Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

BYLINNÉ MASKY PROTI VRÁSKÁM


Zajímáte se o téma BYLINNÉ MASKY PROTI VRÁSKÁM? Tak právě pro vás je určen tento článek. Droždí je výtečný zdroj skupiny vitamínů s označením B. Kromě „béček“ se v něm navíc nachází slušné množství fosforu, železa, zinku, hořčíku, draslíku, selenu a chromu. Droždí (kvasnice) se využívá v potravinářském, farmaceutickém a také kosmetickém průmyslu. Výtažky mají pozitivní působení na naši pleť, očistí ji a redukují kožní maz, tudíž jsou vhodné také pro jedince, kteří mají problémy s akné. V domácích podmínkách se dá velmi jednoduše vyrobit drožďová pleťová maska, níže jsou uvedeny tři jednoduché recepty na různé druhy pokožky.


Recepty na masky z kvasnic

Drožďová obyčejná

Tato maska je dobrá na ucpané póry, akné nebo na celkové vzpružení pleti. V mističce rozmícháme droždí s vodou, aby vznikla hustší kaše. Naneseme na obličej a necháme 20 minut působit. Pak obličej omyjeme vodou.

Drožďová s heřmánkem

Tato maska čistí ucpané póry, navíc pleti dodává potřebný vitamín B. Nejprve si připravíme heřmánkový odvar, který po vylouhování scedíme a necháme trochu vychladit. V misce rozdrobíme droždí a zalijeme přiměřeným množstvím heřmánku, aby nám vznikla hustší kašička. Naneseme na pleť.

Drožďová s pšeničnými otrubami

Tato maska je velmi vyživující a je vhodná pro všechny typy pleti:

  • 5 dkg droždí
  • 6 lžic mléka
  • pšeničné otruby

V misce rozdrobíme droždí, přilijeme mléko a zahustíme otrubami. Nanášíme na obličej, krk a dekolt a necháme působit asi 30 minut. Masku umyjeme vlažnou vodou.

Základní drožďová maska je určena pro normální pleť

Vyrobíme ji z 20 gramů čerstvého droždí, což je vlastně půl klasické kostky, a přibližně dvou lžic vlažného mléka. Pořádně obojí rozmícháme a rozmačkáme, abychom si vytvořili hustou kašičku. Masku potom naneseme na celý obličej (vyhneme se jen nejbližšímu okolí očí) a necháme ji zaschnout, což trvá přibližně čtvrt hodiny až dvacet minut. Po uplynutí této doby tvář opláchneme teplou vodou.

Pro suchou a citlivou pokožku je zapotřebí jemnější verze drožďové masky

Budeme zase potřebovat půl kostky neboli dvacet gramů, ale místo mléka tentokrát použijeme olivový olej (neměl by být vytažený z lednice). Množství tekutiny je stejné, čili přibližně dvě lžíce. Zase vše rozmícháme na jemnou kašičku a použijeme úplně stejně jako v předchozím případě (včetně zaschnutí a oplachu).

Pro mastnou pleť

Pro ty, kteří mají problémy s mastnou pletí, existuje přírodní drožďová maska v nejsilnější variantě. Potřebujeme lžíci rozdrobeného droždí, které rozmícháme na kašičku s troškou destilované nebo alespoň převařené vody, která má pokojovou teplotu. Do směsi ještě přikápneme dvanáct až patnáct kapek čerstvě vymačkané citronové šťávy. Tuto masku mohou vyzkoušet i ti, kteří mají velké problémy s akné.

Všechny výše uvedené pleťové masky bychom neměli používat častěji než dvakrát týdně. Pokud ji používáme na „poďobanou“ pleť, měli bychom pozitivní efekty a zmenšený výskyt uhříků začít pozorovat již přibližně po čtrnácti dnech. Pokud masky užíváme pro očištění a osvěžení zdravé pokožky, tak jsou výsledky viditelné velmi často již po omytí.

Zdroj: článek Drožďová maska

Poradna

V naší poradně s názvem VRÁSKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Alice.

Pěkný den,

ráda bych se zeptala, od kdy používat krémy proti vráskám? Je mi jasné, že je to individuální. Je mi 24 let a pokožku mám spíše sušší a velmi citlivou. Začala jsem nedávno používat krém proti stárnutí pleti od značky Clinique pro suchou až velmi suchou pokožku. Nicméně v lékárně mi bylo řečeno, že když začnu používat krémy proti vráskám příliš brzy, stane se moje pleť vůči složkám proti stárnutí rezistentní a v budoucnu už mi tyto složky nebudou pomáhat. Popravdě řečeno, moc tomu nerozumím, protože tohle by se úřeci mohlo stát i čtyřicátnici, která je začně používat a její pleť bude následně rezistentní. Nebo ne? Mám také potíže s šupinkami na pleti v oblasti mezi obočím a na bočních stranách nosu. Měla bych proto používat na tyto partie ještě silnější - hutnější krém nebo je to běžné - kůže se prostě a jednoduše měni? Peeling používat nemůžu, mám citlivou pokožku a po peelingu se mi na obličeji udělají svědivé pupínky.

Děkuji za odpověď!

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Alice, boj proti stárnutí je marný a musíme se smířit s tím, že s postupem času se naše tělo mění. U někoho je to vidět méně a u někoho více. Proto tvrzení, že by se projevy stárnutí mohly stát resistentní proti nějakým kosmetickým látkám je nesmysl. Stárnutí nezastavíte, ale můžete zjemnit nebo maskovat jeho průvodní znaky, mezi které patří i vrásky.
O svu pleť byste ve Vašem věku měla pečovat několika různými způsoby. Zejména čistícím mlékem a vhodným nočním a denním krémem. Například Váš denní krém, by měl v sobě obsahovat antioxidanty, což jsou vitamíny A, E a C. Především pak přírodní vitamín A ve formě betakarotenu. Ten navíc Vaši pleť tonizuje do tmavšího odstínu. Takže máte pocit, že jste jakoby trochu opálená od sluníčka. Jako noční krém je vhodný krém proti vráskám s obsahem Koenzymu Q10. Dále svůj denní krém na vrásky také můžete vystřídat s lehkým krémem s rostlinnými výtažky z aloe vera.
Nezapomínejme také na skutečnost, že na pleti se odráží celkový stav Vašeho těla. Takže doporučuji také provést čtyřikrát do roka detoxikaci organismu pomocí řasy Chlorella. Přikládám adresu na obchod, kde ji nejen mají, ale dokonce si ji i sami pěstují, takže máte jejich záruku, že v tabletách je skutečně česká Chlorella. https://www.ebiocen.cz/labi….

Jinak co se týká Vašich šupinek mezi obočím a na nose, tak Vám doporučím vyzkoušet krém na holení nohou, například polská Opilcka, je vhodná. Opilca totiž narušuje keratin, ze kterého je tvořeno naše ochlupení. Z keratinu je tvořena ale i svrchní část kůže a tedy i vaše nechtěné šupinky na nose a mezi obočím. Vím, že jste psala, že máte alergické projevy po použití peelingového přípravku, a toto je metoda, kdy je velmi pravděpodobný výskyt alergické reakce, ale je to způsob jak odstranit šupinky na kůži. Proto doporučuji opatrnost a nejdříve ošetřit jen malou část na jedné straně vašeho nosu s dobou působení, která je uvedena v návodu použití. Kdybyste cítila během působení opravdu nepříjemné pálení, tak si to raději smyjte a následně ošetřete indulonou nebo podobným mastným krémem a nechte v klidu. Kdyby se to moc nepovedlo a projevilo by se to viditelnou reakcí, tak máte ještě druhou polovinu nosu, která je v pořádku. Mezi obočím by se tento nezdar dal skrýt o to hůře. Případná reakce projevená zarudnutím kůže by měla zmizet do jednoho až dvou dnů.
Napište mi sem jak to s vámi dopadlo.

Zdraví Vás Cempírek!

Zdroj: příběh Vrásky

Hodnocení nočních krémů proti vráskám dle dTestu

  1. Aldi Lacura, noční krém proti vráskám: dobře (74 %)
  2. Diadermine expert na vrásky 3D: dobře (74 %)
  3. Lidl Cien / Beauty Q10 noční krém proti vráskám: dobře (72 %)
  4. Helena Rubinstein Collagenist, noční krém proti vráskám: dobře (68 %)
  5. RoC Retin-OX + intenzivní noční krém proti vráskám: uspokojivě (56 %)
  6. Schlecker Rilanja Care Q10, noční regenerační pečující krém: uspokojivě (54 %)
  7. Eucerin Hyaluron-Filler, intenzivní pečující noční krém proti vráskám: uspokojivě (52 %)
  8. Neutrogena Visibly Young, omlazující noční krém proti vráskám – vyrovnaná pleť bez vrásek: uspokojivě (50 %)
  9. Nivea Visage Q10, pečující noční krém proti vráskám: uspokojivě (48 %)
  10. Biotherm Anti-Rides Line Peel Nuit: uspokojivě (46 %)
  11. Florena Q10, intenzivní péče o pleť, proti vráskám: uspokojivě (46 %)
  12. dm Balea / Face, noční krém proti vráskám: uspokojivě (44 %)
  13. Garnier Skin Naturals Jade Ultra Lift, noční pečující krém proti vráskám – vyrovnaná pleť bez vrásek: uspokojivě (44 %)
  14. Vichy Liftactiv, noční pečující krém proti vráskám a pro vyrovnání pleti s detoxikačním účinkem: dostatečně (38 %)

Zdroj: článek Nejlepší krémy proti vráskám

Poradna

V naší poradně s názvem POMÁHÁ SAUNA PROTI VRÁSKÁM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.

Na dotaz zda-li sauna pomáhá proti vráskám, tak je zde jednoduchá odpověď - NEPOMÁHÁ. Nicméně saunování vlivem prohřátí extrémní teplotou a pak následné rychlé schlazení funguje jako taková cévní gymnastika a díky ní se rychleji prokrví svalstvo, které tím i nabyde na objemu a může pak vyplnit - vytáhnout ochablou kůži a na ní vzniklé vrásky opticky zredukovat. Pro tento efekt je ale nesmírně důležitý pravidelný příjem tekutin během saunování a to každých 20 minut 250 ml vody. To proto, aby se měly svaly čím naplnit a zároveň zbylo ještě dostatek vody pro tvorbu potu, který neodlučitelně k saunování patří. Saunování je všeobecně prospěšné pro trénování výdrže organizmu v extrémních podmínkách a proto jej vřele doporučuji jako anti-aging proceduru.

Zdraví Cempírek!

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Pomáhá sauna proti vráskám

Jablečná maska proti vráskám

Nastrouhejte jablko i se slupkou, přimíchejte půl lžičky mleté skořice a aplikujte na tvář jako masku po dobu 20 minut. Takto připravená maska je plná vitaminů a pomáhá redukovat vrásky na krku.

Medová maska proti vráskám

Včelí med byl známým zkrášlovacím prostředkem už ve starém Egyptě a kosmetický průmysl oceňuje jeho účinky i dnes. Spojuje čistící, regenerační a omlazující účiny a je také vhodný pro každý typ pleti. Takže včelí med i vám poslouží jako bezvadný lék na vrásky. Zredukujte tak své vrásky kolem očí nebo vrásky pod očima přírodně, zdravě a bezpečně.

  • 1 a ½ lžíce medu
  • špetka sody bikarbony
  • ½ lžíce čerstvé mrkvové šťávy

Smíchejte včelí med s mrkvovou šťávou a aplikujte na pleť po dobu 20 minut. Poté omyjte vatovým tamponem namočeným ve vodě se sodou bikarbonou. Tato kombinace vám pomůže zredukovat vrásky mezi obočím či vrásky kolem úst, a navíc dodává vaší celé pleti krásnou, jakoby opálenou, barvu.

Banánová maska proti vráskám

  • 1 banán
  • 1 čajová lžička růžové vody

Rozmačkejte banán s růžovou vodou. Aplikujte na obličej a krk a nechejte působit zhruba 35–45 minut. Poté omyjte vlažnou vodou. Růžovou vodu připravíte podle našeho návodu v níže přiloženém článku, kde jsme růžový extrakt použili na domácí krém na ruce.

Mrkvový krém na vrásky

  • 250 g mrkve
  • 1 čajová lžička mandlového oleje

Vymačkejte šťávu z mrkve nejlépe v domácím odšťavňovači a přidejte k mrkvové šťávě mandlový olej. Oboje dobře smíchejte. Nechejte zhruba 2 hodiny zchladit a poté aplikujte na obličej, krk a dekolt. Při aplikaci se soustřeďte na vrásky okolo očí, na vrásky okolo úst a na vrásky nad horním rtem, kde proveďte důkladnou masáž. Po půlhodině působení opláchněte vlažnou vodou. Nálev je vhodný pro každý typ pleti.

Glycerínová medová maska proti vráskám

  • 1 lžíce glycerínu
  • 1 lžíce medu

Smíchejte glicerín a včelí med a výslednou směsí před spaním promasírujte pokožku tváře a krku. Následující ráno pak umyjte takto ošetřenou pleť vlažnou vodou.

Foto: Jorge Royan

Zdroj: článek Domácí pleťové masky proti vráskám

Příběh

Ve svém příspěvku KRÉM PROTI VRÁSKÁM DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pája.

Škoda, že test nepodstoupila i česká značka agedefence. Podle mě je to značka, která se určitě dokáže měřit i s takovými značkami jako je eucerin. Já jsem s péčí od nich velmi spokojená a určitě by mě zajímalo porovnání jejich krémů proti vráskám s ostatními.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Krém proti vráskám diskuze

Výživná žloutková maska na mdlé vlasy

Žloutkové masky jsou velmi efektivní v péči o vlasy. Díky nim jsou vlasy silnější, zastavuje se jejich vypadávání a řídnutí.

Žloutková maska je výhodná pro:

  • unavené vlasy
  • suché vlasy
  • jemné vlasy
  • barvené vlasy
  • poškozené vlasy

Tato maska pomáhá vlasům regenerovat a zároveň zrychluje jejich růst, což je dělá silnějšími a zdravějšími. Výživné žloutkové masky jsou tajemstvím krásy mnohých celebrit. Stačí aplikovat jednou týdně a výsledky jsou okamžitě vidět.

Masky proti mdlým vlasům zastavují vypadávání vlasů a vedou k plnějšímu a silnějšímu vzhledu vlasů. Směs z vaječných žloutků se dá kombinovat s různými oleji a medem. Ricinový olej je zázračný v péči o vlasy. Tyto masky jsou skvělé pro regeneraci a stimulaci růstu vlasů. Při pravidelném používání je regenerace a stimulace vlasů zcela zjevná.

Olivový olej je dobrý pro intenzivní hydrataci vlasů, stejně jako arganový olej, který je vhodný pro kvalitní ošetření vlasů a pokožky.

Výhodu má i samotný med, který je pro vlasy velmi prospěšný a pomáhá s jejich regenerací, vlasy zároveň změkčuje, ty jsou pak lesklé a dobře se rozčesávají. Med přispívá k uzdravení vlasů od různých vlivů životního prostředí. Je známo, že se používá v mnoha kosmetických produktech. Nejčastěji je obsažen v krémech na pokožku, pleťových krémech, tělových mlékách a v olejích do vlasů.

Výroba žloutkové masky

Budete potřebovat:

  • 1 žloutek
  • lžičku medu
  • lžičku olivového oleje
  • lžičku ricinového oleje
  • lžičku arganového oleje

Postup:

Vaječný žloutek vložte do mísy. Přidejte med, olivový olej, arganový a ricinový olej. Všechny ingredience smíchejte dohromady, dokud nevznikne hladká a hustá konzistence. Tuto masku aplikujte na vlasy, vždy jen na vysušené vlasy (postačí ručníkem). Masku nechte na vlasech působit po dobu 30 minut, ale pro lepší výsledek můžete vyzkoušet i hodinovou aplikaci. Po této době je třeba vlasy opláchnout, umýt šamponem a kondicionérem.

Zdroj: článek Masky pro suché a mdlé vlasy

Příběh

Ve svém příspěvku NEJLEPŠÍ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mery.

A to je na pleti opravdu tak poznat? Vždyť to nemůže být takový rozdíl.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Vanessa.

Na krémy proti vráskám bych se zkusila podívat sem - https://www.naqed.cz/produc…, třeba něco seženeš. Kosmetika by měla být přírodní, ale dlouho jsem to nestudovala. Každopádně jinak mě napadá zkusit ještě něco z lékárny.

Zdroj: příběh Nejlepší přírodní kosmetika diskuze

Vrásky kolem úst

Vrásky kolem úst jsou malé rýhy či záhyby, které se vytvářejí v průběhu let našeho života. Často k nim přispívá i životní styl. Vráskám, které vznikají kolem horního rtu, se také říká kuřácké vrásky. Neznamená to ale, že jimi musí trpět pouze aktivní kuřáci, mívají je i zatvrzelé nekuřačky. Za osmdesát procent vrásek v obličeji může UV záření.

V boji proti vráskám pomohou tučné ryby. Losos nebo makrela totiž obsahují velké množství vitamínu A, který chrání pokožku. Doporučuje se věnovat se i vytrvalostním sportům, které odbourávají stres a působí pozitivně na hormonální hladinu. Nejdůležitější však je čistit si pleť, pokud tak neučiníte, ani nejskvělejší a nejdražší pleťový krém proti vráskám nebude působit, protože působení přípravků budou bránit zanesené póry. Používejte správnou péči přiměřenou věku a krémy obsahující účinné složky proti vráskám. Masírujte si obličej. Lehká masáž obličeje probudí lymfatický systém, povzbudí krevní oběh a uvolní svaly. Postupujte opatrně, netlačte a příliš pleť nenapínejte. Používejte tónovaný denní krém, který sjednotí tón pleti a jemné linky a vrásky skryje.

Vrásky kolem úst foto

Zde můžete vidět, jak vypadají vrásky kolem úst.

Zdroj: článek Vrásky

Poradna

V naší poradně s názvem DOMÁCÍ PEELINGY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra Filoušová.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat když nemáte někde kolik minut se to má nechat na pleti jak dlouho by to tam mělo být.Děkuji nashledanou Petra Filoušová.Prosím odepište mě brzy.Děkuji.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Dobrý den Petro, ptáte se jak dlouho nechat působit naše přípravky?
Peeling - masírujte s ním ošetřovanou pokožku po dobu jedné minuty.
Pleťové masky - naneste je na ošetřovanou pokožku a nechte působit alespoň 15 minut.
Masky na vlasy - nechte působit 30 minut od nanesení na vlasy.

Ve všech těchto případech platí časy jako minimálně nezbytné k dosažení účinku. Maximální čas záleží na vás a bude ovlivněn zejména vašimi pocity při aplikaci. To znamená, je-li vám aplikace přijemná (nebolí vás ruce od peelingové masáže, nebo vás neštípe čistící maska do pleti), pak můžete dobu působení prodloužit, dokud vám to bude příjemné.

Zdraví Cempírek

Zdroj: příběh Domácí peelingy

Recepty

Abyste dosáhli ideální konzistence masky, neobejdete se bez kvalitního základu. Jeho účelem není pouze udržet směs na vlasech, ale dodat vlasům přesně takovou péči, jakou potřebuje. Myslet musíte také na to, co přesně si od takové masky slibujete. Pokud chcete dodat vašim vlasům hydrataci, vyhněte se olejům a sáhněte raději po bílém jogurtu, mléku, tvarohu nebo po vhodném ovoci či zelenině. Naopak chcete-li zabránit tomu, aby se vlasy nadměrně vysušovaly například v prostředí s klimatizací nebo na dovolené v tropickém podnebí, olej bude tou ideální volbou.

Pro hloubkovou hydrataci a zjemnění vlasů je ideálním základem mléko nebo mléčné výrobky jako bílý jogurt či tvaroh. Skvěle hydratuje také med, který regeneruje zesláblé vlasy a dodává jim lesk a hebkost. Jako základ vlasové masky je ideální zejména pro ty, kdo mají vlasy extrémně vysušené s tendencí krepatět.

Chcete-li vlasy uchránit před nebezpečným slunečním zářením, sáhněte po olejovitém základu. Ten vlasy obalí, uzamkne přirozenou vlhkost uvnitř a zabrání tak vysušování od sluníčka. Olej dodává také lesk, ale pouze tehdy, když jej použijete v rozumné míře a dáte si záležet na jeho řádném vymytí. Pro vlasy, které se rychle mastí, je ideální citronová šťáva s vodou. Citron totiž uzavírá póry na pokožce hlavy a tím vás zbaví přebytečného mazu. Protože ale citron může zřetelně vlasy zesvětlit, dbejte na to, aby byl ředěn s vodou v poměru 1 : 2. S přebytečným mazem, a dokonce i se svědivými lupy dokáže zatočit také jablečný ocet. Citronu i octu se ale vyvarujte v případě, že máte extrémně citlivou a podrážděnou pokožku hlavy, a nepoužívejte ani v případě, že máte na vlasové pokožce drobné oděrky.

Chcete-li vlasům dopřát vzpruhu, sáhněte po ovoci. Potřebujete-li tvrdé vlasy zjemnit a zjednodušit si tak jejich rozčesávání, nebojte se do masky vmíchat vejce. Trápí-li vás lupy nebo vlasy bez objemu, dobře poslouží třeba odvar z kopřivy. Chcete-li vlasy delší a rychle rostoucí, sáhněte po kávě, která díky kofeinu probudí život ve vlasové pokožce a vybudí vlasové cibulky k pořádné aktivitě.

U kupovaných masek na vlasy se doba působení pohybuje okolo pěti až deseti minut, domácí masky potřebují času mnohem více. Obecně by se dalo říci, že ideální doba působení je v rozmezí třiceti minut až jedné hodiny, pravda je ale taková, že čím déle s maskou na vlasech vydržíte, tím lépe. Po nanesení zabalte vlasy do igelitové tašky nebo do potravinové fólie a zabalte do ručníku. Díky tomu zůstanou vlasy hezky v teple a živiny z domácích surovin se dostanou hlouběji do struktury vlasu. Nakonec vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí, a dbejte n

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Domácí masky pro extrémně poškozené vlasy

Poradna

V naší poradně s názvem PADÁNÍ VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tereza.

Chtěla bych se zeptat jestli maska s bílky a medem opravdu zabírá a po jaké době je videt rozdil? Děkuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Ahoj Terezo, domácí masky na vlasy účinkují u každého jedince individuálně. Zejména proto, že u každého z nás je struktura vlasu jiná a každému chybí nebo přebývá něco jiného. Když se pustíte cestou domácích masek na vlasy, tak si vlastně tak trochu hrajete se svými vlasy a objevujete co je posílí. Pokud byste chtěla jednoznačné řešení pro své vlasy, tak můžete zajít do některého vlasového centra, kde Vám vlasy prozkoumají pod mikroskopem, udělají chemickou a proteinovou analýzu a podle toho určí vhodnou značkovou péči. Celá procedura Vás pak vyjde na několik tisíc korun. V případě domácích masek na vlasy je cena z tohoto pohledu zanedbatelná, ale je třeba zase trochu více času na experimentování. Když se to s domácí maskou nepovede, tak o moc nepříjdete, tyto masky vlasy nepoškozují a nestojí moc peněz. Doporučuji, experimentujte, hrajte si se svými vlasy a pozorujte účinky a buďte šťastná :-).

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Padání vlasů

Bylinné tablety nebo kuličky

V poslední době začaly bylinné kuličky postupně nahrazovat zatím ještě méně známé bylinné tablety. Bylinné tablety jsou oproti kuličkám 5x silnější ve své koncentraci, což znamená rychlejší a razantnější účinek. Vstřebávají se podstatně účinněji, neboť jsou vyrobeny z bylin v maximální možné koncentraci 1 : 5 (to znamená, že 1 gram extraktu odpovídá 5 gramům sušených bylin), která zaručuje rychlý průnik buněčnými membránami zažívacího traktu. Bylinné tablety jsou 100% přírodní produkty, které jsou vyrobeny z koncentrovaných extraktů bylin, přičemž je koncentrovaný bylinný prášek nalisován do tablet bez syntetických přísad, proto lze tablety rozpustit v horké vodě, a tak je i jednodušeji pozřít. Stejně tak je možné je lehce rozdrtit a polknout jako prášek spolu s vodou.

Dávkování

Užívají se v dávce 3x 4 tablety denně, a to buď 15 minut před jídlem (nalačno), nebo 30 minut po jídle, zapíjejí se obyčejnou vodou. Kuličky se užívají zpravidla 3x denně 8 kuliček. Často se mezi sebou produkty kombinují a v tom případě se obvykle užívají v poloviční dávce, například 3x 2 tablety od každého druhu současně. Každá šarže bylin (183 druhů) je testována ve Phytax Laboratoři ve švýcarském Schlierenu, a to na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo), bakterie (E. coli, salmonely, celkový počet bakterií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny).

Všechny bylinné tablety firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži navíc testovanou mimo jiné i na čtyři skupiny pesticidů (460 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety TCM Herbs patří jak z hlediska kvality (složením), tak i kvantity (koncentrací) bylin, ale hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v této oblasti čínské medicíny představit a dopřát.

Zdroj: článek Tradiční čínská medicína a léčba západních diagnóz

Příběh

Ve svém příspěvku JEDNORÁZOVÉ PLEŤOVÉ MASKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Luciáš.

Já ujíždím na pleťových maskách. Jsou výborné jak na čištění pleti - uvolňují ucpané póry, na hydrataci, lifting či relax. Nedávno jsem objevila obchod, kde mají nepřeberné množství masek! Konečně si je nemusím vozit z ciziny. Krémových masek je na trhu dost, ale tady mají úžasné vychytávky jako jsou buničité masky, hydrogelové, 3D masky, dokonce Zlatou masku. Taky masky na dekolt, oči, ruce, nohy, vlasy.... no prostě PARÁDA!
A nejstojí moc.jukněte na salondoma.cz

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Ivís.

Luciáši, poraď mi, jaké masky máš vyzkoušené a jsou dobré na čištění pleti a popř. i ramen a dekoltu. Je jich tam fakt hodně. Díky.

Zdroj: příběh Jednorázové pleťové masky

Výživa vlasů pomocí masek

Domácí masky na vlasy představují ideální způsob, jak léčit a hydratovat vlasy, a to v případě, že byly poškozeny sluncem nebo zimním suchým vzduchem. Pro výrobu domácích masek na vlasy postačí ingredience nalézající se v kuchyni. Velmi vhodné jsou látky bez chemických konzervantů. Dostatečně účinné pro zábaly vlasů je balení vlasů do ručníku nebo používání koupacích čepic. Díky tomu do vlasů lépe pronikne maska, která je tak účinnější.

Existuje celá řada různých receptů pro výrobu domácích vlasových masek. Avokádo, banány a majonéza jsou asi ty nejběžněji používané ingredience. Mléko a med se také často používají, stejně jako jogurt a olivový olej. Všechny tyto ingredience přirozeně hydratují, neboť obsahují složky, které zvyšují vlhkost. To vede ke snížení poškození, brání to krepatění vlasů a pomáhá znovu zacelit poškozených vlasů.

Pro výrobu domácích masek na vlasy se doporučuje využití čerstvých surovin. Avokádo a banány by měly být dostatečně zralé, aby se daly snadno spařit nebo rozmělnit. Jakmile jsou ingredience smíchané, mohou být naneseny na pokožku hlavy a na vlasy. Masky by se měly aplikovat od kořínků ke konečkům. To je důležité, protože se díky tomu předchází třepení vlasů.

Domácí masky na vlasy by měly působit minimálně 20 minut až půl hodiny. Masky, které jsou v kapalnější formě, by měly být zabaleny do ručníku či koupací čepice. Nejčastěji se jedná o masky vyrobené z mléka a olivového oleje. Navíc teplo působící na pokožku hlavy a vlasy způsobuje lepší proniknutí balzámu do vlasů.

Zdroj: článek Výživa vlasů

Příběh

Ve svém příspěvku JEDNORÁZOVÉ PLEŤOVÉ MASKY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Luciáš.

Já ujíždím na pleťových maskách. Jsou výborné jak na čištění pleti - uvolňují ucpané póry, na hydrataci, lifting či relax. Nedávno jsem objevila obchod, kde mají nepřeberné množství masek! Konečně si je nemusím vozit z ciziny. Krémových masek je na trhu dost, ale tady mají úžasné vychytávky jako jsou buničité masky, hydrogelové, 3D masky, dokonce Zlatou masku. Taky masky na dekolt, oči, ruce, nohy, vlasy.... no prostě PARÁDA!
A nejstojí moc.jukněte na salondoma.cz

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kočí K .

Výborné masky, před důležítým jednáním si dávám moji favoritku hydrogelovou masku, poté již očekávám jenom komplimenty....

Zdroj: příběh Jednorázové pleťové masky

Banánová maska

Banány jsou skvělé plody, které jsou dostupné v kterémkoli ročním období. Banány jsou neuvěřitelné ovoce, jsou velmi chutné, a navíc bohaté na draslík, vitamíny, antioxidanty, obsahují přírodní oleje a hydratační složky. Domácí banánové masky jsou velmi výživné, posilují vlasy a zabraňují jejich poškození a třepení. Zároveň udržují přirozenou pružnost vlasů, životnost a zdraví. Banánové masky obsahují draslík důležitý pro regeneraci suchých vlasů, vitamín A posilující vlasové folikuly, vitamín E podporující zdravé vlasy a pokožku hlavy, vitamín C pro regulaci mazu ve vlasech.

Výroba masky

  • 2 přezrálé banány
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce olivového oleje
  • 1 lžíce medu

Oloupeme zralé banány a rozmixujeme je. Po rozmixování se musí banány míchat a přitom přidávat med, kokosový a olivový olej. Tuto směs aplikujeme na pokožku hlavy po celé délce vlasů a necháme ji působit po dobu 5 minut. Poté se vlasy důkladně opláchnou vlažnou vodou. Nezapomeňte odstranit všechny kousky z vlasů. Konečné opláchnutí je účinné i bez použití organických šamponů.

Tip

Pro tvorbu směsi je vždy lepší vybírat jen zralé banány. Doporučuje se při přípravě směs stále míchat. Vyrobenou směs si můžete dokonce zmrazit, protože po rozmražení se účinky této masky dokonce zlepšují.

Zdroj: článek Přírodní masky na vlasy

Příběh

Ve svém příspěvku VLASY CERNY PEPR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Levandule7777@seznam.cz .

chtel bych poradit jak udelat maskku z pepre dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.

Čau Milane, já si dělám masku z pepře často a jsem velmi spokojená s jejími účinky. Dá se aplikovat jak na pleť tak i do vlasů.

Jak se dělá maska z pepře?

Budeš potřebovat: 1 menší salátovou okurku, 1 kysanou smetanu, 20 zrnek černého pepře, dvě kapsle vitamínu E 400mg.

Postup výroby:
Nejdříve si v hmoždíři roztluč zrnka černého pepře na kousky velké maximálně 0,2 mm. Pak do hmoždíře přidej i kapsle vitamínu E a roztluč je taky. Okurku omyj a nastrouhej ji na jemném struhadle. Smíchej to se smetanou a nakonec přidej roztlučený černý pepř s vitamínem. Promíchej a dej to zchladit do lednice - asi tak na půl dne.

Aplikace masky z černého pepře:
Vychlazenou masku z černého pepře si nanes na obličej a do vlasů a jemně si to s tou směsí jako by drhni - říká se tomu pílink (peeling). Dělej to tak dlouho, jak tě to bude bavit. Po skončení si pleť i vlasy jemně opláchni čistou vodou a jemně osuš ručníkem. Úplně nejlepší je před aplikací nechat celou hlavu prohřát buď na sluníčku a nebo před červenou infra lampou a to tak dlouho, než se pokožka trochu opotí. Pak teprve aplikovat tuto masku.

Účinky masky z černého pepře:
Černý pepř je v čínské medicíně považován za prohřívač a významný dezinfikátor. Bude tedy prohřívat naši pokožku. Slupky roztlučených semínek pak poslouží jako peeling a zdroj drahocených minerálů. Oproti tomu vychlazená okurka společně se zakysanou smetanou bude toto vyhřátí regulovat a obohatí naši pleť potřebnými tuky a minerály a společně s přírodním vitamínem C a E ji doplní také o důležité antioxidanty. Celkově se dá říci, že tato maska osvěží pleť, stáhne póry a prokrví vlasovou pokožku, čímž napomůže lepšímu růstu vlasů. Šla by použít opatrně i na akné.

Zdroj: příběh Vlasy cerny pepr

Mast s hadím jedem proti vráskám

Hadí jed syntetický pomáhá uvolnit svalovou tenzi a má silný relaxační a analgetický účinek. Waglerin 1, který je v masti obsažen, je účinný proti mimickým vráskám. Tripeptidy hadího jedu syntetického mají podobnou sekvenci aminokyselin této funkčnosti, avšak aktivita hadího jedu syntetického je ve srovnání s Waglerinem 1 oslabena. Hadí jed syntetický je bezpečná, účinná a bezbolestná alternativa diskutovaných ošetření proti stárnutí např. botulotoxinem. Mechanismus působení hadího jedu syntetického je podobný jako u Walgerinu 1, který působí na postsynaptické membráně. Peptid je antagonistou svalového, a nikotin acetylcholinového membránového receptoru. Pokud jsou tyto receptory blokovány, iontové kanály zůstávají uzavřené, a nedochází tak k příjmu Na+, takže sval zůstává uvolněný.

Hadí jed syntetický je vynikající sloučeninou proti vráskám s podobným mechanismem působení jako hadí jed. Vyhlazuje mimické vrásky v krátkém čase a dlouhodobě působí zejména proti výrazným liniím. Hadí jed syntetický je čirý vodný roztok založený na glycerinu, bez konzervantů.

Zdroj: článek Hadí jed v kosmetice

Příběh

Ve svém příspěvku JSOU ZDE DOMÁCÍ PLETOVÉ MASKY? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra Filoušová .

Dobrý den,chtěla bych se všech co se sem dívají prosím odpovězte.Jsou zde na tomto webu domácí pletové masky?Předem děkuji za odpověd,kdo bude tak hodný a odepíše mi.Děkuji Petra Filoušová.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Redakce.

Jasně, články s recepty na domácí pleťové masky najdete na webu zdravi-lecba.cz. Například pomocí tohoto odkazu: https://www.zdravi-lecba.cz…

Zdroj: příběh Jsou zde domácí pletové masky?

Žebříček denních krémů proti vráskám

Žádný z testovaných denních krémů proti vráskám nedokáže zázraky, proto žádný nezískal v této zkoušce velmi dobrou známku. Cien a Eucerin mají dobré hodnocení, protože jsou nejen účinné v redukci vrásek, ale i lepší v tomto ohledu než H-krém. Cien jako jeden z mála dostal velmi dobrou známku i za hydrataci, protože byl opět výrazně lepší než H-krém a po ukončení testu byla pokožka mnohem více hydratovaná. Ty krémy, které dostaly průměrnou známku (uspokojivě) za redukci vrásek, jsou ve srovnání s H-krémem jen nepatrně lepší nebo mají stejný účinek.

Zdroj: článek Nejlepší krémy proti vráskám

Hodnocení denních krémů proti vráskám dle dTestu

  1. Lidl / Cien Day Cream Q10: dobře (63 %)
  2. Eucerin Hyaluron-filler: dobře (61 %)
  3. L´Oréal Revitalift: uspokojivě (56 %)
  4. Nivea Q10 Plus proti vráskám: uspokojivě (54 %)
  5. Vichy Liftactiv: uspokojivě (54 %)
  6. Garnier UltraLift: uspokojivě (52 %)
  7. Clarins Extra-Firming Day: uspokojivě (49 %)
  8. Nivea pure & natural: uspokojivě (49 %)
  9. Vichy Aqualia Thermal Legere: uspokojivě (49 %)
  10. Lancome Rénergie Multi-lift: uspokojivě (48 %)
  11. Olay Anti-Wrinkle: uspokojivě (48 %)
  12. Dermacol Botocell: uspokojivě (45 %)
  13. Weleda Granatové jablko: uspokojivě (45 %)
  14. Clinique Youth surge SPF 15: uspokojivě (43 %)
  15. RoC Retin-Ox Correxion: dostatečně (38 %)
  16. Yves Rocher Sérum Végétal3: dostatečně (38 %)

Zdroj: článek Nejlepší krémy proti vráskám

Příběh

Ve svém příspěvku DOMÁCÍ MASKA Z RÝŽE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.

Vyhlazující pleťová maska z rýže a s japonským saké se jmenuje Planet Spa a je od Avonu.
Tato vyhlazující rýžová pleťová maska pro vyčištění, osvěžení, vyživení a pro hebkost pleti. Maska z rýže je vhodná pro všechny typy pleti.

Složení masky z rýže:
extrakt z rýže: vyživuje a zjemňuje pleť a vyhlazuje vrásky.
japonské saké: zanechává sametově hebkou pokožku bez vrásek.

Použití:
Aplikuje se na odlíčenou, čistou pleť jenom tenká vrstva vyhlazující masky. Nechá se působit po dobu cca 20 minut, až do úplného zaschnutí. Potom se opatrně sloupne. V případě potřeby dočistěte pleť čistícím tonikem, které běžně používáte. Poté naneste denní nebo noční krém. Používejte dle potřeby 1x týdně.

Obsah balení je 75 ml, stojí kolem 90 Kč a k dostání je běžně v internetových obchodech.

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Domácí maska z rýže

Léčivé bylinné tinktury pro případ nouze

Bylinné tinktury jsou k dispozici jak na internetu, tak i ve většině obchodů se zdravou výživou. Zatímco na internetu a v obchodě jsou dražší než vlastní výroba, ale co se týče odrůdy, tak v obchodě je téměř množství výběru nekonečné. Vzhledem k tomu, že bylinné tinktury se vyrábějí dlouho, tak je dobré, abyste měli zásoby tinktur, které budete potřebovat, nebo ty, které by byly potřebné v případě nouze.

Nejlepší bylinné tinktury pro případ nouze jsou:

Pastuší tobolka se používá k zastavení nadměrného krvácení. Používá se k zastavení krvácení z nosu, z rány, nebo při krvácení po porodu. Také se používá k čištění jater, pomáhá s průjmem a infekcí močových cest.

Bílá vrba je původním zdrojem kyseliny salicylové v aspirinu. Používá se jako léčivá tinktura k úlevě od bolesti, na snížení horečky a ke zmírnění zánětu. Je velmi užitečná v případě bolesti během artritidy.

Kozlík lékařský voní opravdu nepříjemně, ale je to tinktura, která se používá nejčastěji. Má stejné účinky jako bílá vrba, protože potlačuje bolest. Kozlík lékařský je užitečný proti křečím, ke svalové relaxaci a přispívá k podpoře klidného spánku bez vedlejších účinků. Také má dobrý vliv na bušení srdce. Tato tinktura se používá pro menstruační křeče, během porodu, na svalové křeče a křeče vůbec, na bolesti hlavy a při bolesti artritidy.

Česnek je fantastické antibiotikum a chemikálie v něm působí podobným způsobem jako penicilin nebo tetracyklin. Česnek se používá k léčbě streptokoka, bronchitidy a infekce všech typů. Česneková olejová tinktura se často užívá na bolesti ucha a k boji proti ušním infekcím.

Jitrocel se používá na kousnutí a žihadla, také na záněty, ekzémy, afty, na otravu krve, na vředy, rány, střevní potíže, škrábance, popáleniny, opařeniny a modřiny. Tato tinktura může být použita zevně i vnitřně s dobrými výsledky.

Třezalka tečkovaná se používá k léčbě depresí a úzkosti. Po 6 týdnech užívání jsou vidět rozdíly při použití. Třezalka tečkovaná je antidepresivum, stejně tak jako komerčně dostupné uklidňující léky.

Kanadská krevnice je tinktura, která je dobrá na zubní váček, pro boj zánětu dásní, omezuje tvorbu zubního plaku a zubního kazu. Také se přidává kanadská krevnice v některých komerčně vyráběných zubních pastách, které také slouží na zubní váčky .

Celerové semeno je jedním z nejméně známých léčivých bylinných výtažků. Je to jeden z nejlepších léků na artritidu, stejně jako na svalové křeče, vysoký krevní tlak, dnu, nespavost, depresi a úzkost.

Heřmánek je jemná bylina, která má relaxační a uklidňující úči

(...více se dočtete ve zdroji)

Zdroj: článek Léčivé bylinné tinktury

Příběh

Ve svém příspěvku JSOU ZDE DOMÁCÍ PLETOVÉ MASKY? se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra Filoušová .

Dobrý den,chtěla bych se všech co se sem dívají prosím odpovězte.Jsou zde na tomto webu domácí pletové masky?Předem děkuji za odpověd,kdo bude tak hodný a odepíše mi.Děkuji Petra Filoušová.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mila šprtová.

Ano jsou zde pletove masky i jine kosmeticke produkty ale nenasla sem nic bez lanolinu na ktery mam alergii

Zdroj: příběh Jsou zde domácí pletové masky?

Jak předcházet vráskám a nebo jak zmírnit projevy stárnutí?

Vráskám lze velmi dobře předcházet zdravou životosprávou, pravidelnou a kvalitní péčí o pleť. Je potřeba si uvědomit, že s péčí o pleť by se nemělo otálet a ideální je začít již s nastupující pubertou, kdy se začínají objevovat první příznaky problémů s pletí (vřídky, akné). V tomhle období již dermatolog popř. kosmetička dokáže určit typ pleti (suchá, mastná, smíšená, problematická, citlivá) a doporučí vhodné kosmetické přípravky. Pro každý věk a každý typ pleti jsou speciálně určené kosmetické řady. Většina výrobců se zaměřuje na péči o vrásky od 25-30 roku věku. To je období, kdy prudce klesá v pokožce kolagen a elastin a je nezbytné ho tělu dodávat ať už vnější formou (krémy, gely, séra...) nebo vnitřně (doplňky stravy). A nezapomeňte, jestliže si chcete uchovat pleť dlouho mladou vyhýbejte se známým „nepřátelům“ krásné pleti. Mezi ně patří zejména stres, kouření, alkohol a nedostatek spánku, avšak za zmínku stojí i časté opalování. Dobronzova opálená pleť se může zdát sexy, ale následkem toho pleť zničená sluncem s hlubokými vráskami, to není nic erotického.

Zdroj: článek Rady proti vráskám

Příběh

Ve svém příspěvku ACYLPIRINOVA MASKA - KOLIK SODY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marcel.

dobry den, nevedeli byste, kolik se ma dat sody v receptuna acylpirinovou masku, aby neutralizace spravne fungovala?
dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Maja.

Prosím o poradenstvo týkajúce sa masky na tvár z acylpyrinu a jedlej sody, v akom pomere tieto zložky skombinovať a tiež správny postup pri výrobe masky.

Zdroj: příběh Acylpirinova maska - kolik sody

Masky pro barvené vlasy

Mnoho lidí s obarvenými vlasy trápí brzký vznik šedin. Tento stav je zapříčiněn zničením vlasů a jejich nedostatečným vyživováním. Dalo by se říci, že většina barev na vlasy obsahuje čpavek, což je chemický bělicí prostředek, který způsobuje právě suchost vlasů a jejich lámání. Amoniak neboli čpavek je důležitý pro barevné vlasy, protože pomáhá s absorpcí barevných molekul do vlasové kůry. Ale díky tomu zase vlasová kůra absorbuje veškerou vlhkost z vlasů.

Tipy na barvení

  • Udržujte vlasy zdravé, to znamená nebarvit a nepoužívat žádná chemická opatření alespoň po dobu 3 až 4 týdnů.
  • Pravidelně zastřihujte konečky vlasů, aby se vlasy netřepily.
  • Používejte pravidelně vyživovací vlasové masky, které pomáhají ke zvýšení síly a objemu vlasů. Postačí smíchat vejce a banán s jogurtem. Vše by mělo být ve stejném množství. Tato maska se aplikuje na vlasy a nechá působit asi jednu hodinu. Poté se vlasy opláchnou a umyjí šamponem. Dalo by se říci, že se jedná o vynikající domácí lék pro hladké a měkké vlasy.
  • Před barvením vlasů si vlasy umyjte, protože se barva chytí lépe, než by se chytala na mastné vlasy.
  • Před každým barvením v domácím prostředí si udělejte test, abyste zjistili, zda nejste alergičtí na barviva a prostředky používané na barvení vlasů.
  • V lepším případě se raději nechte obarvit profesionálem, tedy kadeřníkem.

Tipy na barvení

  • Po obarvení vlasů si vždy vlasy umyjte, nejlépe šamponem určeným pro barvené vlasy. Tento speciálně vytvořený šampon nesmyje barvu, ale naopak pomůže barevným molekulám k udržení.
  • Dalším důležitým přípravkem na vlasy je vhodný kondicionér, který je důležitý pro udržení rovnováhy vlhkosti. Po obarvení se doporučují kondicionéry určené pro barvené vlasy, protože v barvách na vlasy je obsažen amoniak a tyto kondicionéry chrání vlasy před jeho působením.
  • Velmi vhodné je používání teplých olejů. Nejoblíbenější je olivový olej, mandlový olej nebo kokosový olej.
  • Vlasové masky používejte alespoň jednou týdně. Nejúčinnější jsou domácí proteinové masky na vlasy. Nejčastějšími přísadami pro jejich výrobu jsou banán a med, také se dá vyrobit maska z vajec nebo majonézy.
  • Další výhodou kondicionérů je ta, že chrání vlasy před škodlivým UV zářením.
  • Vyvarujte se používání fénů a nechte vlasy přirozeně uschnout. Pokud již musíte fén použít, doporučuje se vysoušení pomocí studeného vzduchu, nikoli horkého.
  • Nekoupejte se často v bazénech, protože v nich je obsažen chlór, který je škodlivý pro barvené vlasy. Pokud jinak nedáte a chcete se koupat v bazénu, doporučuje se používání koupacích čepic.

Zdroj: článek Péče o barvené vlasy

Výživa vlasů

Majonéza

Majonéza je většinou známá jako surovina do kuchyně než na vlasy. Ale spousta žen ji používá pro výživu vlasů, zejména pro suché vlasy. Hlavní přísadou majonézy je totiž sójový olej, který vlasy dobře promastí, ale neproniká dovnitř struktury vlasů jako kokosový nebo olivový olej. K majonéze na vlasy lze přidat i jiné suroviny, například vaječné žloutky nebo citrónovou šťávu, která poskytuje další výživu vlasům.

Banány

Banánové masky jsou nejlepšími vlasovými kondicionéry. Banány totiž obsahují draslík, který změkčuje vlasy. Navíc obsahují mnoho vitamínů, například A, B, C a E. Obsahují také přírodní oleje, které pomáhají s elasticitou vlasů a zbraňují jejich třepení. Nevýhodou této masky je, že při dlouhodobém vystavení na slunci dochází k zápachu. Zkuste určitě tuto masku (ne na sluníčku) a uvidíte, jak vám bude vyhovovat.

Avokádo

Avokádo se používá i u komerčních produktů na vlasy a v péči o pleť. Avokádo má obrovské hydratační vlastnosti. Zejména účinné je pak u lidí se suchými vlasy. Nejlépe využijete výhody avokádové masky, když si koupíte velmi zralé plody a rozmixujete je. Do této hmoty pak přidejte ½ lžičky olivového oleje. Stejně jako banány i avokádo se může obtížně vymývat z vlasů. Po nanesení směsi na vlasy se doporučuje zakrýt hlavu koupací čepicí nebo ručníkem pro lepší efekt a účinek této masky. Směs můžete nechat působit, jak dlouho chcete, můžete si ji na vlasech nechat klidně dvě až tři hodiny. Maska se dá umýt vodou a jemným šamponem, zejména přírodním, například již zmiňovaným šamponem z mýdlových ořechů. I díky němu jsou vlasy úžasně lesklé po mnoho dní.

Jogurt

Kyselina mléčná obsažená v jogurtech je darem z nebes, a to zejména pro jedince s kudrnatými vlasy. Maska z jogurtu se však nesmí nechat ve vlasech příliš dlouho. Pro lepší účinky jogurt doplňujte i jinými surovinami, například medem či banány.

Zdroj: článek Péče o vlasy přírodními prostředky

Autoři uvedeného obsahu

 Bc. Jakub Vinš

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Jana Fábryová


bylinky proti skvrnám po akné
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
byliny na odvodneni dolnich koncetin
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo dvacetosm.