Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

PROPOLIS POUŽITÍ


Propolis v lékárně

Zde můžete vidět výrobky z propolisu.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Příběh

Ve svém příspěvku PROPOLIS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika Helcmanovská.

Dobry den ako odstranim propolis z bielej kuchynskej linky?
dakujem

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Propolis

Propolis

Propolis, lidově nazývaný „včelí kyt“, je látka oranžové barvy s mnoha odstíny. Jedná se o pryskyřici, kterou včely obohatí sekrecí svých žláz, čímž ji přemění na propolis. Propolis se získává seškrabáním ze stropu úlu a z rámků, které na podzim včely bohatě tmelí právě propolisem. Propolis nemá stálé chemické složení. Ve vodě je velmi špatně rozpustný, ale rozpouští se v organických rozpouštědlech. Při teplotě 36 °C je měkký a tvárný, pokud je ochlazen, stává se křehkým a drobivým. Propolis je obsažen i v medu a vosku. Propolis je mezinárodně užívaný výraz.

Zdroj: článek Tinktura z propolisu

Příběh

Ve svém příspěvku NA CO JE PROPOLIS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel KARLA.

Mužu použit prololisoou tinkturu na ekzem nebo na kopřivku po těle Bakalova

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Na co je propolis

Jak odstranit propolis z rukou

Propolis se dá odstranit z rukou různými způsoby. Jedním z nich je pomocí mýdla a teplé vody. Teplá voda uvolní propolis a mýdlo jej odstraní. Pokud tento způsob nepostačí, můžete použít kartáč na ruce. Další možností je použití ředidla, alkoholu, písku na ruce, ale všechny tyto prostředky dráždí pokožku, takže je doporučujeme použít až v nejzazším případě.

Zdroj: článek Jak odstranit skvrny od propolisu

Příběh

Ve svém příspěvku JAK ODSTRANIT SKVRNY OD PROPOLISU Z PLOVOUČKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana.piwkova.

jak vyčistit propolis z plovoucí podlahy

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Jak odstranit skvrny od propolisu z plovoučky

Cena propolisu

Včelí propolis se získává oškrábáním rámečků nebo vložením speciálních mřížek do úlu. Výkupní cena propolisu se pohybuje kolem 700 korun za 1 kg.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Příběh

Ve svém příspěvku PIGMENTOVÉ SKVRNY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iveta .

Dobrý den ..mám dotaz,ráda bych se zeptala, jak léčit bílé pigmentové skvrny, které mám na obličej Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost,nebo radu, jak se toho zbavit.
Předem děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel R.Pánek.

Téměř ve všech případek vám pomůže PROPOLIS .Stačí několik dní natřít ráno a večer vatičkou navlhčenou v propolisu.
Skvrny zesvětlají a vytváří se na nich jemné šupinky, které odpadnou ,nebo je setřete.Propolis pomůže výborně při zánětu dásní a zubů a také na kloktání při vzniku virózy.Funguje dobře i k potlačení a odstranění bradavic. Vyrábí: VČELPO ,Obora 108
679 01. Cena 97.-Kč. Dostanete i v některých drogeriích nebo lékárnách.

Zdroj: příběh Pigmentové skvrny

Jak použít propolis na opar

Důležité je opar vysušit a právě tinktura propolisu toto dokáže. Po nanesení tinktury na opar dojde nejen k jeho následnému vysušení, ale i k účinné léčbě.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Příběh

Ve svém příspěvku UŽÍVÁNÍ WARFARINU S PROPOLISEM A MÁTEŘÍ KAŠIČKOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eliska.

Mám kardiostimulátor a užívám warfarin/ nyní 4 x týdně 1 a 1/2 pilulky a 3 x 1 pilulku o síle 5 mg.Chtěla bych vědět,zda mohu užívat při bolestech v krku propolis spolu s máteří kašičkou.Děkuji.Eliska

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eliška.

Prosila bych o sdělění,zda můžu,když žívám warfarin o síle 5 mg /4 x týdně 1 a půl tablety a v ostatní 3 dny 1 tabletu denně/ a mám zabudovaný kardiostimulátor užívat při tom máteří kašičku nebo propolis /při bolesti v krku.Děkuji Eliška

Zdroj: příběh Užívání warfarinu s propolisem a máteří kašičkou

Další možnosti využití propolisu

Propolis se dále využívá v kosmetickém průmyslu při výrobě krémů, pleťových vod, šamponů a vlasových kúr a dalších přípravků. V lékárnách a prodejnách zdravé výživy lze zakoupit propolisové bonbony. Pozor na alergii po použití propolisu – před používáním je nutno provést 2 dny za sebou kožní test. Propolis nesmí užívat alergik, pacient s těžkým srdečním onemocněním. Pokud někdo užívá propolisovou tinkturu vnitřně, nesmí v žádném případě mít nemocná játra nebo slinivku břišní.

Zdroj: článek Tinktura z propolisu

Poradna

V naší poradně s názvem SKVRNA OD PROPOLISU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karolínka.

Nevíte někdo čím bych mohla vyčistit potřísněnou látku od propolisu? Zkoušela jsem to prát v pračce s normálním práškem a nepodařilo se mi to odstranit. Budu ráda za každou radu.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milda.

Včely sbírají propolis z pupenů stromů a rostlin a používají ho jako těsnění malých mezer ve včelím úlu. Propolis je tmavě hnědá pryskyřice, která je velmi lepkavá a má tendenci znečistit oblečení a další materiály, se kterými přichází do styku. Propolis je rozpustný v alkoholu a také právě pomocí něj lze skvrny z textílií dostat. Nejdříve je potřeba z látky mechanicky odstranit co nejvíce propolisu, co to jde. Použít je k tomu možné lžíci nebo příborový nůž. Pak látku ponořte na 20 minut do technického lihu s obsahem alkoholu okolo 90% nebo více. Pak tkaninu vyndejte a znovu seškrábněte rozředěný propolis. Namočení do lihu a seškrábnutí opakujte ještě jednou. Pak si připravte dokončovací pastu ze sypkého prášku na praní a tekutého čističe na skvrny v poměru 3:1. Tuto pastu naneste na skvrnu od propolisu a důkladně ji vetřete do tkaniny, kterou pak namočte na půl hodky do vařící vody. Po této době tkaninu vyndejte a vymáchejte ji ve vařící vodě. Znovu naneste dokončovací pastu a nechte ji na prádle působit jdenu hodinu bez namáčení. Pak tkaninu vymáchejte v horké vodě a vyperte běžným způsobem v pračce na vysokou teplotu.

Zdroj: příběh Skvrna od propolisu

Co je propolis?

Propolis je pryskyřičná směs, kterou včely sbírají z pupenů stromů nebo jiných rostlinných zdrojů. Surovina k tvorbě propolisu je sbírána včelami na rostlinách produkující pryskyřičné látky. Při zpracování se mísí nasbíraná hmota s výměškem hlavových žláz. Včely propolis používají jako stavební a ochranný materiál. Pro včely má velký vliv, jelikož posiluje strukturální stabilitu úlu, snižuje vibrace, udržuje utěsnění úlu, je prevencí proti nemocem a parazitům a zároveň inhibuje růst bakterií a zabraňuje hnilobě v úlu. Propolis má mnoho různých barevných odstínů od zelenožluté až k temně hnědé, což je odvislé od jeho stáří a původu.

Zdroj: článek Jak odstranit skvrny od propolisu

Použití propolisu

Propolis je látka, která má celou řadu účinků, jichž se využívá především v kosmetice a lékařství. Můžeme ho užívat nebo aplikovat ve formě tablet a čípků, propolisových sprejů, tinktur, emulzí a mastí, lze jej smíchat s medem. Vyrábí se i propolisová kosmetika – mýdlo, šampóny, krémy. Propolis lze indikovat u infekcí močových cest a močového měchýře, infekcí zažívacího traktu, infekcí ledvin, plísňových onemocnění, akné, při vypadávání vlasů, tuberkulóze, hemoroidech, akné, zánětu nosohltanu, ekzémech, štítné žláze, proleženinách, popáleninách, lupénce, oděrkách a oparech.

Je však důležité upozornit, že propolis může u citlivých jedinců vyvolat alergické reakce, proto je vhodné před užitím jakéhokoliv přípravku s propolisem provést krátkou kontaktní zkoušku. Zkouška se provádí tak, že zápěstí potřeme ředěnou propolisovou tinkturou a za den až dva test opakujeme. Pokud nenastane reakce, například zčervenání nebo se neobjeví pupínky, můžeme propolis použít. Užívání propolisu a přípravků s propolisem by se měli vyhýbat pacienti se závažným srdečním onemocněním a těhotné ženy.

Zdroj: článek Propolis

Poradna

V naší poradně s názvem KUTVIRTOVO KLOKTADLO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vaclav Dlouhy.

Dobry den,prosim kde mohu koupit Kurtvirtovo kloktadlo?Na trhu je nedostatek antibiotik a mne 4nedéle trápi zánět vkrku.Nepomahaji žadne Stopanginy ani inhalace Vincentkou nebo spreje Propolis.
Dekuji V.Dlouhy senior 80let

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Antibiotik je dostatek a když nejsou v tabletách, tak jsou dostupné alternativy v injekční formě. S vaším zánětem v krku budete muset jít do ordinace svého praktického lékaře a požádat ho o výtěr z nosohltanu, aby se zjistil původ vašich obtíží pomocí laboratorních pomůcek. V laboratoři také zjistí, zda-li příčinou je bakterie a na jaká antibiotika je citlivá. Ty vám pak lékař předepíše a po týdnu budete opět fit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Kutvirtovo kloktadlo

Léčivé účinky

Léčebné účinky propolisu jsou nevyčíslitelné. Není téměř onemocnění či poranění, u kterého by propolis nedokázal projevit své pozitivní vlastnosti a účinky. Propolis dokonale dezinfikuje, ničí nebo brzdí růst většiny bakterií, virů, kvasinek a plísní. Místně tlumí bolest, má hojivé a regenerační účinky. Je velmi vhodný nejen k léčení mnoha nemocí, ale i k jejich předcházení. Podporuje, posiluje a povzbuzuje imunitní systém člověka. Propolis se velmi dobře kombinuje také s medicínskými antibiotiky, zvyšuje jejich účinnost a současně zmírňuje jejich vedlejší účinky. Vůči propolisu není zatím rezistentní žádný bakteriální kmen. Je biologicky neškodný a v běžném dávkování je prakticky netoxický, takže bez vedlejších účinků může být užíván dlouhodobě.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Příběh

Ve svém příspěvku DEHTOVE MEDICIALNI MYDLO ZE SEVEROCESKYCH TUKOVYCH ZAVODU, N.P. USTI NAS LABEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel L..

Podle me nez pouzivat dehtove mydlo s nejistymi ucinky, zkuste na ty flicky radej propolisovou tinkturu (propolis rozpusteny v lihu, prodava se normalne v lekarne - alespon tedy tady v CR :)). Je na kozni problemy neprekonatelny.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Alexandr.

Diky i vam!
Propolis je tusim nejaky vceli produkt a protoze tenhle pilny hmyz produkuje jenom to dobre, nemuze mi pokus ublizit!:-)

Zdravi Alexandr

Zdroj: příběh Dehtove medicialni mydlo ze Severoceskych tukovych zavodu, n.p. Usti nas Labem

Účinky propolisu na zdraví

Dalo by se říci, že propolis je všestranným lékem, protože dokáže vyléčit téměř vše – od bolesti až po nemoci. Před prvním použitím je nutné provést zkoušku citlivosti na propolis. Tato zkouška se provádí na zápěstí, propolis se nanese na kůži a po určitou dobu se nechá zaschnout, pokud nedojde k zarudnutí nebo výsevu pupínků, pak by mělo být použití propolisu bezproblémové. Ale pokud se objeví pupínky nebo zarudnutí, jeho užívání se nedoporučuje.

Propolis je velmi účinný i v malých dávkách a koncentracích. Proto je vhodné po třítýdenní aplikaci udělat 1 týden přestávku, aby dlouhodobé užívání propolisu nepoškodilo léčenou oblast.

Propolis lze použít k úlevě při zánětech, virových onemocněních, vředech, popáleninách a podobně. Zároveň podporuje zdraví srdce a posiluje imunitní systém.

Propolis není vhodným lékem při léčbě alergie, protože může způsobit závažné alergické reakce, zejména u lidí, kteří jsou citliví na včely a včelí produkty.

Propolis má silné lokální antibiotické a antimykotické vlastnosti. Také je vhodný při léčbě kožních popálenin a má imunostimulační účinky.

Výhody propolisu

Propolis je vhodný při léčbě:

  • akné
  • aftózních onemocnění
  • angíny
  • bércového vředu
  • bolesti hlavy
  • bolesti v krku
  • bolesti zubů
  • bradavic
  • dětských ekzémů
  • ekzémů
  • hemoroidů
  • horečky
  • infekce
  • křečových žil
  • vypadávání vlasů

Zdroj: článek Jak odstranit skvrny od propolisu

Jak odstranit propolis ze zubů

Pro odstranění propolisu ze zubů je vhodné používat zubní kartáček s měkkými štětinami. Asi tříminutové čištění zubů by mělo probíhat jemným kroužením kartáčku po všech zubech. Délka čištění je důležitá z toho důvodu, aby došlo k působení pasty a důkladnému odstranění propolisu.

Dalším způsobem, jak odstranit propolis, je pomocí kloktání (vypláchnutí) úst směsí bílého octa a teplé vody. Tuto směs si vyrobíme z půl šálku bílého octa a lžíce teplé vody. Je pravda, že to nechutná příliš dobře, ale na druhou stranu to velmi dobře funguje. Bílý ocet uvolňuje tuhé látky a propolis, teplá voda snižuje jeho výraznou chuť a propolis splachuje.

Na mezizubní prostory je vhodná zubní nit, protože dokáže vyčistit místa, kam se kartáček nedostane, a odstranit tak propolis i na nepřístupných místech. Mělo by dojít k vyčištění mezizubních prostor u všech zubů.

Zdroj: článek Jak odstranit skvrny od propolisu

Význam propolisu v léčbě

Propolis má velmi silné antibakteriální a antiseptické účinky, dále způsobuje znecitlivění a rychlé hojení ran, je používán ve stomatologii, ale i k léčbě hemoroidů. Vnitřní požití způsobuje průjem. Propolis je velmi účinný i v malých dávkách a koncentracích, brání růstu bakterií, kvasinek a plísní, ničí virus chřipky, léčí opary, v místě podání tlumí bolest, stahuje rány, hojí poškozenou kůži a sliznici. Důležitou roli hraje i v obraně těla proti infekcím. Podporuje tvorbu protilátek a usnadňuje kontakt bílých krvinek předmětem jejich zájmu. Podle odborníků propolis násobí účinky některých antibiotik.

Zdroj: článek Tinktura z propolisu

Použití propolisu

Propolis je ve vodě téměř nerozpustný. Naproti tomu se velmi dobře rozpouští v látkách, které rozpouštějí tuk (aceton nebo chloroform – pro člověka těžko snesitelný). Jestliže chceme vyrábět propolisový roztok ve formě tinktury pro lidskou spotřebu, pak se k tomu nejlépe hodí etylalkohol v 70% koncentraci.

Propolis se používá při bolestech hlavy, migrénách, bolestech uší, nachlazení, chřipce, hnisavé angíně, zápalu plic, zánětech horních cest dýchacích a průdušek, onemocnění mandlí, průjmových onemocněních, infekcích močových cest, plynatosti střev, poruchách krevního oběhu (snížení krevního tlaku), skleróze. Propolis dokonce ruší účinek některých toxických látek. V kožním lékařství je vhodný na hojení ran a kůže, bradavice, ekzémy, chronické ekzémy, vyrážky, plísně, dále na ošetření hyperkeratózy, suché pokožky, popraskaných pat, kuřího oka, mozolů, otlaků, na bolest a zánět kloubů, lokální anestezii, zabránění proleženin. Při ozařování propolis tlumí nežádoucí účinky, urychluje epitelizaci kůže po popáleninách, hojení operačních ran ve všeobecné, abdominální a gynekologické chirurgii. Ve stomatologii se užívá při bolestech zubů, paradentóze, léčbě vředů, mykóze, zánětu dutiny ústní. V gynekologii pak nachází uplatnění při regulaci menstruace a tlumení bolestí, při zánětech, obtížích v přechodu. Známé je také jeho využití v urologii, a to na záněty močové trubice, záněty ledvin či na léčbu prostaty.

Propolis nachází léčebné použití také v neurologii, parazitologii, onkologii, endokrinologii, gerontologii a fyziatrii.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Výroba propolisu

Když včela pryskyřici odkousne, zpracuje ji kusadly, čímž ji obohatí o výměšky svých žláz, a zformuje ji do kuličky, kterou přilepí do pylového košíčku. S takto zformovanou propolisovou kuličkou neboli rouskou odletí včela zpět do úlu, kde jí ostatní včely pomohou s okusováním propolisu, protože ona sama si propolisovou rousku nedokáže odstranit. I tyto včely zpracují propolis svými kusadly, obohatí ho opět o výměšky svých žláz a ihned použijí. Včely využívají propolis k potírání vnitřních částí úlu a plástů (dezinfekce), k utěsňování trhlin a otvorů, utěsnění česna a k mumifikaci mrtvolek (včelích, ale i vetřelců).

Propolis jakožto látka pryskyřičné povahy lehce taje, při teplotách nad 45 °C se stává lepivým až gumovým, bod tání se v průměru pohybuje kolem 60–70 °C, chladem pak propolis křehne a tuhne. Vůně je pryskyřičná, chuť trpká a hořká; hustota je 1,112–1,136 g/cm3.

Složení propolisu je velice proměnlivé a patří sem: látky pryskyřičnaté povahy (cca 50 %), vosky a mastné kyseliny (cca 30 %), éterické oleje (10 %), pyl (5 %), ostatní složky (5 %, minerální látky, vitamíny, cukry).

Zdroj: článek Propolis

Kapky z propolisu

Kapky z propolisu jsou podpůrným prostředkem v péči o ústní dutinu. Jde o lihovo-vodný extrakt propolisu s charakteristickou vůní propolisu a mentolu, slabě nahořklé chuti. Je to bohatá směs aktivních látek s výrazným protizánětlivým a antibakteriálním účinkem. Propolis dokonale dezinfikuje, ničí nebo brzdí růst některých bakterií, virů, kvasinek a plísní, lokálně tlumí bolest, má hojivé a regenerační účinky při ekzémovém onemocnění pokožky.

Použití: K potlačení infekcí a zánětů v dutině ústní a nosohltanu, při nachlazení a virových onemocněních horních cest dýchacích, k tlumení bolesti zubů, masážím dásní při paradentóze, při hojení popálenin.

Zde vidíte, jak vypadají kapky z propolisu.

Tento produkt je nevhodný pro osoby alergické na včelí produkty.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Propolisová tinktura

Ingredience: 100–200 g rozdrceného propolisu, 1 litr minimálně 60% alkoholu (vyhovuje i ALPA)

Postup: Za každodenního protřepání nechte macerovat 2–3 týdny, poté sceďte přes plátýnko nebo filtrovací papír a naplňte tekutinou lahvičku s nekovovým uzávěrem. Uložte na chladnějším místě. Je dobré nádobku zabalit do alobalu, aby byla v temnu. Nesmí přijít do styku s kovem a pozor na potřísnění oděvu, nepustí to. Ještě informace k drcení: Propolis se dobře drtí, když jej necháte zmrznout, při nízkých teplotách se totiž stává křehkým. Rozdrcení je velmi důležité, protože se tím zvětšuje plocha macerovaného propolisu.

Použití:

  • Na nachlazení, virózy: Přes zimu, když se o vás pokouší chřipka nebo se prostě cítíte mizerně, je vhodný právě propolis. Do teplé vody nakapejte cca 15–20 kapek tinktury a vypijte. Tato směs chutná velmi dobře a účinky posílíte ještě tak, že přidáte kapky echinacey a šalvěje.
  • Na afty a záněty dásní: Kousli jste se v puse a nechcete, abyste se vám vytvořila afta? Nebo už aftu máte, případně vás trápí zánět dásní? Kloktejte propolis nebo ho přímo nanášejte na poškozená místa.
  • Na odřeniny a ranky: Propolis je hojivý, takže jej můžete nanést na jakoukoliv ranku, navíc je antibakteriální.

Zdroj: článek Propolis a jeho využití

Autoři obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Michal Vinš


propolis na kvasinky davkovaní
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
léčivé účinky propolisu
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
příběhy k tématu

Propolis a jeho využití

Zaza

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak nejlépe použít propolis při zánětu na průduškách, a astmatu. Děkuji za radu.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Propolis

Veronika Helcmanovská

Dobry den ako odstranim propolis z bielej kuchynskej linky?
dakujem

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Na co je propolis

KARLA

Mužu použit prololisoou tinkturu na ekzem nebo na kopřivku po těle Bakalova

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Jak odstranit skvrny od propolisu z plovoučky

jana.piwkova

jak vyčistit propolis z plovoucí podlahy

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Pigmentové skvrny

R.Pánek

Téměř ve všech případek vám pomůže PROPOLIS .Stačí několik dní natřít ráno a večer vatičkou navlhčenou v propolisu.
Skvrny zesvětlají a vytváří se na nich jemné šupinky, které odpadnou ,nebo je setřete.Propolis pomůže výborně při zánětu dásní a zubů a také na kloktání při vzniku virózy.Funguje dobře i k potlačení a odstranění bradavic. Vyrábí: VČELPO ,Obora 108
679 01. Cena 97.-Kč. Dostanete i v některých drogeriích nebo lékárnách.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Užívání warfarinu s propolisem a máteří kašičkou

Eliška

Prosila bych o sdělění,zda můžu,když žívám warfarin o síle 5 mg /4 x týdně 1 a půl tablety a v ostatní 3 dny 1 tabletu denně/ a mám zabudovaný kardiostimulátor užívat při tom máteří kašičku nebo propolis /při bolesti v krku.Děkuji Eliška

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Skvrna od propolisu

Milda

Včely sbírají propolis z pupenů stromů a rostlin a používají ho jako těsnění malých mezer ve včelím úlu. Propolis je tmavě hnědá pryskyřice, která je velmi lepkavá a má tendenci znečistit oblečení a další materiály, se kterými přichází do styku. Propolis je rozpustný v alkoholu a také právě pomocí něj lze skvrny z textílií dostat. Nejdříve je potřeba z látky mechanicky odstranit co nejvíce propolisu, co to jde. Použít je k tomu možné lžíci nebo příborový nůž. Pak látku ponořte na 20 minut do technického lihu s obsahem alkoholu okolo 90% nebo více. Pak tkaninu vyndejte a znovu seškrábněte rozředěný propolis. Namočení do lihu a seškrábnutí opakujte ještě jednou. Pak si připravte dokončovací pastu ze sypkého prášku na praní a tekutého čističe na skvrny v poměru 3:1. Tuto pastu naneste na skvrnu od propolisu a důkladně ji vetřete do tkaniny, kterou pak namočte na půl hodky do vařící vody. Po této době tkaninu vyndejte a vymáchejte ji ve vařící vodě. Znovu naneste dokončovací pastu a nechte ji na prádle působit jdenu hodinu bez namáčení. Pak tkaninu vymáchejte v horké vodě a vyperte běžným způsobem v pračce na vysokou teplotu.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Užívání warfarinu s propolisem a máteří kašičkou

eliska

Mám kardiostimulátor a užívám warfarin/ nyní 4 x týdně 1 a 1/2 pilulky a 3 x 1 pilulku o síle 5 mg.Chtěla bych vědět,zda mohu užívat při bolestech v krku propolis spolu s máteří kašičkou.Děkuji.Eliska

Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Kutvirtovo kloktadlo

Vaclav Dlouhy

Dobry den,prosim kde mohu koupit Kurtvirtovo kloktadlo?Na trhu je nedostatek antibiotik a mne 4nedéle trápi zánět vkrku.Nepomahaji žadne Stopanginy ani inhalace Vincentkou nebo spreje Propolis.
Dekuji V.Dlouhy senior 80let

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Dehtove medicialni mydlo ze Severoceskych tukovych zavodu, n.p. Usti nas Labem

Alexandr

Diky i vam!
Propolis je tusim nejaky vceli produkt a protoze tenhle pilny hmyz produkuje jenom to dobre, nemuze mi pokus ublizit!:-)

Zdravi Alexandr

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Dehtove medicialni mydlo ze Severoceskych tukovych zavodu, n.p. Usti nas Labem

L.

Podle me nez pouzivat dehtove mydlo s nejistymi ucinky, zkuste na ty flicky radej propolisovou tinkturu (propolis rozpusteny v lihu, prodava se normalne v lekarne - alespon tedy tady v CR :)). Je na kozni problemy neprekonatelny.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Starecke skvrny a kyselina mravenci

R.Pánek

Pisatel ze Slovenska má sice pravdu k dnešnímu znečištění, ale moji prarodiče tyto skvrny měli také a to bylo před 70.roky. Ovzduší bylo nepochybně čistější. Ale odstranit se dá všechno. Tyto skvrny vám odstraní každý kožní lékař.Ale účinný lidový prostředek je propolis. Potíráním zmizí skvrny ve velmi krátké době. Napřed jakoby zasýchají a tvoří šupinky, potom se olupováním pomalu ztrácí. Nutno potírat dvakrát denně. Zkuste !

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Kofeinový zábal proti celulitidě

Kamča

Mě na jedno použití stačí půlka lžičky želatiny agar agar na 250 ml vody. Takže mi pytlíček Agaru vystačí na několik dalších použití.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Postřik švestek

JAROSLAV

Dobrý den u mospilanu 20SP SE NEUVÁDÍ MNOŽSTVÍ POUŽITÍ NA POSTŘIK ŠVESTKY,ani tam není uvedena v seznamu použití co stím?

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Nemoc rtu

Marcela

Dobrý den,chtěla bych vám poradit,protože jsem měla podobné potíže co vy,mně to začalo afty v celé puse,které se mi pořád opakovaly,až mi i po veškerých vyšetření vzaly vzorek ze rtu.Opět se moc neprokázalo i když nějaký docent z Plzně to chce s odstupem opakovat.potom mi začaly rty otékat.jazyk.v krku-no prostě alergické reakce,které byli i několikrát do měsíce,než mi p.doktorka na kožním udělala testy na zádech a zjistila,silnou reakci na propolis a med.Propolisem jsem potírala ty afty a tím si způsobovala ty otoky rtů.Zatím jsem skoro měsíc a půl neotekla a ani afty.Třeba vám tím pomohu-já už byla neštastná a lítala jen po doktorech,kde si nikdo nevěděl rady.S pozdravem a brzké uzdravení.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo dvacetosm.