Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

ZULBEX DISKUZE


Rabeprazol, prodávaný mimo jiné pod značkou Zulbex, je lék, který snižuje žaludeční kyselinu. Používá se k léčbě peptického vředu, gastroezofageálního refluxu a nadměrné produkce žaludeční kyseliny, jako je Zollinger-Ellisonův syndrom. Může být také použit v kombinaci s jinými léky k léčbě Helicobacter pylori. Účinnost je podobná jako u jiných inhibitorů protonové pumpy. Užívá se ústy. Mezi časté nežádoucí účinky patří zácpa, pocit slabosti a zánět hrdla. Závažné vedlejší účinky mohou zahrnovat osteoporózu, nízkou hladinu hořčíku v krvi, infekci Clostridium difficile a zápal plic. Rabeprazol byl patentován v roce 1986 a schválen pro lékařské použití v roce 1997. Je dostupný jako generická léčba a patří mezi velmi často předepisované léky.

Zdroj: Zulbex

Poradna

V naší poradně s názvem ŽALUDEČNÍ VŘEDY A HELICOBAKTER se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emilie.

Od března mam bolesti žaludku po gastroskopiji mě bylo řečeno že mam vředy a helicobakter brala jsem antibiotika a zulbex ale bolesti přestali jen na krátkou dobu.Vředy mě spusobíl warfarín ktery jsem užívala několik roku na ředěni krve ted beru Stacyl.Mate někdo skušenost jak se vylečit bez leku? Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Helicobacter pilory způsobuje zánět žaludku a jeho překyselení, které se může vyvinout až ve vředovou chorobu, a ta může ohrozit život náhlým krvácením do dutiny břišní. Helicobacter je bakterie citlivá na silné dávky antibiotik, která se obvykle užívají jako trojkombinace tří preparátů najednou. Úspěšnost léčby se zjistí vyšetřením stolice na přítomnost antigenů. Takže se s pomocí svého lékaře ujistěte, zdali stále helicobakter máte. Zároveň lékaři sdělte, že se vám vrátily bolesti žaludku. Máme několik účinných léků proti překyselení, které společně s dietním opatřením mohou tyto problémy úplně odstranit. Zůstaňte stále v péči lékaře gastroenterologa, protože s ním můžete své problémy se žaludkem vyřešit nejlépe.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Žaludeční vředy a helicobakter

Správné užití léku

Užívejte rabeprazol (Zulbex) pouze podle pokynů svého lékaře. Neužívejte ho více, neužívejte ho častěji a neužívejte ho déle, než nařídí lékař.

Tento lék je dodáván s příbalovým letákem. Pečlivě si přečtěte a dodržujte uvedené pokyny. Máte-li jakékoli otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Tabletu s opožděným uvolňováním spolkněte celou. Tabletu nedrťte, nežvýkejte ani nerozdělujte. Tento lék můžete užívat s jídlem nebo bez jídla. Pokud vám lékař řekl, abyste lék užíval určitým způsobem, postupujte podle těchto pokynů.

Pro děti užívající tobolky s opožděným uvolňováním:

  • Tobolku nepolykejte celou.
  • Užívejte kapsli 30 minut před jídlem.
  • Otevřete kapsli a nasypte obsah na malé množství měkkého jídla (např. jablečné pyré, ovocnou nebo zeleninovou dětskou výživu, jogurt) nebo do malého množství tekutiny (např. kojenecká výživa, jablečný džus nebo dětský roztok elektrolytu. Vezměte směs do 15 minut. Směs spolkněte bez žvýkání. Neuchovávejte jej pro pozdější použití.

Pokud užíváte tento lék k léčbě vředu spojeného s infekcí, užívejte jej společně s antibiotiky (např. amoxicilinem, klarithromycinem) ve stejnou denní dobu.

Zdroj: Zulbex

Poradna

V naší poradně s názvem ŽALUDEČNÍ VŘEDY A HELICOBAKTER se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emilie.

Jěště jednu otazku co je lepši lek Zulbex neb Helicid.Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Oba dva léky účinkují shodně tím, že blokují protonovou pumpu, čímž omezují tvorbu kyseliny chlorovodíkové a regulují tak kyselost žaludku. Rozdíl mezi nimi je v účinné látce Omeprazol v Helicidu a Rabeprazol v Zulbexu. Vyzkoušejte nejdříve Helicid a pokud byste pociťovala některý z vedlejších účinků, tak můžete vyzkoušet Zulbex. Přípravky užívejte pod dohledem a s vědomím lékaře, protože tyto léky při dlouhodobém užívání mohou zapříčinit zbytnění žaludeční stěny a tím přivodit nové komplikace.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: Příběh Žaludeční vředy a helicobakter

Interakce

Rabeprazol (Zulbex) neinterferuje s plazmatickou koncentrací léků, které jsou také metabolizovány stejnými enzymy (tj. CYP2C19), kterými je metabolizován. Proto se neočekává, že bude reagovat se substráty CYP2C19, jako je teofylin, warfarin, diazepam a fenytoin. Nicméně účinky rabeprazolu na potlačení kyselosti, stejně jako jiných blokátorů protonové pumpy, mohou interferovat s absorpcí léků, které vyžadují kyselinu, jako je ketokonazol a digoxin.

Existují určité důkazy, že omeprazol a esomeprazol, dva léky ve stejné třídě jako rabeprazol, mohou narušit přeměnu antikoagulačního léku zvaného klopidogrel (Trombex, Zyllt) na jeho aktivní metabolit. Protože se však předpokládá, že je to zprostředkováno účinkem omeprazolu a esomeprazolu na CYP2C19, enzym, který aktivuje klopidogrel, neočekává se, že by tato léková interakce nastala tak silně u rabeprazolu. Zda však účinek omeprazolu a esomeprazolu na metabolismus klopidogrelu skutečně vede ke špatným klinickým výsledkům, je stále předmětem intenzivních diskusí mezi zdravotníky.

Klinicky závažné lékové interakce mohou zahrnovat účinky rabeprazolu na potlačení kyselosti. Například rabeprazol by neměl být užíván současně s rilpivirinem, anti- HIV terapií, která vyžaduje pro absorpci kyselinu. Snížené plazmatické koncentrace rilpivirinu by mohly vést k progresi infekce HIV. Mezi další léky, které vyžadují kyselinu pro absorpci, patří antifungální léky, jako je ketokonazol a itrakonazol, digoxin, železo, mykofenolát a inhibitory tyrosinkinázy, jako je erlotinib, dasatinib a nilotinib. Mezi rabeprazolem a antacidy neexistuje žádná klinicky relevantní léková interakce.

Interakce s jídlem

Jídlo neovlivňuje množství rabeprazolu, které vstupuje do těla, ale oddaluje nástup jeho účinku asi o 1,5 hodiny.

Zdroj: Zulbex

Příběh

V příběhu 10DENNÍ OČISTA DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radka.

Já jsem sůl vůbec nesnesla. Koupila jsem si senný čaj a po dobu deseti dní jsem ho pila ráno i večer. S vyprazdňováním jsem za celou dobu problém neměla, spíš mě hodně bolela hlava.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Renáta Janečková.

Dekuji

Zdroj: Příběh 10denní očista diskuze

Kontraindikace

Rabeprazol (Zulbex) je kontraindikován u následujících populací a situací:

  • lidé se známou přecitlivělostí na rabeprazol, substituované benzimidazoly (které jsou chemicky podobné rabeprazolu, jako je omeprazol ) nebo na kteroukoli jinou složku tobolky (např. některá barviva);
  • lidé užívající rilpivirin, lék používaný k léčbě infekce HIV;

Přecitlivělost na rabeprazol

Alergie na blokátory protonové pumpy, jako je rabeprazol, může mít formu hypersenzitivity typu I nebo opožděné hypersenzitivní reakce. Byla hlášena selektivní reakce přecitlivělosti typu I na rabeprazol vedoucí k anafylaxi, stejně jako několik celoskupinových hypersenzitivit.

Křížová reaktivita

Přecitlivělost na blokátory protonové pumpy může mít podobu celoskupinové přecitlivělosti, vzor A, B nebo C. K celoskupinové přecitlivělosti dochází, když osoba zkříženě reaguje na všechny blokátory protonové pumpy; to znamená, že všechny tyto léky vyvolají alergii.

  • Ve schématu A může být osoba alergická na omeprazol , esomeprazol a pantoprazol , ale ne na lansoprazol a rabeprazol. Předpokládá se, že je to způsobeno strukturální podobností mezi omeprazolem, esomeprazolem a pantoprazolem, na rozdíl od lansoprazolu a rabeprazolu.
  • Vzor B je opačný a odráží lidi, kteří jsou alergičtí na lansoprazol a rabeprazol, ale ne na omeprazol, esomeprazol a pantoprazol.
  • Vzor C v kontextu rabeprazolu by odrážel osobu, která je alergická pouze na rabeprazol, ale ne na jiné blokátory protonové pumpy (omeprazol, esomeprazol, pantoprazol a lansoprazol).

Rilpivirin

Rilpivirin, nenukleosidový inhibitor reverzní transkriptázy používaný při léčbě HIV, je kontraindikován se všemi blokátory protonové pumpy kvůli jejich účinku na potlačení kyselosti. Tyto léky potlačují kyselinu, čímž zvyšují pH (alkalizují) žaludeční obsah. Rilpivirin se nejlépe vstřebává za kyselých podmínek. Proto by se dalo očekávat, že rabeprazol sníží absorpci rilpivirinu, sníží koncentraci rilpivirinu v krvi a pravděpodobně povede k terapeutickému selhání a rezistenci vůči léčivu/třídě.

Zdroj: Zulbex

Příběh

V příběhu SVRAB DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Svrabem nakažená rodina .

Nakazili jsme se svrabem v Psychiatrické léčebně v Praze 8 - Bohnicích návštěvami u příbuzných v pavilonu s demencí, Alzheimerem ! Primářka ze Slovenska léčí pacienty se svrabem sedativy, aby svědění zaspali, a nasazením rukavic, aby se neškrábali ! Svrab se na nás přenesl doteky, tj. podáním ruky nemocnému. Tuto nakažlivou nemoc způsobuje mikroskopická zákožka svrabová. Je těžce rozpoznatelná pro všechny, i pro kožní lékaře. Na tmavé kůži není často nic vidět. Celá naše rodina se nakazila. Příznaky : červené skvrny, hlavně po škrábání, sem tam velké pupeny a abnormálně důkladně zkoumejte místa na těle s nejjemnější kůží, např. prsty, vnitřní i vnější lokty, podpaží, prsa, břicho, u genitálií, hýždě, vnitřní stehna, spodek stehen, kotníky, pod koleny …. všude můžete na světlé kůži vidět mini-pidi-dírky menší než 1 mm a ty jsou ucpané vaší sraženou krví jako špuntem. Zákožky se totiž občas prokoušou na povrch kůže ze svých chodbiček, v nichž kladou vajíčka a kálí. Nemoc je provázená bodavým, úpěnlivým, nesnesitelným svěděním. Když se postavíte k topení, kamnům, nebo vlezete pod peřinu, začnou zákožky řádit jako čerti. Většinou nejsou na krku a na hlavě. Ještě po vyléčení máme stále sekundární nemoc – vyrážku malých pupínků, nikoli těch velkých pupenů od zákožek. Svědí to stále dost nepříjemně a téměř po celém těle, ale ne tak neskutečně intenzivně bodavě. Máme ale pocit, že nejsme vyléčeni (avšak dírky na kůži už nemáme). Také se nám po léčbě hned udělali malinké bradavičky (jako ty virové) na různých místech těla, asi rovněž sekundární projev. K léčbě svrabu jsme použili hlavně mast na recept INFECTOSCAB (výrobce BRD) za doplatek 84 Kč (338 Kč). Bez receptu nelze nic koupit, vše údajně zakázali, aby byla infekční choroba evidována v evropské statistice. Pak jsme použili SOLFATAN – prášek se sírou na koupele z lékárny volně prodejný (65–69 Kč), se sírou prý je ještě pudr – asi tekutý, a pak i speciální mýdlo se sírou, tak to by bylo dobré zkusit. Dále jsme použili SAVO a jiné dezinfekční prostředky na tělo (slabý
roztok) a na dezinfekci všeho, tj. včetně oděvů. A rovněž Genciánovou violeť, Hypermangan, manganistan draselný (protibakteriální), kterou jsme natřeli nejvíce napadená místa, koupele v roztoku. Ze zoufalství jsme na postižená místa lili i ústní vody s alkoholem a jiné alkoholy. Nejlepší je dát vše, včetně bot, do igeliťáků, nastříkat na věci uvnitř dezinfekci, insekticidy, a uzavřené pytle dát na mráz na balkon, na dvůr, do mrazáku, do auta stojícího v mrazu. Zákožka nepřežije zmrznutí. Nebo zavázané, zalepené igelitové pytle aspoň postavit stranou a nechat je v tomto stavu 3 dny. Zákožka odumře bez vašeho tělního moku za 2–4 dny i bez mrazu. My vše navíc stále větráme a čekáme, až ta mrcha chcípne Nejlepší je vše vyprat a vydezinfikovat, postele ničím nezakrývat, ani prostěradlem, postříkat dezinfekcí (SAVO, též prodávají přímo různé roztoky na veterině, nemusíte sami ředit SAVO) a pak odjet mimo domov, třeba na chatu, k příbuzným. A vrátit se za 3–4 dny, kdy by měly být zákožky mrtvé. A v zimě nechat byt vymrznout, netopit, nechat otevřená okna, pokud můžete. Léčba trvá dlouho, několik týdnů i měsíců, jelikož asi většina lidí má po mastičce na svrab zase jinou vyrážku, o níž píše na IN další vyléčená osoba, že si vyrážku maže namíchanou mastí z lékárny. My sekundární vyrážku zatím ničím nemažeme, ale asi budeme muset, neboť nás to svědění tak obtěžuje, že se nemůžeme na nic soustředit.
Závěr : Dost šílená infekční nemoc a dlouho trvající následkem těžké diagnostiky a sekundárních chorob. Rychlé šíření nemoci následkem nevykonávání léčby nakažených pacientů, zejména ve státních zařízeních, jako je Psychiatrická léčebna v Praze 8 - Bohnicích, 3 pavilony spadající pod údajně samolibou, neochotnou a prolhanou slovenskou primářku Barboríkovou. Neadekvátní medikamenty v 21. století jsou nyní většinou z dovozu. V ČR
evidentně nemáme tablety, o nichž se píše na IN, zřejmě jsou drahé.
Na sekundární vyrážku a svědění údajně mast nebo zásyp
Framykoin. Zachránil nás známý, pan primář, v jiné čtvrti než v PLB, v Praze 8, kde odmítli léčit i své bezbranné, dementní pacienty.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kvetuše Klecandová.

Zabírá lék SCABICID. léčba je náročná,Přeji trpělivost

Zdroj: Příběh Svrab diskuze

Dávkování

Dávka rabeprazolu (Zulbex) se bude u různých pacientů lišit. Dodržujte pokyny svého lékaře nebo pokyny na obalu. Následující informace zahrnují pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud se vaše dávka liší, neměňte ji, pokud vám to neřekne lékař.

Množství léku, které užíváte, závisí na síle léku. Také počet dávek, které denně užíváte, doba mezi dávkami a doba, po kterou lék užíváte, závisí na zdravotním problému, na který lék užíváte.

  • K léčbě gastroezofageální refluxní choroby (GERD):
    Děti ve věku 1 až 11 let a vážící 15 kilogramů (kg) nebo více – 10 miligramů (mg) jednou denně.
    Děti ve věku 1 až 11 let a vážící méně než 15 kg – 5 mg jednou denně. Váš lékař může upravit dávku podle potřeby.
    Děti mladší než 1 rok – použití se nedoporučuje.
  • K léčbě duodenálních vředů:
    Dospělí – 20 miligramů (mg) jednou denně po ranním jídle po dobu až 4 týdnů. Váš lékař může upravit dávku podle potřeby.
    Děti – Použití a dávkování musí určit lékař.
  • K léčbě duodenálních vředů s infekcí H. pylori:
    Dospělí – 20 miligramů (mg) užívaných s jídlem 2krát denně po dobu 7 dnů. Dávka se obvykle užívá spolu s amoxicilinem a klarithromycinem.
    Děti – Použití a dávkování musí určit lékař.
  • K léčbě gastroezofageální refluxní choroby (GERD):
    Dospělí – 20 miligramů (mg) jednou denně po dobu až 4 týdnů. Váš lékař může upravit dávku podle potřeby.
    Děti ve věku 12 let a starší – 20 mg jednou denně po dobu až 8 týdnů. Lékař vašeho dítěte může upravit dávku podle potřeby.
    Děti mladší 12 let – použití se nedoporučuje.
  • K prevenci gastroezofageální refluxní choroby (GERD):
    Dospělí – 20 miligramů (mg) jednou denně. Váš lékař může upravit dávku podle potřeby.
    Děti – Použití a dávkování musí určit váš lékař.
  • K léčbě Zollinger-Ellisonova syndromu:
    Dospělí – nejprve 60 miligramů (mg) jednou denně. Váš lékař může v případě potřeby upravit dávku.
    Děti – Použití a dávkování musí určit lékař.

Zmeškaná dávka

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Pokud je však téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vraťte se ke svému pravidelnému dávkovacímu schématu. Nezdvojujte dávky.

Zdroj: Zulbex

Příběh

V příběhu DISKUZE LIDI O CGA 800 se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radkacervena.

Opravdu se hubne po pripravku CGA800 nebo je to zase nejaka kachna.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Zdenka nikrmajerova.

škodí cga800

Zdroj: Příběh Diskuze lidi o cga 800

Nežádoucí účinky

Obecně je rabeprazol (Zulbex) poměrně dobře tolerován, a to dokonce až pět let po sledování klinické studie. Profil vedlejších účinků je podobný jako u omeprazolu. Mezi nejčastější vedlejší účinky patří bolest hlavy, nevolnost a průjem. Mezi vzácné vedlejší účinky patří vyrážky, příznaky podobné chřipce a infekce (včetně gastrointestinálního patogenu Clostridium difficile ). Byly hlášeny vzácné případy poškození jater vyvolaného rabeprazolem (také známého jako hepatotoxicita). Charakteristická hepatotoxicita inhibitoru protonové pumpy se obvykle objevuje během prvních čtyř týdnů po zahájení léčby.

Rabeprazol je spojen se zvýšenými hladinami gastrinu v séru, o kterých se předpokládá, že jsou závislé na stupni metabolismu CYP2C19, pře který lék prochází. Pro srovnání, rabeprazol není tímto enzymem tak významně metabolizován ve srovnání s jinými léky ze stejné třídy, jako je omeprazol. Zvýšená hladina gastrinu v séru může souviset s rakovinou žaludku.

Potlačení kyselosti prostřednictvím rabeprazolu může snížit absorpci vitamínu B12 a hořčíku, což vede k jejich nedostatku.

Velmi závažné nežádoucí účinky byly hlášeny u lidí užívajících rabeprazol, ale tyto účinky nebyly "přímo korelovány" s užíváním rabeprazolu. Patří sem Stevens-Johnsonův syndrom, závažné hematologické abnormality, kóma a smrt. K dalším možným vedlejším účinkům, společným s jinými blokátory protonové pumpy ve stejné třídě, patří zlomeniny kostí způsobené osteoporózou a závažné infekce způsobené bakterií Clostridium difficile.

Předávkování

Při předávkování rabeprazolem až do 80 mg nebyly hlášeny žádné známky otravy ani zvláštní příznaky, ale příklady těchto případů jsou omezené. Zejména rabeprazol byl používán ve vyšších dávkách pro léčbu hypersekrečních stavů, jako je Zollinger-Ellisonův syndrom (až 120 mg denně).

Pokusy na zvířatech s ultravysokými dávkami rabeprazolu prokázaly letalitu neznámým mechanismem. Syndrom letálního předávkování u zvířat je charakterizován křečemi a komatem.

Zdroj: Zulbex

Příběh

V příběhu TRITTICO DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Radek kolomaznik.

jakké mate zkušenost s AD TRITICO_

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Božen Němec.

Trittico jsem bral léta na depresi, ale objevila se mi na něj alergie - náhlé noční otoky jazyka a spodní čelisti. Vysadil jsem ho a mám od té doby pokoj. Takže opatrně s ním.

Zdroj: Příběh Trittico diskuze

Lékařské využití

Rabeprazol (Zulbex), stejně jako jiné inhibitory protonové pumpy, jako je omeprazol, se používá pro účely potlačení žaludeční kyseliny. Tento účinek je prospěšný pro léčbu a prevenci stavů, kdy žaludeční kyselina přímo zhoršuje příznaky, jako jsou vředy dvanáctníku a žaludku. Na pozadí gastroezofageální refluxní choroby (GERD), jejíž patofyziologie je charakterizována prodlouženou expozicí žaludeční kyselině v jícnu (často v důsledku změn v anatomii žaludku a/nebo jícnu, jako jsou změny vyvolané abdominální obezitou), potlačení kyselosti může poskytnout symptomatickou úlevu. Potlačení kyselosti je také užitečné, když je zvýšená produkce žaludeční kyseliny, včetně stavů s nadměrnou sekrecí žaludeční kyseliny (hypersecretory podmínky), jako je Zollinger-Ellisonův syndrom, mnohočetné endokrinní adenomy a systémová mastocytóza.

Rabeprazol je také užitečný vedle antibiotické terapie pro léčbu patogenu Helicobacter pylori, kterému se jinak daří v kyselém prostředí. V randomizované studii [1] u vysoce rizikových jihokorejských pacientů s časnou rakovinou žaludku léčených endoskopií bylo také prokázáno, že eradikace H. pylori antibiotiky a rabeprazolem zabraňuje rozvoji rakoviny žaludku.

Rabeprazol je díky tomu schválen pro léčbu symptomatické GERD u dospívajících a dospělých, hojení duodenálních vředů u dospělých, eradikaci Helicobacter pylori a patologických hypersekrečních stavů.

Dostupné formy léku

Rabeprazol je dostupný v 10 a 20 mg tabletách s opožděným uvolňováním. Produkty na bázi rabeprazolu, stejně jako jiné přípravky na bázi inhibitoru protonové pumpy, musí být formulovány v tabletách se zpožděným uvolňováním, aby byla účinná látka chráněna před degradací žaludeční kyselinou před tím, než se vstřebá. Proto je důležité tablety před spolknutím nepůlit, nedrtit ani nekousat.

Pozornost pro specifické populace

  • Pediatrie
    Jedinou pediatrickou indikací rabeprazolu je léčba symptomatické GERD u dospívajících (ve věku 12 let a starších).
  • Těhotenství
    Studie využívající zvířecí modely ke zkoumání pravděpodobnosti, že rabeprazol způsobí poškození plodů, dosud neprokázaly známky poškození, ačkoli vyhýbání se rabeprazolu během těhotenství (zejména během kritického vývojového období prvního trimestru) je považováno za nejbezpečnější možnou cestu do studie na lidech objasňují přesné riziko.
  • Kojení
    Očekává se, že rabeprazol bude vylučován do lidského mateřského mléka, i když klinický dopad toho stále není znám. Vyhýbání se rabeprazolu během kojení představuje nejnižší možné riziko.
  • Staří pacienti
    Zdá se, že pokročilý věk klinicky neovlivňuje metabolismus rabeprazolu, přesto bylo u starých lidí bylo potvrzeno zvýšení maximální plazmatické koncentrace a celkové expozice léku.
  • Japonský původ
    Ve studii farmakokinetiky rabeprazolu byla naměřena zvýšená koncentrace léku přibližně o 50–60 % u mužů japonského původu ve srovnání s muži ve Spojených státech.
  • Problémy s ledvinami nebo játry
    U lidí, kteří mají problémy s ledvinami nebo játry, se zdá, že tyto problémy neovlivňují metabolismus rabeprazolu klinicky významným způsobem. To zahrnuje osoby na dialýze pro problémy s ledvinami. Závažné jaterní problémy, jako je cirhóza jater, ovlivňují poločas eliminace rabeprazolu, ale ne do stupně nebezpečné akumulace. V přehledu pacientů užívajících rabeprazol v konečném stádiu onemocnění ledvin a chronické kompenzované cirhóze jater mírné až střední závažnosti nebyla změna v metabolismu rabeprazolu klinicky významná.

Zdroj: Zulbex

Příběh

V příběhu OBETHIN DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenus.

Taky u mně zabral :) odnaučí přejídáni a večerní mlsání :) doporučuji :)

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: Příběh Obethin diskuze

Autor obsahu

 Mgr. Marie Svobodová

příběhy k tématu

Žaludeční vředy a helicobakter

Emilie

Jěště jednu otazku co je lepši lek Zulbex neb Helicid.Děkuji

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Žaludeční vředy a helicobakter

Emilie

Od března mam bolesti žaludku po gastroskopiji mě bylo řečeno že mam vředy a helicobakter brala jsem antibiotika a zulbex ale bolesti přestali jen na krátkou dobu.Vředy mě spusobíl warfarín ktery jsem užívala několik roku na ředěni krve ted beru Stacyl.Mate někdo skušenost jak se vylečit bez leku? Děkuji

Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Žaludeční vředy a helicobakter

Cempírek

Oba dva léky účinkují shodně tím, že blokují protonovou pumpu, čímž omezují tvorbu kyseliny chlorovodíkové a regulují tak kyselost žaludku. Rozdíl mezi nimi je v účinné látce Omeprazol v Helicidu a Rabeprazol v Zulbexu. Vyzkoušejte nejdříve Helicid a pokud byste pociťovala některý z vedlejších účinků, tak můžete vyzkoušet Zulbex. Přípravky užívejte pod dohledem a s vědomím lékaře, protože tyto léky při dlouhodobém užívání mohou zapříčinit zbytnění žaludeční stěny a tím přivodit nové komplikace.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

10denní očista diskuze

Renáta Janečková

Dekuji

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Svrab diskuze

Kvetuše Klecandová

Zabírá lék SCABICID. léčba je náročná,Přeji trpělivost

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo dvacetosm.