasů.
Použití:
První 3 týdny aplikujte 3x týdně, následně 1–2x týdně (dle potřeby). Šampon aplikujte na mokré vlasy, napěňte a důkladně opláchněte. Poté aplikaci zopakujte, napěňte, nechte působit 5 minut a opět důkladně opláchněte.
Upozornění:
Vyhněte se kontaktu s očima. Přípravek není vhodný pro děti do 3 let (obsahuje kyselinu salicylovou).
Analyza vlasu je nesmysl, protoze sice dokaze co - to odhalit, nicmene vysledky jsou vetsinou zkreslene. Navic mate problem v pokozce hlavy a ne v samotnych vlasech, opravdu nenachazim slov. Aby jste se vesla do nejakych normalnich penez, kupte si lecitin (6 tablet denne na zacatek), dale zinek, selen, vitaminy skupiny B (hlavne B6), vitamin A a E, rybi olej. Pokud lecba pomoci doplnku stravy zabere, jedna se o lupenku. Pokud ne, jedna se o seboroickou dermatitidu. Pak se poohlednete po morskych rasach typu Laminaria. Rovnez uzivejte Zinek + B6. Hezky den
tak jsem dnes navstivila pani doktorku v centru Prosanum a po tom co si udelala mou anamnezu a podivala se mi do hlavy me prekvapila konstatovanim, ze na seboroickoudermatitidu to nevypada.. po temer roce, co neslycham o nicem jinem jsem byla skutecne velmi prekvapena. ackoli pani doktorka neprinesla zadnou diagnozu novou a zatim mne pouze poslala na nekolik dalsich testu, beru to jako pozitivum, protoze, pokud by se podarila objevit ta spravna pricina mych potizi, byla by zde sance trvaleho uzdraveni, v coz jsem po nalezu seboroicka dermatitida ani nedoufala.. Jsem zvedava, co vysledky prinesou. Prozatim zkusim posilit imunitu lactobacily a detoxikaci, uvidime.
Dobrý den, prosím o radu, mám periorální dermatitidu kolem úst a velmi suchou pokožku stále. Prosím o radu, co používat za krém na suchou pokožku obličeje a protože dermatitidu mám již od konce června (postupně se zhoršovala od dubna), co bych mohla používat za přírodní přípravek (nezabral mi lék od p. doktorky, 1. Elocom, 2. protopic). Nyní používám zinkovou mast 2x až 3x denně a černý čaj na umývání a sádlo vlastnoručně vyškvařené.
Děkuji moc za rady s pozdravem
Tak jsem dnes navstivila na poliklinice svoji pani kozni, ktera mi pred rokem diagnostikovala seboroickou dermatitidu. Vetsinou se mi do hlavy podiva, poradi mi at zkusim jiny sampon, predepise jiny druh kortikoidu a rekne, at prijdu zase za nejakou dobu. Ted jsem tam byla poprve od ledna, co jsem se vratila z dovolene, opet se mi podivala do hlavy a zkonstatovala, ze to skutecne nevypada dobre. Ze hlava se mi loupe uz uplne vsude, vidi priznaky na usich i v obliceji, ale tentokrat uz mi neporadila nic, vlastne krome toho, ze si mam do pokozky vtirat olivovy olej, nedrbat se a mit optimistickou naladu, ze se s tim neda nic delat, a je na case se s tim smirit. Byla sice moc mila, a v ramci moznosti mi venovala i pomerne dost casu, ale nedokazu pristoupit na to, ze neni nic, co by mi mohlo pomoct. No.. tak nevim. Pripadam si zase v koncich. Budu zkouset dal metodou pokus omyl, jestli na neco nezareaguji zlepsenim, na 21.4. jsem objednana na vysetreni do sanatoria pana dr.novotneho k nejake pani dermatolozce, a pak se zase ne/uvidi :-/
Nekouřím, nepiji alkohol, dodržuji dia dietu, cvičím i mám pravidelný sex a pupínky mám stále, opakující se též několik let. Zdravím všechny kdo potřebují skutečnou pomoc, Janka.
takel jsem se zajimala o levnejsi variantu ,ale nahrady pry nezajistuji obsah učinné latky, takze jedině detralex je určitě učinný.takže proto musíme holt draze platit.164 kč za 30tbl-
komu zbyl, odkoupim rada.
Furolin jsem dostala minulý týden na zánět močového měchýře. Žádné z výše psaných potíží jsem nezaznamenala, užívám je 3x denně. Navíc jsem se dočetla, že jsou šetrné ke střevní mikroflóře a není nutné brát k nim probiotika. Plyne mi z toho jeden jediný závěr:-) , holt jsme každý originál. Za mě tedy Furolin v pohodě.
Když svědění hlavy doprovázejí lupy, tak se může jednat o plísňovou dermatitidu. Tu může způsobit třeba plíseň ze zapařené čepice a bebo si ji můžete zanést třeba na prstech, když se drbete, například z klávesnice. Vyzkoušejte přípravek Nizoral. Je to šampon z lékárny a mohl by pomoci.
mockrat dekuji za odpoved, ty leky jsem od kozni lekarky dostala, vse jen kortikoidy asi 6 druhu a ditiaden, sice se po nem dobre spi, ale z toho vseho mi zatim nepomohlo nic, docetla jsem se take ze by mohlo pomoci dehtove mydlo, tak jsem si ho koupila, zatim to svedi dal a dal, a je to k zesileni. Ale ten sampon vyzkousim, pak pry ma byt take dobry po umyti pantenol v pene. budu holt zkouset, a uvidime, mejte se hezky a diky.
Ajda
Dobrý den
Už dlouhodobě mám zvýšenou sedimentaci , nyní 62/90
Jsem pod kontrolou alergologa , mám různá vyšetření- negativní.
DG: Asthma alerg.pers. pod kontrolou
alergickou rýmu dermatitidu v obličeji (rosacea facieí)
recidivující záněty DC,GER
vertebrogenní potíže
hepatopatie
Moje závodní lékařka neřeší , prý chronická , nemám se tím zabývat.
Jsem pořád unavená , spavá .
Dá se něčím léčit , nebo aspoň nějakým přírodním preparátem snížit ?
Tohle bych viděl spíše jako kontaktní dermatitidu nebo svrab, než následek konzumace přípravku na klouby a mandarinek. Příčinou může být časté koupání, pěna do koupele, prášek na praní, aviváž, tělové mléko, a tak dále. U svrabu zase stačí jízda veřejnou dopravou a sednutí si na polstrovanou sedačku. Nejlépe uděláte, když zajdete na kožní a necháte si to tam vyšetřit. Tak se toho nejrychleji zbavíte.
Toto pásový opar skutečně není. Jde o dermatitidu nejspíše opruzeninu. Více by vám sdělil kožní lékař při vyšetření v ambulanci. Při léčbě opruzeniny je použití masti kontraproduktivní, protože mast zadržuje na pokožce vlhkost a ta dále podporuje rozvoj těchto boláků. Na opruzeniny zabírá sucho. Pokožku je třeba omýt mýdlem, vysušit fénem do sucha a aplikovat zásyp. Jakmile zásyp zvlhne, tak třeba vše opakovat.
Dobrý den Běto, ve Vašem případě se asi o svrab nejedná, neboť popisujete výskyt na neobvyklých místech pro svrab. Spíše bych se přikláněl k tomu, že jde o dermatitidu na základně nějakého zevního podráždění. Pro přesné určení diagnózy a pak i následné péče bude ve Vašem případě třeba navštívit dermatologa a to by měl udělat každý člen Vaší rodiny, který má tuto vyrážku na těle. Nejlépe by bylo jít každý k jinému lékaři, abyste se vyhnuli případné jednostranně špatně určené diagnóze, což se v kožním lékařství občas stává.
Rodiče si holt nevybíráme a někdy je soužití svízel. Jak z toho ven? Zajistěte mamince náhradní péči, ze které nebudete mít výčitky svědomí a jezděte k ní na návštěvu. Máte na výběr buď domácí péči a nebo umítění do pečovatelského domu pro seniory. Ve výsledku to bude mít pozitivní dopady na maminčin život, protože v obou případech je péče vykonávána osobami se zkušenostmi v péči o staré lidi, tak zvaná geriatrie. Takovou péči vy, jako laik, nemůžete nikdy 89leté mamince poskytnout.
Identifikovala jste jasný spouštěč vašich problémů, toto je způsob jak být zase JÁ.