K 21 dnů Funkční poruchy periferních cév jako nemoci z povolání podle jiného právního předpisu, který stanoví seznam nemocí z povolání, nejdříve za 3 měsíce po odeznění akutního stá(...více se dočtete ve zdroji)
Zdroj: článek Kdo má dnes nárok na lázně
Poradna
V naší poradně s názvem KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÁ LÉČBA FRANTIŠKOVY LÁZNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Václav Jícha.
Dobrý den, mám předepsanou komplexní lázeňskou léčbu od lékaře, ale mám si zajistit sám pobyt a když bude volno, tak ostatní zařídí lékař. Prosím, jak postupovat a jaký nejbližší termín je volný?
Děkuji
Jícha Václav Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nejprve musíte zjistit, ve kterém zdravotnickém zařízení máte tu komplexní léčbu. Potom tam zavolejte a domluvte si čas příjezdu a zároveň se zeptejte na ubytovací možnosti.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Komplexní lázeňská léčba františkovy lázně
Komplexní, nebo příspěvková
To, zda lázeňská péče bude poskytnuta jako komplexní (plně hrazená) nebo příspěvková, vyplývá z výše uvedených legislativních norem, kterými se lékař musí řídit.
Při komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péči zdravotní pojišťovna hradí náklady na léčení, ubytování a stravování ve standardní úrovni nasmlouvané s poskytovateli lázeňské péče. Ubytování je poskytováno dle možnosti a kapacity lázní ve dvou kategoriích (kategorie A, kategorie B). Obě kategorie představují 2lůžkový pokoj se základním vybavením, přičemž v kategorii A je sociální zařízení přímo součástí pokoje, v kategorii B je dostupné v rámci ubytovacího objektu. Jakékoliv jiné vybavení pokoje (jednolůžkový pokoj, televize, lednice a podobně) je posuzováno jako nadstandard.
Při komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péči dopravu do lázeňského zařízení a zpět hradí VZP ČR pouze v případě, že zdravotní stav pacienta podle vyjádření ošetřujícího lékaře, který tuto dopravu indikuje, neumožňuje dopravu běžným způsobem bez použití dopravní zdravotní služby.
Pobyt průvodce u komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče se hradí pouze v případě, kdy jeho nezbytnost potvrdí revizní lékař (náklady za průvodce hradí zdravotní pojišťovna pacienta).
Druhým typem je příspěvková lázeňská léčebně rehabilitační péče. Zde zdravotní pojišťovna hradí pouze standardní léčení a ostatní výdaje za lázeňský pobyt si pacient platí sám. Finanční výdaje jsou u příspěvkového pacienta různé, a to podle délky jeho léčebného pobytu, dále podle kvality ubytování a také podle ročního období, které si pro lázeňské léčení vybere.
Na oba zmíněné typy lázeňského léčení musí být návrh schválen revizním lékařem.
Třetím typem je lázeňská péče, která se ze zdravotního pojištění nehradí. Jde o samoplátce, kteří si pobyt v lázních hradí sami. Tento typ lázeňské péče není schvalován revizním lékařem.
Zdroj: článek Františkovy Lázně hrazené pojišťovnou
Poradna
V naší poradně s názvem DOTAZ NA LÁZNĚ.... se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jiřina Lukáčová.
Ráda bych věděla,zda mám nárok na lázně po roce po operaci dvoucípé a trojcípé chlopně. Loni v lednu 2015 sem byla na operaci a únor sem byla v lázních. Letos 2016 sem se ptala lékaře ke kterému chodím a on mi řekl,že letos nárok na lázně nemám.
Sem též po operaci štítné žlázy 5 let . Mám chronické bolesti bederní páteře a trpím zánětlivými otoky kloubů.
Prosím o radu a odpověď ... Děkuji s pozdravem Jiřina Lukáčová Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Posouzení zdravotního stavu pacienta a rozhodnutí o doporučení, navržení a schválení lázeňské péče je vždy na lékařích. Rovněž záleží na odborném posouzení závažnosti onemocnění lékařem, zda bude lázeňská péče poskytnuta a zdravotní pojišťovnou uhrazena jako komplexní, nebo jako příspěvková. Pokud Váš praktický lékař nechce lázně předepsat, tak si obstarejte doporučení od odborných lékařů (kardiolog, endokrinolog, ortopéd), ve kterém oni stanoví lázeňskou péči, jako vhodný doplněk Vaší léčby. To pak přineste svému praktickému lékaři a požádejte ho o vypsání potřebných dokumentů pro přiznání lázní.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Dotaz na lázně....
Lázně
Specialisty na léčbu polyneuropatie jsou lázně Bohdaneč, ve kterých se používají metody balneologické, které zde mají tradici. Dále jsou to lázně Poděbrady, Bělohrad, Slatinice.
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně (komplexní lázeňská péče – KLP), nebo částečně (příspěvková lázeňská péče – PLP) zdravotní pojišťovnou.
Postup léčby na pojišťovnu:
- Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní, nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).
- Indikace lázní v tomto případě: nemoci nervové – polyneuropatie, kořenové syndromy.
- Komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.
- V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.
- Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, které si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu.
- Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.
Léčebný pobyt zahrnuje:
- vstupní a závěrečné vyšetření odborným lékařem, kontrolní vyšetření dle potřeby
- EKG, spirometrie, laboratorní vyšetření, dle nutnosti i další vyšetření
- individuální léčebný plán sestavený lékařem se 2–3 léčebnými procedurami denně (mimo neděle)
- 24hodinová lékařská a sesterská služba
- hotelové ubytování v rehabilitačním centru, hotelech, penzionech
- plná penze včetně případné speciální diety (dle doporučení lékaře) sestavená nutriční terapeutkou
Zdroj: článek Polyneuropatie dolní končetiny
Příběh
Ve svém příspěvku FRANTIŠKOVY LÁZNĚ KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÁ PÉČE DOPLATKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Václav Kubeš.
Dobrý den,
prosím o informaci zda mohu u Vás nastoupit na komplexní lázeňskou péči bez doplatku. Mám předvolání - odsouhlasenou komplexní lázeňskou péči v Mariánských Lázních, ale tam nelze získat pobyt bez doplatku.
Děkuji za odpověď, s pozdravem
Václav Kubeš
České Budějovice
v.kubes@centrum.cz
tel. 728 288 471 Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie Francouzová.
Jsem po gynekolog. operaci a bude mi nabídnuta komplex. lázeň. péči. Zajímala by mě péče bez doplatku. Děkuji.
Zdroj: příběh Františkovy lázně komplexní lázeňská péče doplatky
Co hradí pojišťovna a co pojištěnec
Lázeňská léčebně rehabilitační péče je podle zákona hrazenou službou, je-li poskytována jako nezbytná součást léčebného procesu, kdy její poskytnutí doporučil ošetřující lékař a potvrdil revizní lékař pojišťovny.
Lázeňská léčebně rehabilitační péče je poskytována výhradně jako následná lůžková péče. Lázeňský pobyt hradí zdravotní pojišťovna svému pojištěnci buď plně (komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče), nebo částečně (příspěvková lázeňská léčebně rehabilitační péče).
V případě komplexní péče si pacient může sám platit nadstandard v ubytování, zdravotní pojišťovna hradí náklady na léčení, ubytování a stravování ve standardní úrovni. Dopravu do lázeňského zařízení a zpět hradí pouze v případě, že zdravotní stav pacienta podle vyjádření ošetřujícího lékaře, který tuto dopravu indikuje, neumožňuje dopravu běžným způsobem bez použití dopravní zdravotní služby.
U příspěvkové péče zdravotní pojišťovna hradí pouze standardní léčení, ostatní výdaje za lázeňský pobyt si pacient platí sám.
Zdroj: článek Lázně Bělohrad
Poradna
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Drahoslava Tomisova.
Hezký den chci se optat Po infarktu miokardu mám nárok na lázně na jak dlouho a kde se ubytovává děkuji Tomisiva Jihlava Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Po infarktu myokardu jsou pacienti často posíláni na doléčení do lázní. Tuto následnou péči naordinuje přímo ošetřující lékař hospitalizačního zařízení. Trvá obvykle 3 týdny a je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pacient jede z nemocnice rovnou do lázní. Pokud ale máte na mysli klasické křížkové lázně, tak zde existuje nárok jen pro některá onemocnění uvedená v Indikačním seznamu https://www.ceskaordinace.c… a vše se odvíjí od schválení lázní vaší zdravotní pojišťovnou. Každá zdravotní pojišťovna má vlastní pravidla pro odsouhlasení financí na lázeňskou péči. Proces můžete podpořit tím, že si obstaráte doporučení od kardiologa, ze kterého bude patrné, že lázeňská péče povede ke zlepšení zdravotního stavu a tím ušetří pojišťovně další náklady na budoucí řešení jinak neuspokojivého zdravotního stavu.
Doba lázeňského pobytu a lázeňská lokalita jsou určeny zdravotní pojišťovnou. Po odsouhlasení lázní si zavoláte do určeného zařízení a dohodnete si úroveň kvality ubytování.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Lázně Poděbrady hrazené pojišťovnou
Komplexní lázeňská péče hrazená pojišťovnou
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena:
- Plně hrazená zdravotní pojišťovnou (komplexní lázeňská péče – KLP).
- Částečně hrazená zdravotní pojišťovnou (příspěvková lázeňská péče – PLP).
Zdroj: článek Lázně Poděbrady hrazené pojišťovnou
Léčebný pobyt v lázních hrazený pojišťovnou
Lázeňská léčba je hrazena zdravotní pojišťovnou buď plně, nebo částečně. Plně hrazená je označována jako komplexní lázeňská péče a zdravotní pojišťovna hradí celý léčebný pobyt (někdy označováno jako křížkové lázně). Částečně hrazené péči se říká příspěvková lázeňská péče, kdy zdravotní pojišťovna hradí pouze léčebnou část pobytu a sami si hradíte ubytování a stravu. O druhu hrazené lázeňské péče rozhoduje revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny.
Co všechno zdravotní pojišťovna hradí?
U komplexní lázeňské péče zdravotní pojišťovna hradí léčebný plán, procedury, ubytování a stravování. V případě, že chcete u plně hrazené péče využít nadstandardního ubytování, doplácí se pouze doplatek podle platného ceníku konkrétních lázní. U příspěvkové lázeňské péče pojišťovna hradí pouze léčebný plán s procedurami a ubytování se stravováním si platíte sami.
Lhůta k nástupu do lázní
V Indikačním seznamu je uveden seznam onemocnění, která mají nárok na lázeňskou léčbu a uvádí také u kterých onemocnění je třeba do lázní nastoupit v omezené lhůtě, která může být i 3 měsíce po operaci / úrazu / onemocnění. Pokud lékař podá návrh na lázně pozdě, týden nebo dva před vypršením této lhůty, zdravotní pojišťovna návrh automaticky zamítne, protože pacient by stejně nestihl nastoupit do lázní včas. Pokud se chcete dozvědět, s kterými onemocněními musíte do lázní co nejdříve, přečtěte si náš článek Nárok na lázně, kde se tomuto tématu věnujeme dopodrobna.
Co když návrh na lázně zdravotní pojišťovna neschválí?
Když revizní lékař zdravotní pojišťovny neschválí návrh na lázeňskou péči, můžete podat do 15 dnů od vrácení návrhu odvolání příslušné zdravotní pojišťovně. Odvolání by měl podávat lékař, který lázeňský návrh vystavil. Podat písemnou žádost o přehodnocení rozhodnutí revizního lékaře samozřejmě můžete podat také sami.
Zdroj: článek Kdo má dnes nárok na lázně
Úhrada z veřejného zdravotního pojištění
Možnosti lázeňské péče
Komplexní lázeňská péče (KLP):
- Zdravotní pojišťovna hradí léčbu, ubytování i celodenní stravu.
- Komplexní lázeňskou péči čerpá klient v době pracovní neschopnosti.
- Délka léčení je stanovena na 28 dnů u vybraných indikací.
- Platnost schváleného návrhu na komplexní lázeňskou péči je 3 měsíce od data vystavení.
- Pokud revizní lékař schválí průvodce pro pobyt dospělého klienta, hradí zdravotní pojišťovna průvodci ubytování a stravu.
- Lázeňskou rehabilitaci lze v některých případech prodloužit. „Návrh“ opět schvaluje revizní lékař příslušné pojišťovny.
- Zdravotní pojišťovna odesílá schválený návrh přímo lázním, které klienta předvolají k nástupu do lázní.
Příspěvková lázeňská péče (PLP):
- Zdravotní pojišťovna hradí pouze léčbu. Ubytování a stravování si hradí klient sám.
- Příspěvkovou lázeňskou péči čerpá klient v rámci své dovolené.
- Délka léčení je dle návrhu lékaře, který ji doporučuje, 14 nebo 21 dnů.
- Platnost schváleného návrhu na příspěvkovou lázeňskou péči je 6 měsíců od data vystavení.
- Příspěvkovou formu léčení mohou využít i klienti z nedalekého okolí lázní.
Zdroj: článek Lázně na cévy
Poradna
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PO OPERACI ŽLUČNÍKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dagmar Růžičková.
Dobrý den ,jsem přesně měsíc po operaci žlučníku a chci se zeptat jestli mám nárok na lázně,děkuji s pozdravem Růžičková Dáša. Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Lázně můžete dostat jen tehdy, když to schválí posudkový lékař vaší zdravotní pojišťovny. Ten rozhoduje na základě žádosti podané vaším praktickým lékařem. Praktický lékař vám žádost sepíše jen tehdy, když bude mít doporučení od specialisty, že ve vašem konkrétním případě je lázeňská léčba přínosem. Jinými slovy, nejdříve musíte poprosit lékaře specialistu, který vás operoval a nebo předepsal operaci žlučníku, aby vám napsal, že doporučuje lázeňskou léčbu. S tímto doporučením půjdete ke svému praktickému lékaři, který vám sepíše žádost na Zdravotní pojišťovnu. V žádosti můžete uvést až tři možná lázeňská města, ve kterých si přejete absolvovat doléčení. Zdravotní pojišťovna do 30 dnů rozhodne o tom, jaké lázně dostanete a za jakých finančních podmínek.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Lázně po žlučníkové laporoskopické operaci
Seznam lázní na cévy
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně (komplexní lázeňská péče – KLP), nebo částečně (příspěvková lázeňská péče – PLP) zdravotní pojišťovnou. 6. ledna 2015 vstoupila v platnost novela zákona č. 48/1997, o veřejném zdravotním pojištění, jehož součástí je také novelizovaný indikační seznam pro lázeňskou péči.
Seznam lázní:
- Františkovy Lázně
- Hodonín
- Jáchymov
- Janské Lázně
- Jeseník
- Karlova Studánka
- Karlovy Vary
- Klimkovice
- Konstantinovy Lázně
- Lázně Bělohrad
- Lázně Darkov
- Lázně Kundratice
- Lázně Kynžvart
- Lázně Lednice
- Lázně Libverda
- Lázně Toušeň
- Luhačovice
- Mariánské Lázně
- Mšené-lázně
- Ostrožská Nová Ves
- Poděbrady
- Slatinice
- Teplice
- Třeboň
- Velké Losiny
- Vráž
- Velichovky
- Bechyně
- Lipová-lázně
- Bludov
Zdroj: článek Lázně na cévy
Poradna
V naší poradně s názvem JE VHODNÁ LÁZEŇSKÁ LÉČBA PO OPERACI MENISKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Irena.
Prosím mám dotaz? Mohu požádat o komplexní lázeňskou léčbu po artroskopii kolene /menisku/.která mne čeká v říjnu t.r. Již dříve jsem lázeňskou léčbu absolvovala v rámci rehabilitace - artróza 2-3 st. Naposledy v roce 2014. Děkuji Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Ano, požádejte o to prostřednictvím svého praktického lékaře. Ihned po operaci si obstarejte dobrozdání od ortopeda, že doporučuje lázeňskou péči a to pak doložte k žádosti.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: příběh Je vhodná lázeňská léčba po operaci menisku
Druhy léčby
Pohybový aparát
Ve Františkových Lázních se léčí celé spektrum onemocnění pohybového aparátu, a to od revmatoidní artritidy, přes osteoporózu, mimokloubní revmatismus, funkční poruchy páteře až po pooperační stavy pohybového aparátu. Nejčastějšími, ale zdaleka ne jedinými indikacemi jsou osteoartróza a onemocnění páteře. Lázeňská léčba pomáhá jak pacientům před vznikem onemocnění, tak pacientům v různých stadiích nemocí. A především pomáhá nemoc stabilizovat.
K léčbě pohybového aparátu se využívá zejména františkolázeňská sirnoželezitá slatina, která ulevuje od bolesti pacientům s artrózou kolenních, kyčelních a jiných kloubů na dlouhou dobu, a to bez vedlejších účinků. Sirnaté sloučeniny a přírodní steroidy obsažené ve slatině příznivě ovlivňují chronický zánět a napomáhají regeneraci kloubů. Dlouhodobý léčebný účinek se dostavuje po absolvování dostatečného počtu zábalů, a to nejméně 10 až 12 aplikací v jedné kúře. Léčení je rovněž doplněné vhodnou pohybovou léčbou. Dále může být léčba doplněna řadou procedur fyzikální terapie, jako je magnetoterapie, laser, ultrazvuk, distanční magnetoterapie, které také významně snižují bolestivost velkých kloubů postižených osteoartrózou či revmatickým onemocněním malých kloubů a urychlují jejich regeneraci.
Pohybový aparát se léčí pomocí celkové nebo lokální kryoterapie (zvlášť placená služba), která při teplotě až minus 160 °C snižuje bolestivost kloubů, příznivě modifikuje zánětlivé procesy v postižených kloubech, zlepšuje imunitu a vyplavením endorfinů zlepšuje náladu u pacientů s artrózou.
Onemocnění srdce a cév
Františkovy Lázně patří svým zaměřením také mezi klasické kardiologické lázně. Léčí se zde pacienti po infarktu myokardu, s vysokým krevním tlakem, ischemickou chorobou srdeční, pacienti po operacích srdce, tedy po bypassech nebo náhradách srdečních chlopní. Léčí zde pacienty s onemocněním cévního systému, s ischemickou chorobou dolních končetin nebo po operaci varixů či flebotrombóze.
Základní léčebnou lázeňskou procedurou pro pacienty s onemocněním srdce a cév jsou uhličité koupele. Série koupelí příznivě ovlivňují regulaci krevního tlaku, práci srdce a celkový metabolismus správným nastavením autonomního nervového systému. Dále se využívá efektu přírodního oxidu uhličitého na cévy v podobě suchých uhličitých koupelí nebo aplikací ve formě plynových injekcí.
V rámci komplexního přístupu se doporučuje pacientům racionální nízkotučná dieta, případně redukce váhy, vhodná fyzická aktivita a opatření k ovlivnění rizikových faktorů aterosklerózy. Pro lázeňské hosty jsou k dispozici dle fyzické náročnosti značené srdíčkové trasy, které mohou absolvovat sami nebo v doprovodu školených instruktorů N (...více se dočtete ve zdroji)
Zdroj: článek Františkovy Lázně hrazené pojišťovnou
Příběh
Ve svém příspěvku JE VHODNÁ LÁZEŇSKÁ LÉČBA PO OPERACI MENISKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Irena.
Prosím mám dotaz? Mohu požádat o komplexní lázeňskou léčbu po artroskopii kolene /menisku/.která mne čeká v říjnu t.r. Již dříve jsem lázeňskou léčbu absolvovala v rámci rehabilitace - artróza 2-3 st. Naposledy v roce 2014. Děkuji Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Irena Malcová.
Dobrý den, znovu reaguji na výše uvedný článek, který jsem zaslala v září loňského roku. Lázeňskou komplexní péči mě po operaci doporučil ještě v termínu lékař, který mne operoval. Bohužel zdravotní pojišťovna toto zamítla. Mohu se odvolat jak? Musím přes znovu přes ošetřující lékaře nebo mohu napsat sama? Děkuji.
Zdroj: příběh Je vhodná lázeňská léčba po operaci menisku
Příspěvková lázeňská péče
V rámci příspěvkové lázeňské péče je zdravotní pojišťovnou hrazena léčebně rehabilitační péče. Ubytování a stravu si klient hradí sám podle platného ceníku.
Příspěvková lázeňská péče je lůžkovou lázeňskou léčebně rehabilitační péčí, a proto nemůže (dle platné legislativy) být poskytována ambulantně. To znamená, že klient musí být ubytován v registrovaném zdravotnickém zařízení.
Příspěvková lázeňská péče je poskytována 14 nebo 21 dnů podle rozhodnutí revizního lékaře zdravotní pojišťovny.
Zdroj: článek Lázně Poděbrady hrazené pojišťovnou
Příběh
Ve svém příspěvku LÁZNĚ NA LÉČBU POLYNEUROPATIE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel šmíd.
Dobrý den,prosil bych vás o radu,které lázně bych měl kontaktovat abych se mohl přihlásit na léčbu polyneuropatie. Po 3 měsících v OUNZ kde jsem byl na oddělení interny,diabetickém odd,rehabilitaci a neurologií mi byla doporučena lázeňská léčba.Nevím které místo mi ještě VZP vybere ale chtěl bych přímo na konkretní místo kde se můj problém dá . léčit.Je mi 72 r. a chodím o berlích.Měla by to být komplexní léčba na asi 3 týdny. Děkuji Vám za radu a pomoc S pozdravem Karel Šmíd Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Karel Jiřička.
Jezdím kažký rok na léčbu do lázní Třeboň-jsou tyto lázňe pro mě vhodné?
Dostám od ZTP pojišťovny příspěvkové. Co mě radíte? Děkuji!
Zdroj: příběh Lázně na léčbu polyneuropatie
Délka pobytu a pracovní neschopnost
Komplexní lázeňská léče (KLP) je předepsána na 21- nebo 28denní pobyt dle indikace. Komplexní lázeňská léče probíhá v rámci pracovní neschopnosti.
Zdroj: článek Komplexní léčba Františkovy Lázně
Poradna
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PO OPERACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarda.
3.10.2018 jsem podstoupil operaci TEP.
Po operaci jsem ležel na rehabilitačním oddělení a pak jsem byl převezen do lázní na měsíc.
Považuje se tato doba jako lázeňská léčba nebo můžu požádat opětovně o komplexní lázně letos
Děkuji za odpověď Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Považuje se to za lázeňskou péči. To vám ale nebrání požádat si o lázně znovu na začátek příštího roku.
Zdroj: příběh Pooperační lázně
Zdarma se u zubaře poskytuje:
00900 Komplexní vyšetření stomatologem při registraci pojištěnce. 00901 Opakované komplexní vyšetření a ošetření registrovaného pojištěnce – preventivní prohlídka. 00902 Péče o registrovaného pojištěnce nad 18 let věku. 00903 Vyžádané vyšetření odborníkem nebo specialistou. 00904 Stomatologické vyšetření registrovaného pojištěnce od 1 roku do 6 let v rámci preventivní péče. 00906 Stomatologické ošetření pojištěnce do 6 let nebo hendikepovaného pojištěnce. 00907 Stomatologické ošetření pojištěnce od 6 let do 15 let. 00908 Akutní ošetření a vyšetření neregistrovaného pojištěnce – v rámci pohotovostní služby. 00909 Klinické stomatologické vyšetření. 00910 Zhotovení intraorálního rentgenového snímku. 00911 Zhotovení extraorálního rentgenového snímku. 00912 Náplň slinné žlázy kontrastní látkou. 00913 Zhotovení ortopantomogramu. 00914 Vyhodnocení ortopantomogramu. 00915 Zhotovení telerentgenového snímku lbi. 00916 Anestezie na foramen mandibulae a infraorbitale. 00917 Anestezie infiltrační. 00920 Ošetření zubního kazu – stálý zub – fotokompozitní výplň. 00921 Ošetření zubního kazu – stálý zub. 00922 Ošetření zubního kazu – dočasný zub. 00923 Konzervativní léčba komplikací zubního kazu – stálý zub. 00924 Konzervativní léčba komplikací zubního kazu – dočasný zub. 00925 Konzervativní léčba komplikací zubního kazu II – stálý zub. 00931 Komplexní léčba chronických onemocnění parodontu. 00932 Léčba chronických onemocnění parodontu. 00933 Chirurgická léčba onemocnění parodontu malého rozsahu. 00934 Chirurgická léčba onemocnění parodontu velkého rozsahu. 00935 Subgingivální ošetření. 00936 Odebrání a zajištění přenosu transplantátu. 00937 Artikulace chrupu. 00938 Přechodné dlahy ke stabilizaci zubů s oslabeným parodontem. 00940 Komplexní vyšetření a návrh léčby onemocnění ústní sliznice. 00941 Kontrolní vyšetření a léčba onemocnění ústní sliznice. 00943 Měření galvanických proudů. 00945 Cílené vyšetření. 00946 Opakované komplexní vyšetření a ošetření registrovaného pojištěnce – preventivní prohlídka I. 00947 Péče o registrovaného pojištěnce nad 18 let věku I. 00949 Extrakce dočasného zubu. 00950 Extrakce stálého zubu. 00951 Chirurgie tvrdých tkání dutiny ústní malého rozsahu. 00952 Chirurgie tvrdých tkání dutiny ústní velkého rozsahu. 00953 Chirurgické ošetřování retence zubů. 00954 Konzervačně-chirurgická léčba komplikací zubního kazu. 00955 Chirurgie měkkých tkání dutiny ústní a jejího okolí malého rozsahu. 00956 Chirurgie měkkých tkání dutiny ústní a jejího okolí velkého rozsahu. 00957 Traumatologie tvrdých tkání dutiny ústní malého rozsahu. 00958 Traumatologie tvrdých tkání dutiny ústní vel (...více se dočtete ve zdroji)
Zdroj: článek Co dnes dostaneme u zubaře zdarma
Jak často můžu jezdit do lázní
Množství onemocnění, se kterými se lidé v lázních léčí na útraty veřejného zdravotního pojištění, se snížilo. Délka takto hrazeného pobytu se zkrátila u dospělých ze čtyř na tři týdny, u dětí zůstaly čtyři týdny. Lékaři předepisují lázně podle nového indikačního seznamu.
Ministerstvo zdravotnictví vysvětluje omezení tím, že moderní medicína umí řadu obtíží léčit tak, že lázeňská léčba se může zkrátit nebo není potřeba vůbec. Uspořit se tím má zhruba půlmiliarda korun ročně. Lázně spotřebovaly z třísetmiliardového rozpočtu zdravotnictví 2,5 miliardy.
Komplexní péče, takzvané křížkové lázně, kdy pojišťovny hradí léčbu i pobyt a pacient je v pracovní neschopnosti, zůstávají zachovány, s některými diagnózami se ale člověk dostane do lázní jen jednou za život.
Příspěvková péče, kdy pojišťovna hradí léčbu a pacient pobyt, se zkrátila ze tří týdnů na dva, což má zpřístupnit lázně i lidem, kteří si nemohou vzít delší volno, anebo je delší pobyt pro ně moc drahý.
Zkrátila se i opakovaná lázeňská léčba ze tří týdnů na dva. Pravidla pro ni se přitom zpřísnila, pacient musí dokázat výsledky léčby, například že zhubl.
Křížkové lázně zůstaly po vážných operacích srdce a po ortopedických operacích. U řady chronických nemocí se omezila možnost opakovat každý rok pobyt plně hrazený pojišťovnou. Variantou je jednou za dva roky příspěvkový pobyt. Vyhláška umožňuje pobyt hrazený pojišťovnou prodloužit, musí to ale schválit revizní lékař pojišťovny.
Zdroj: článek Františkovy Lázně hrazené pojišťovnou
|