Téma

SEZNAM VĚCÍ DO LÁZNÍ


Před cestou

Máte-li s balením kufrů na cesty početné zkušenosti, bude to pro vás jistě snadný úkol. Pokud však cestujete mimo svůj domov po dlouhé době, a ještě navíc nikoli na pár dní, ale hned na několik týdnů, pak věřte, že se vyplatí udělat si seznam věcí, podle něhož budete balit.

Je také dobré zabalit si v předstihu, klidně čtrnáct dní před odjezdem, abyste měli čas dokoupit si (nebo si vypůjčit) vše potřebné. V úvahu vezměte i roční období, dále zda jedete do lázní ve městě, anebo uprostřed přírody, kde půjde o místo vzdálené od obchodních center, a tím i od možnosti dokoupit si potřebné věci v místě pobytu.

Důležité je i to, zda balíte pro sebe, pro partnera či partnerku (popř. jiného dospělého člena rodiny), anebo pro své dítě. Na balení věcí by se měl budoucí cestovatel a lázeňský host v jedné osobě vždy také sám podílet – samozřejmě pokud je to možné.

Chceme vám být nápomocni, a tak vám zde předkládáme základní seznamy věcí na cestu do lázní, aby vám nechyběly nějaké ty drobné nezbytnosti a aby váš pobyt byl co nepříjemnější. Seznamy si můžete doplnit či zredukovat podle svých potřeb.

Zdroj: Co vzít s sebou do lázní

Příběh

V příběhu NÁROK NA LÁZNĚ PO OPERACI TLUSTÉHO STŘEVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alena Kachlířová.

Manžel je po operaci tlustého střeva . Prosím o doporučení lázní.Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jiřina Potěšilová.

Prosím o seznam lázní hrazené VOZP. Děkuji Potěšilová

Zdroj: Příběh Nárok na lázně po operaci tlustého střeva

Jaké lázně po operaci žlučníku

Zde je seznam lázní nabízejících zotavení po operaci žlučníku:

  • FRANTIŠKOVY LÁZNĚ AQUAFORUM, A.S.
  • VOJENSKÁ LÁZEŇSKÁ LÉČEBNA FRANTIŠKOVY LÁZNĚ
  • BOHEMIA-LÁZNĚ A.S., SANATORIUM KRIVÁŇ – SLOVAN – Karlovy Vary
  • LÉČEBNÉ LÁZNĚ LUHAČOVICE – SANATORIUM MIRAMARE, S.R.O.
  • LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ A.S.
  • LÉČEBNÉ LÁZNĚ KYNŽVART

Zdroj: Nárok na lázně po operaci žlučníku

Poradna

V naší poradně s názvem RAKOVINA PROSTATY LÁZNĚ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.

Které lázně by jste mi doporučili po onkologické léčbě prostaty - protonové ozařování. děkuji Pavel

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zde je seznam lázní vhodných po onkologické léčbě:
- Františkovy Lázně
- Luhačovice
- Karlova Studánka
- Poděbrady
- Mariánské Lázně

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Rakovina prostaty lázně

Mapa Lázní Bělohrad

Mapu Lázní Bělohrad naleznete zde [3].

Zdroj: Lázně Bělohrad

Poradna

V naší poradně s názvem VYHŘEZLÁ PLOTÉNKA V BEDERNÍ PÁTEŘI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vaclav.

prosím vás jaké lázně na stenozu páteře

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Lázní věnujících se léčbě pohybového aparátu je celá řada. Tady máte jejich seznam.

Slatinné lázně Toušeň
Lázně Bechyně
Františkovy Lázně
Janské Lázně
Konstantinovy Lázně
Lázně Hodonín
Lázně Lednice
Lázně Libverda
Lázně Luhačovice
Lázně Mšené
Lázně Slatinice
Lázně Velké Losiny
Mariánské Lázně

Pro přidělení lázní budete muset mít doporučení od svého ortopeda a společně s praktickým lékařem budete muset vypracovat návrh na lázeňskou péči, který doručíte svojí zdravotní pojišťovně. Od ní pak dostanete vyrozumění o možnostech financování a dostanete na výběr z několika možností, kde lázeňskou péči můžete čerpat.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Vyhřezlá ploténka v bederní páteři

Lázně po operaci střev

Lázně po operaci střev doporučují ošetřující lékaři a návrh na ně podávají praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost na předtištěném formuláři zdravotní pojišťovny. Rovněž může péči doporučit lékař v nemocnici, pokud je pacient hospitalizován. Lékaři doporučí pacientovi, do kterých lázní pojede podle zaměření lázní, revizní lékař zdravotní pojišťovny může toto změnit, například z důvodu kapacity lázní, ale i jiných důvodů. V případě léčby komplexní je pobyt v lázních 21 dnů, v případě léčby příspěvkové pak 14 nebo 21 dnů. Dostat se do lázní ale můžete pochopitelně i za své finance. Možností, jak načerpat síly a neutratit vysoké částky, jsou také zkrácené wellness pobyty, které trvají od 3 do 10 dnů. Na ty vám sice pojišťovna nepřispěje, ale i tak se dají některé sehnat za přijatelnou cenu.

Zdroj: Lázně po operaci

Příběh

V příběhu BREJLE. se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavol.

Je to fakt přístroj na dvě věci. Domyslete se, na jaké dvě věci. Nedají se založit na nos, když je tam chcete dát, tlačí, masažní tyčky nedosáhnou na místa, kam by měli dosáhnout. Když je reklamujete, tak nemáte kam. Fakt jsou na dvě věci. Dvakrát na ho. no.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Brejle.

Léky bez doplatku

Máme pro seznam léků, u kterých není při výdeji požadován žádný doplatek. Dostanete je v lékárně nebo v nemocnici zdarma. Kompletní seznam léků, které plně hradí zdravotní pojišťovna najdete zde: Léky bez doplatku.

Zdroj: Léky plně hrazené pojišťovnou

Příběh

V příběhu LÁMÁNÍ VLASŮ DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martin.

Už jsem vyzkoušel několik přípravků i různý vitamíny. Používám teď krátce věci od toppik http://www.toppik.cz a už mě to trochu pomohlo. Co jste vyzkoušely z přírodních věcí?

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Lámání vlasů diskuze

Potřebné věci

  • cukr
  • sůl
  • rýže

Zdroj: Jak zastavit průjem u kojenců

Příběh

V příběhu CENA LÁZNÍ PO OPERACI SELPÉHO STŘEVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Martina.

Prosím o dostupné ceny lázní po operaci slepého střeva.
Děkuji.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Cena lázní po operaci selpého střeva

Věci, které budete potřebovat

  • nůžky;
  • hřeben;
  • fén na vlasy;
  • středně velký kulatý kartáč.

Zdroj: Jak se ostříhat na mikádo

Příběh

V příběhu DOTAZ NA OBNOVENÍ EREKCE PO ROBOTICKÉM OPERATIVNÍM ODSTRANĚNÍ PROSTATY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.

Dobrý den, pošlete tatínka k jeho obvodnímu lékaři, když tak tam zajděte s ním, a požádejte lékaře, aby tatínkovi napsala návrh na přidělení léčebných lázní po operaci prostaty s diagnozou rakoviny (?). Ještě se s lékařem dohodněte, do kterých lázní by tatínek nejraději. Lékař návrh vyplní a pošle příslušné zdravotní pojišťovně. Její posudkový lékař o přidělení lázní rozhodne a v případě, že ano, pošle vašemu otci lázeňský poukaz.
Přeji hezký den Pavel

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tomáš.

Dobrý den, je mi 34 let. Mám 8 měsíců po operaci prostaty. Stálé přetrvává slabá inkontinence a erekce se velmi pozvolna zlepšuje ale na sex to ještě není. Poraďte ještě jak tu erekci zlepšit, pravidelně cvičím s vakuovou pumpou, peavidelně užívám Silnadefil 100mg v kombinaci masáží od manželky. Podle doktora byla použita nervyšetřící metoda a vše dopadlo dobře.
Děkuji za další rady.

Zdroj: Příběh Nárok na lázně po operaci prostaty

ANSAMYCINY

Do této skupiny se řadí dvě antibiotické látky a to GELDANAMYCIN A HERBIMYCIN. Zatím se obě látky využívají v experimentální protinádorové léčbě. Přesné nežádoucí účinky ještě nejsou známé.

Zdroj: Seznam antibiotik

Poradna

V naší poradně s názvem LÁZNĚ PO OPERACI ILEUS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka Nocarová.

Prosím o doporučení lázní po operaci střev - Ileus

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Mezi nejlepší lázně léčící onemocnění žaludku a střev patří Lázně Luhačovice, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Lázně Karlovy Vary. Na Slovensku to jsou pak Lázně Lúčky a Lázně Brusno.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Nárok na lázně po operaci tlustého střeva

MONOBAKTAMY

Do této skupiny antibiotický látek patří AZTREONAM (obchodní název antibiotika Azactam). Monobaktamy se užívají proti gramnegativním aerobním bakteriím. Nežádoucími účinky u nich jsou nevolnost, průjem, vyrážka.

Zdroj: Seznam antibiotik

Poradna

V naší poradně s názvem NEKOMPLETNÍ SEZNAM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Venuše.

Tento seznam není kompletní, mnoho nehrazených léků chybí! např. Detralex, Gopten, Vitacalcin

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ano, zde jsou uvedeny jen volně prodejné léky, které od července 2012 nebudou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Léky, které zmiňujete, jsou na lékařský předpis a proto v tomto seznamu nejsou. Vitacalcin v seznamu uveden je, mezi léky s názvem K až Z.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Nekompletní seznam

Dokumenty, léky a zdravotní pomůcky

  • Léky, které pravidelně užíváte, a to na celou dobu pobytu; pokud vybavujete léky své dítě, pak rovněž na celou dobu pobytu (4–8 týdnů), a předejte je lázeňskému lékaři nebo staniční sestře,
  • zdravotní pomůcky, které běžně používáte a bez nichž se neobejdete: brýle (optické, sluneční), kontaktní čočky, naslouchadlo, zubní protéza, dlahy; berle, vycházková hůl apod., pokud možno se světlými koncovkami (černé koncovky by mohly poškozovat podlahy),
  • občanský průkaz,
  • platební karta, peníze v hotovosti,
  • máte-li průkaz ZTP nebo ZTP/P (může být využitelný na některé lázeňské služby),
  • lékařská zpráva, lázeňský návrh,
  • průkaz zdravotní pojišťovny; jestliže jste po vystavení lázeňského návrhu změnili zdravotní pojišťovnu, bude nutné mít potvrzení, že stávající pojišťovna náklady léčby a váš pobyt v lázních uhradí,
  • budete-li žádat o vystavení pracovní neschopenky, mějte při sobě také jméno a adresu svého praktického lékaře, nejlépe včetně e-mailové adresy a telefonního čísla.

Seznam oblečení do lázní, hygienických aj. potřeb

Dospělí:

  • sportovní oděv a obuv – do tělocvičny i ven (dle předpokládaného léčebného plánu; vycházky jsou však velmi často vhodným doplněním lázeňské léčby), případně i vybavení na další sporty (cyklistika, ...),
  • plavky (cvičení v bazénu vás jistě nemine!), neklouzavá voděodolná světlá obuv k bazénu a na vodoléčebné procedury,
  • společenský oděv a obuv (s ohledem na lázeňský kulturně-společenský program),
  • trička (dlouhý/krátký rukáv),
  • bunda, čepice, šála, rukavice (dle ročního období, popř. jedete-li do horské oblasti),
  • spodní prádlo,
  • ponožky,
  • pyžama / noční košile,
  • svetr, mikina,
  • dlouhé kalhoty, tepláky, kraťasy,
  • punčocháče/spodky/legíny,
  • domácí obuv (se světlou podrážkou),
  • vycházková obuv,
  • toaletní potřeby (ručník je obvykle v lázních k dispozici, ale nějaký navíc se může hodit): zubní pasta a kartáček, mýdlo, šampón a kondicionér na vlasy, tělový šampón, papírové kapesníčky, krém na ruce, pleťové mléko, balzám na rty, inkontinenční pomůcky...
  • župan; v některých lázních je k dispozici, ale ne vždy a všude,
  • pláštěnka, deštník,
  • varná konvice, fén (v některých lázních nejsou dovoleny, jinde si je naopak můžete za drobný obolus vypůjčit na recepci),
  • knížky a pletení, křížovky...; mobilní telefon s nabíječkou, notebook nebo tablet (každé lázeňské zařízení je dnes již vybaveno přístupem na internet, wi-fi připojením; někdy je ovšem lepší načas techniku odložit a věnovat se životu samotnému – procházkám, rozhovorům s novými přáteli, kulturnímu programu, který se v lázních nabízí...).

Jedete-li do lázní v roli průvodce, nezapomeňte si vzít plavky a neklouzavou obuv se světlou podrážkou (případně župan) i pro sebe, abyste měli v čem chodit na vodoléčebné procedury.

Děti a dorost (seznam upravte dle dalších okolností):

  • 6x tričko (lehká i teplejší, dlouhý/krátký rukáv, dle ročního období),
  • 2x cvičební oděv,
  • 1x bunda,
  • 15x kalhotky, slipy nebo trenýrky,
  • 1x čepice, šála, rukavice; kšiltovka, sluneční brýle,
  • 15x ponožky,
  • 3x pyžamo,
  • 4x svetry/mikiny,
  • 5x dlouhé kalhoty (plátěné, tepláky...), sukně,
  • 3x spodky či punčocháče,
  • 1x domácí obuv se světlou podrážkou,
  • župan/župánek,
  • 2x vycházková obuv (1x sportovního typu), v létě také sandály,
  • 1–2x plavky (nikoliv kraťasy) + plavací kruh nebo rukávky pro neplavce, neklouzavá voděodolná obuv se světlou podrážkou k bazénu a na vodoléčebné procedury,
  • pláštěnka (někdy i holínky), deštník,
  • toaletní potřeby (ručníky nejsou obvykle potřeba, ty bývají v lázních k dispozici; ručník navíc se však může hodit): opalovací krém a repelent proti klíšťatům, papírové kapesníčky, pleny na jedno použití (pokud je vaše dítě potřebuje).
  • hraje-li vaše dítě na hudební nástroj, informujte se v lázních (předem telefonicky), zda si jej může vzít do lázní s sebou.
Všechny věci dítěte označte jeho jménem a příjmením (monogram většinou nestačí), užitečné může být i přikreslit nějakou značku (obrázek), aby si vaše dítě své věci poznalo (neumí-li ještě číst). Použít můžete speciální fixu (tužku nebo pero) na textil, někomu se osvědčily i popisovače na CD nebo obyčejné propisovačky (raději však otestujte, jak se nápis bude chovat po vyprání, abyste pak neměli jméno rozpité a obtisklé všude). Některé firmy šijí na dětské oděvy vedle cedulky „jak prát“ ještě navíc cedulku „Name“ – nejlépe napsat jméno právě tam.

Rozhodnutí, zda svému dítěti dát s sebou do lázní i mobilní telefon, tablet, notebook apod., ponecháváme na vás.

Zdroj: Co vzít s sebou do lázní

Autoři obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Ing. Vladimíra Krejčíková

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Jitka Konášová

 Mgr. Marie Svobodová

příběhy k tématu

Lázně po operaci kyčelního kloubu

zdeněk mareš

do jake doby po operaci kičelniho kloubu musi byt podana žadost do lázni na křiškove rehabilizaci na pojišťovnu děkuji

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Nárok na lázně po operaci tlustého střeva

Jiřina Potěšilová

Prosím o seznam lázní hrazené VOZP. Děkuji Potěšilová

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět