REHABILITACE MÁJ PODĚBRADY je téma, které bylo inspirací k napsání tohoto článku. Společnost Lázně Poděbrady je největším poskytovatelem lázeňské péče ve Středočeském kraji. Od roku 1908 sem lidé jezdí za odpočinkem, regenerací a léčbou.
Hlavním léčebným zdrojem je přírodní minerální voda Poděbradka. Lázně jsou proslavené především léčbou srdečních obtíží. Tisíce pacientů však do Poděbrad přijíždí i s léčbou pohybového ústrojí nebo na wellness pobyty.
Postup léčby na pojišťovnu
Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).
Indikace Lázní Poděbrady, a.s.:
onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční; dále cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin;
nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus;
nemoci pohybového aparátu – zejména léčba po operacích velkých kloubů (endoprotézy) a dále bolestivé stavy páteře a velkých kloubů;
nemoci nervové – polyneuropatie, kořenové syndromy.
Komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.
V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.
Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní Poděbrady prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, které si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu.
Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v Lázních Poděbrady jako samoplátce.
Léčebný pobyt zahrnuje:
vstupní a závěrečné vyšetření odborným lékařem, kontrolní vyšetření dle potřeby;
EKG, spirometrie, laboratorní vyšetření, dle nutnosti i další vyšetření;
individuální léčebný plán sestavený lékařem se 2–3 léčebnými procedurami denně (mimo neděle);
24hodinovou lékařskou a sesterskou službu;
hotelové ubytování v rehabilitačním centru nebo hotelech (kategorie *** nebo ****);
plnou penzi včetně případné speciální diety (dle doporučení lékaře), sestavenou nutriční terapeutkou;
informace pro pacienty; informace – Rehabilitační centrum Máj; informace – G-REX – přímý překlad po operaci srdce.
Lázně Poděbrady se specializují na léčbu:
onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční, cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin;
nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus;
nemoci pohybového aparátu – zejména léčba po operacích velkých kloubů (endoprotézy) a dále bolestivé stavy páteře a velkých kloubů;
nemoci nervové – polyneuropatie, kořenové syndromy.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Novotná.
Dobrý den,
prosím informaci ceny za jednolůžkový pokoj od 1.11.- 28.11.2024, mám poukaz na komplexní lázeňský pobyt. Ubytování žádám , kde jsou procedury. Mám operované koleno.
Děkuji
Eva Novotná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
V případě poukazu na komplexní lázeňskou péči v Lázních Poděbrady doplácíte 500 Kč za den, jen když chcete jednolůžkový pokoj se společnou koupelnou s dalším jednolůžkovým pokojem. Když vám stačí standardní dvoulůžkový pokoj, tak nemusíte doplácet nic.
Nejlepší lázeňský dům s ubytováním pro pacienty po operaci kolene je Rehabilitační centrum Máj. Tady jsou podrobnosti k tomuto ubytování: https://www.lazne-podebrady…
V naší poradně s názvem PARKINSONOVA NEMOC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Gazdík.
Léčí se v Lázních Poděbradech i Parkinsonova nemoc v komplexní lázeňské léčbě ? Obsahuje léčebná voda jod? Děkuji za odpovědi.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Parkinsonova nemoc se léčí komplexní lázeňskou péčí v těchto lázních:
Bechyně-Buchlovice
Františkovy Lázně
Hodoní
Jáchymov
Janské Lázně
Karlova Studánka
Karlovy Vary
Karviná
Klášterec nad Ohří
Klimkovice
Konstantinovy Lázně
Kostelec u Zlína
Lázně Bělohrad
Lázně Bohdaneč
Lázně Kundratice
Lázně Kynžvart
Lázně Libverda
Lázně Toušeň
Lednice
Luhačovice
Mariánské Lázně
Mšené-lázně
Ostrožská Nová Ves
Poděbrady
Slatinice
Teplice
Teplice nad Bečvou
Třeboň
Velichovky
Velké Losiny
Vráž
Ze seznamu je patrné, že i Poděbrady jsou vhodné. Zda-li léčivá voda v Poděbradech obsahuje jód není známo. Promluvte si se svým neurologem o možnostech lázeňské léčby ve vašem konkrétním případě. Pro přidělení lázní budete muset mít doporučení od svého neurologa.
Hotel je určen pouze pro léčebné pobyty. V roce 2013 bylo zahájeno Ortopedické rehabilitační centrum Máj. Ve spolupráci s renomovanou Ortopedicko-traumatologickou klinikou FNKV je zajištěno odpovídající personální a technické vybavení k poskytování kvalitní léčebně rehabilitační péče.
Při poskytování této specializované péče jsou využity mnohaleté zkušenosti z Programu časných rehabilitací po kardiochirurgických operacích. Příjem pacientů je realizován přímým překladem z ortopedických pracovišť a bude v režimu komplexní lázeňské léčby, to znamená plně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.
Recepce: Není, pouze sesterna.
Parkování: Ve dvoře za poplatek 15 Kč/den.
Platby: Každý čtvrtek dopoledne, hotově, kreditní karty nebo převodem.
Ve svém příspěvku LÁZNĚ PODĚBRADY - LÁZEŇSKÉ DOMY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kovařík Pavel.
Na doporučení kardiologa jsem si zažádal lázne v Poděbradech.Dříve jsem tam jezdil s manželkou a byli jsme moc spokojeni.Musím ještě dodat,že jsem pojištěný u Vojenské zdravotní pojišťovny.Pojišťovna mě poslala do hotelu FELICITAS.Nikomu to nepřeji,to co jsem tam musel vydržet a nejenom já i ostatní pacienti.Začalo to ubytováním,nemáte kam složit věci do skříně vám vlezou dvoje kalhoty a dvě tryčka ostatní musíte mít v kufru a ten kufr nemáte kam dát,takže ho musá´íte překračovat,Strava,tu jsem mněl mít samoobslužnou ,švédské stoli,nebylo to tak ,mněl jsem obslužnou stravu a bez diety,tento hotel totiš nemá dietní sestru.Pitný režim ta žádný neby, řekli nám ,že se máme napít z pramene poděbradky.Vajíčka jsme dostali syrová, nešli oloupat,bílek tekl.Protože jsem nedodržovalpitný režim a ani dietu, Dostal jsem moskovou příhodu,naštěstí pro mě byla slabá.Jezdili jsme do hotelu LIBENSKY tam jsme byli moc mspokojeni. Nepochopím jak mohla Vojenská pojišťovna s tímto hotelem podepsat smlouvu. Peníze to je mocná čarodějka. Už nechci Poděbrady vidět.Kovařík Pavel
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Původním záměrem majitele panství Arnošta Filipa Hohenlohe ze Schillingsfürstu bylo najít zdroj kvalitní pitné vody pro potřeby města Poděbrady. Pro tyto účely pozval do Poděbrad pruského statkáře barona Büllowa z Bothkampu, který měl zkušenosti s hledáním vody pomocí virgule. Ten roku 1905 nalezl na druhém nádvoří poděbradského zámku první pramen minerální vody v Poděbradech. V roce 1907 už byly vyvrtány tři veřejné prameny (Bülowův, Hohenlohe a Charicléa) a v roce 1908 byly založeny poděbradské lázně, které měly velký vliv na další rozvoj města.
5. června 1908 vysvětil královéhradecký biskup Doubrava budovu Knížecích lázní, založených knížetem Hohenlohe. V červnu 1910 Knížecí lázně odkoupilo město a dalo navrtat další prameny, takže počátkem 20. let zde bylo 12 zřídel a v roce 1930 již 16. Nový ráz města určil zejména architekt a urbanista František Janda, který před válkou vytvořil koncepci rozvoje lázeňského středu v tehdejším secesním slohu. V roce 1919 lázně od města převzala nově vzniklá akciová společnost.
Za první republiky se Poděbrady změnily ve významné lázně, které se zásluhou pražského kardiologa profesora dr. Václava Libenského specializovaly na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí a dostaly se do podvědomí lidí jako lázně na nemoci srdce. František Janda v roce 1924 vypracoval urbanistický plán dalšího rozvoje Poděbrad, jejichž lázeňský střed se rozšířil až k železnici (dříve cca 1 km od centra) a založil lázeňský park. Ve městě vznikla řada veřejných budov a počet jeho obyvatel se od počátku století zdvojnásobil.
V současné době najdete v Poděbradech 8 funkčních pramenů Poděbradky. Poslední, Eliščin pramen byl otevřen roku 2011. Celkový počet pramenů tak dosáhl počtu 26.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marianna Strmeňová.
Dobrý den, bylo mi napsáno číslo na telefon, že mohu zavolat. Dneska pořád volám a nikdo mi to na čísle 325606500 nebere.
S pozdravem
Marianna Strmeňová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pokud se nemůžete dovolat na uvedené číslo, tak využijte kontakt na Kateřinu Zelenkovou - Vedoucí ubytovací kanceláře, telefon: 325 606 542, email: zelenkova@lazne-podebrady.cz.
Jestli ani tam nepochodíte, tak si můžete stěžovat na nedostupnost kontaktních služeb přímo generálnímu řediteli Ing. Petu Valentovi, telefon: 325 606 501, email: valenta@lazne-podebrady.cz.
Tradiční poděbradský hotel od května v nabídce Lázní Poděbrady, a.s.! Pro pobyty, které se uskuteční do 31. srpna 2017 navíc s 15% zaváděcí slevou. Hotel Bellevue Tlapák nabízí čtyřhvězdičkový komfort v samém srdci Poděbrad na lázeňské kolonádě s vyhlídkou na květinové hodiny. Všechny pokoje jsou nově zrekonstruované.
Parkování: Hotel má vlastní parkoviště, vjezd z ulice Lázeňská, parkovací karta k dispozici na recepci za vratnou zálohu ve výši 200 Kč.
Ceny parkování:
1–4 noci 70 Kč/noc;
5–13 nocí 50 Kč/noc;
14 a více nocí 35 Kč/noc;
držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování zdarma.
WIFI: Zdarma v celém objektu.
Bezbariérový přístup: Není.
Děti: Jsou v našem hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.
Domácí zvířata: Menší plemena psů jsou akceptována za poplatek 150 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady, a.s., si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.
Balneoprovoz: Hotel nemá vlastní balneoprovoz, procedury se vykonávají v sousedním hotelu Libenský.
Praní a čištění osobního prádlo: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.
Minerální voda: Pramen minerální vody Poděbradky naleznete ve vedlejším hotelu Libenský.
Pokoj
Trezor, hotelový fén a zásuvka na holicí strojek: K dispozici na všech pokojích.
Minibar: Každý pokoj je vybaven ledničkou, zboží ze seznamu z nabídkového lístku nápojů je k dispozici k zakoupení na hotelové recepci.
Úklid: Běžný úklid probíhá každý den. Výměna ručníků se provádí každý třetí den pobytu. Výměna ložního prádla u pacientů se provádí po 14 dnech a u komerčních klientů po 7 dnech pobytu.
Televize: Pokoje mají k dispozici jak základní české, tak 24 zahraničních kanálů (CNBC Europe, BBC World News, Bloomberg Europe, Alegerie 3, Canal Algérie, RTL Österreich, VOX Österreich, RTL 2 Österreich, Super RTL Österreich, Eurosport Germany, EuroNews, STS International, RTR Planeta, Rus Bestseller, Russia 24, TV 8 Russia, TNT Comedy, Shanson, NTV Mir, Canal 24 Horas, CNN International Europe, DW-TV a DW-TV Arabic (Deutsche Welle) a Al Jazeera English.
Klimatizace: Pokoje klimatizovány nejsou, je možnost za jednorázový poplatek 50 Kč zapůjčení mechanických větráků na recepci.
Gastronomické služby: Na stravování mají hosté k dispozici nově zrekonstruovanou restauraci. Můžete si zde dát také kávu.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tana Neubauerova.
Dobrý den.Potřebovala bych cenik pobytu komplexni a příspěvkové lazenské péče.moc děkuji.T.Neubauerová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Aktuální ceník doplatků pro komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči naleznete na stránkách Lázní Poděbrady. Teď, když odpovídám, tam vede tento odkaz: https://www.lazne-podebrady…
Na jejich stránkách můžete lázně rovnou i objednat.
Praní a čištění osobního prádla: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Kouření: Hotel je nekuřácký.
Pokoj
Přistýlka: Ano.
Trezor: Ne.
Lednička: Ano.
Úklid: Ano.
Televize: České programy.
Klimatizace: Ne.
Room service: Ne.
Hotelová restaurace: Stravování je zajištěno v hotelové restauraci v prvním patře. Stravují se zde většinou hosté po operaci srdce a hosté s klasickou léčebnou péčí. Pacienti ležící na Centru časné rehabilitace se stravují přímo v lůžkové části CČR.
Léčení: Hotel sám disponuje prostory pro rehabilitaci – moderní tělocvična, tréninková ergometrie a jiné. Nově se zde nachází kompletně vybavená elektroléčba a další lázeňské provozy – masáže, inhalace a podobně. Rozsáhlá léčebná část obsahuje osmnáctilůžkové Centrum časné rehabilitace (obdoba kardiologické jednotky intenzivní péče s možností monitorace vitálních funkcí) a oddělení funkční diagnostiky (EKG, bicyklová ergometrie, echokardiografie, spirometrie, EKG Holterovská monitorace, ambulantní monitorace TK). 24hodinová služba sester a stálá služba lékaře-kardiologa patří do standardu tohoto hotelu. Léčebna je odborně orientována na léčbu pacientů s onemocněním srdce a cév se zaměřením na stavy časně po srdeční operaci (překlady z lůžek kardiocenter).
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva Novotná.
Děkuji za odpověď, moje diagnóza na kterou mám poukaz je revma, po operaci kolena jsem již absolvovala rehabilitaci.
Jestli tomu dobře rozumím tak pobyt v hotelu Libenský je také 500,- Kć za jednopokojový. Jelikož chci termín listopadový, mám dotaz jestli je vše pod jednou střechou i v tomto zařízení.
Mějte se hezky
Eva Novotná
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Hotel Libenský má vše pod jednou střechou. V budově hotelu se nachází většina lázeňských procedur. Masáže, koupele, zábaly, solná jeskyně a za zmínku stojí uhličitá koupel, kvůli které jezdí do těchto lázní pacienti již více než 100 let.
U komplexní lázeňské péče zaplatíte za pobyt v tomto hotelu 600 Kč za jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou a nebo 300 za dvoulůžkový za každý den.
V Lázních Poděbrady se také nově platí lázeňský poplatek 30 Kč denně.
Lázně Poděbrady, a.s., mají smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami České republiky. Jedná se o lůžkovou lázeňskou léčebně rehabilitační péči, při které zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou péči, standardní ubytování ve dvoulůžkovém pokoji a celodenní stravování (v potřebných dietách). Komplexní péče je čerpána v rámci pracovní neschopnosti v délce stanovené indikačním seznamem.
Povinný lázeňský poplatek činí 15 Kč/den (dle platného zákona č. 565/1995 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů) hradí tento poplatek každý mezi 18. a 70. rokem. Poplatek nehradí držitelé ZTP/P. Změny vyhrazeny.
Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 300 Kč/den. Pokoje v omezeném množství.
V naší poradně s názvem ... se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nikola.
Děkuji už stím byla ráno má zánět močáku a muzu se zeptat ma pritele a maj spolu sexualni zivot nemohla ho nicim nakazit ze ne ?? a muže vtom sexualnim zivote pokracovat i kdyz má ten zánět nebo ji to v nečem omezuje ??
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Je nutná sexuální abstinence! Alespoň dva týdny. Partner by se měl nechat také vyšetřit a případně přeléčit ATB. Jinak hrozí, že při dalším pohlavním styku znovu může nakazit svoji partnerku a všechno by se opakovalo neustále dokola. Partnera vyšetří buď na urologii nebo na venerologii, což je součást kožního oddělení. Pravděpodobnost, že partner bude nakažen je malá, ale nepodceňujte to!
Hotel Libenský je hlavním lázeňským domem. Svou polohou a kompletností nabízených služeb patří k nejvyhledávanějším hotelům v Poděbradech. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny sprchovým koutem, WC, ledničkou, telefonem s přímou volbou a barevným televizorem se satelitním příjmem.
Parkování: Hotel má vlastní parkoviště, vjezd z ulice Lázeňská, parkovací karta k dispozici na recepci za vratnou zálohu ve výši 200 Kč.
Ceny parkování:
1–4 noci 70 Kč/noc;
5–13 nocí 50 Kč/noc;
14 a více nocí 35 Kč/noc;
držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování zdarma.
WIFI: Zdarma v celém objektu.
Název sítě: libensky
Bezbariérový přístup: Z ulice Lázeňská přes balneoprovoz.
Děti: Jsou v našem hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.
Domácí zvířata: Menší plemena psů jsou akceptována za poplatek 150 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady, a.s., si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.
Balneoprovoz: Pro komerční klienty má hotel vlastní balneoprovoz, některé procedury probíhají v Centrálních nebo Letních lázních. Pro pacienty přes zdravotní pojišťovny probíhají procedury i mimo hotel v Centrálních lázních a Letních lázních.
Denní tisk: Zdarma k dispozici v kavárně hotelu.
Praní a čištění osobního prádla: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.
Minerální voda: Přímo ve foyer hotelu ústí pramen minerální uhličité vody, která má blahodárné účinky při léčbě nemocí srdce a oběhového ústrojí. Jedná se o přírodní, studenou, hypotonickou, slabě mineralizovanou kyselku hydrogenuhličitano-chlorido-sodnovápenatého typu. Poděbradka má velký obsah volného oxidu uhličitého, hydrogenuhličitanu a zvýšený obsah železa.
Sport: Cyklistické a in-line stezky, tenis, golf (recepce zajistí rezervace časů a místa), relaxační bazén, jezdectví, bowling, squash, nohejbal – pronájem kurtů, fitness a wellness.
Výlety: Parník po Labi, ZOO Chleby, Polabské muzeum Přerov nad Labem, Botanicus Ostrá, Kutná Hora, Karlštejn, Praha. Fakultativní výlety je možné objednat a zaplatit na recepci.
Kulturní a společenské akce: Akce pravidelně pořádány. O konkrétních termínech budete informováni při příjezdu, popřípadě na webových stránkách v aktualitách nebo na Facebooku.
Ve svém příspěvku STŘEVA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Katty.
Dobrý den, a kde mám vzít kajenský pepř sůl bez jodu, všude ji prodávaj s jodem. Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Anett.
Ahoj, vse jsem koupila v DM a sul ve zdrave výživě. Ale myslim ze ji v DM maj taky. Idealni je očistu začít v den úplňku, protoze když měsíc couvá, snáze se zbavuje toxinu a usazenin, jsem ted v 8. dni a stále mam bily plak na jazyku, coz znamena čištění tela. Ocistu držím kvuli atopickemu exemu ktery se mi pred pul rokem poprvé objevil a nikdy předtím jsem ho neměla. Drzim vam vsem, co se pro sebe rozhodnete neco dobrého udělat palce. Kazdou nemoc kterou jsme si v sobe vytvořili umime vyléčit, jde jen o to, zda skutecne chceme a co jsme tomu schopni objetovat. Prekazka = cesta k naší duši.
Unikátní architektonický skvost z 20. let minulého století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra Poděbrad. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí svým hostům moderní komfort ve stylovém prostředí.
Parkování: Hotel má vlastní parkoviště, parkování je zpoplatněno, 1–4 noci 70 Kč/noc, 5–13 nocí 50 Kč/noc, 14 a více nocí 35 Kč/noc.
Platby: Recepce přijímá hotovost a platební karty (Visa, Mastercard, Maestro, American Express, JCB, V PAY, Discover, Dinners Club International). Pokud nemáte svůj pobyt uhrazen předem, plaťte hotelový učet nejpozději v den odjezdu v recepci.
WIFI: Zdarma.
Bezbariérový přístup: Ano.
Děti: Jsou v hotelu vítány v doprovodu alespoň jednoho rodiče. Dětem do 18 let žádné léčebné nebo relaxační procedury neprovádíme. Výjimkou je solná jeskyně.
Domácí zvířata: Menší plemena psů jsou akceptována za poplatek 150 Kč/noc. Pobyt s domácím zvířetem je nutné avizovat předem. Lázně Poděbrady, a.s., si vyhrazují právo pobyt domácích zvířat odmítnout.
Balneoprovoz: Hotel má vlastní balneoprovoz, některé procedury probíhají v Centrálních nebo Letních lázních.
Praní a čištění osobního prádla: Na objednávku u pokojských; host předá požadovaný textil či prádlo do připraveného pytle a pokojská zajistí do 24 hodin předání čistého textilu.
Transfer: Mezi hotely a léčebnami v rámci společnosti je zdarma, na autobusové a vlakové nádraží je za poplatek.
Služby hotelu: V suterénu hotelu se nachází wellness centrum a posilovna, které jsou otevřeny každý den.
Sport: Půjčovna jízdních kol a nordických holí, cyklistické a in-line stezky, tenis, golf (recepce zajistí rezervace časů a místa), relaxační bazén, jezdectví, bowling, squash, nohejbal – pronájem kurtů, fitness a wellness.
Výlety: Parník po Labi, ZOO Chleby, Polabské muzeum Přerov nad Labem, Botanicus Ostrá, Kutná Hora, Karlštejn, Praha. Fakultativní výlety je možné objednat a zaplatit na recepci.
Kulturní a společenské akce: Pořádány pravidelně. O konkrétních termínech budete informováni při příjezdu, popřípadě informace naleznete na našich webových stránkách v aktualitách nebo Facebooku.
Kouření: Hotel je nekuřácký.
Pokoj
Přistýlka: Ano.
Trezor: Doporučujeme vám využít možnost uložit zdarma cenné věci v trezoru v recepci.
Minibar: Každý pokoj je vybaven ledničkou, zboží ze seznamu z nabídkového lístku nápojů je k dispozici k zakoupení na hotelové recepci.
Úklid: Běžný úklid probíhá každý den (koupelna, WC). Výměna ručníků se provádí vždy po třech dnech pobytu. Výměna ložního prádla se provádí vždy po sedmi dnech pobytu.
Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE - ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel.
Zdravím, mám hodně dlouho brýle a opravdu hodně řeším co do budoucna, protože zrak se mi zhoršuje mílovými kroky. Momentálně jsem se dostal do fáze, kdy jsem na 100% přesvědčen, že operace očí je nezbytná, abych se brýlí zbavil definitivně. Kontaktoval jsem Oční kliniku Horní Počernice, zatím čistě ze zvědavosti, ale vše co mi řekli a nabídli se mi zatím moc líbí, kdyby náhodou s klinikou touto nebo jinou měl někdo zkušenosti na laserovou operaci, budu rád. Hezký den.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Patrik.
Maj tu fajn doktora. Byl jsem docela překvapenej, že to tam jede jak na drátkách, zatím jsem ve frontě nečeklal dýl jak 15minut, což je u doktora pro mě velký úspěch.
Nalezl ho proutkař baron Bülow v listopadu 1904 na vnitřním nádvoří zámku 3 metry od hlavní brány (současně s ním určeny na knížecích statcích další 3 prameny, mj. u hájovny u Oškobrhu). Vyvrtán 1. srpna roku 1905 v hloubce 95,7 m a utěsněn v roce 1955.
Pramen Charicléa
Nalezl ho proutkař baron Bülow v roce 1905 v bývalé panské „Dřevnici“ v sousedství zahrady lesního úřadu. Právě u tohoto pramene vznikly první Knížecí lázně. Navrtán v roce 1906 v hloubce 86,7 m a pojmenován po manželce knížete Phillipa Arnošta z Hohenlohe-Schillingsfürstu. Nyní slouží jako pozorovací pramen v Letních lázních.
Pramen Hohenlohe
Nalezl ho proutkař baron Bülow v roce 1905 v zámeckém valu (současně určen a v roce 1907 vrtán slabý pramen v areálu panského dvora ve Velkém Zboží v hloubce 127 m). Navrtán v červnu 1907 v hloubce 91,8 m a pojmenován po majiteli panství knížeti Arnoštu Filipu Hohenlohe, lidově však nazvaný „Zámecký“. Utěsněn v roce 1972.
Prameny Milada, Eliška a Libuše
Určeny a vrtány v roce 1910 v sousedství zimní kolonády pro zvyšující se potřeby lázní.
Riegrův pramen
Nachází se na stejnojmenném Riegrově náměstí. Navrtán v roce 1911 (nebo 1912) v hloubce 87,2 m a utěsněn v roce 1972.
Pramen Božena
U lázní.
Pramen Bočka z Kunštátu
V Libenského kolonádě.
Trnkův pramen
U vlakového nádraží.
Vrchlického pramen
U skláren, v hloubce 87 m, utěsněn roku 1936, pramen Vrchlický II navrtán v roce 1936 v hloubce 85,5 m a utěsněn 1972).
Pramen Krále Jiřího
Určený a vrtaný po roce 1911 z důvodu stoupající spotřeby minerální vody v lázních a v plnírně.
Ve dvacátých letech byly navrtány tři vydatné prameny v západní části města kolem Husovy ulice pro potřeby balneoprovozů a plnírny. V roce 1930 byl počet pramenů zvýšen na 16 vrtem za nádražím na Žižkově předměstí.
Lázně Poděbrady, a. s., jsou od založení v roce 1908 proslavené léčbou srdečních obtíží a pohybového ústrojí. Rekonvalescence po operaci srdce a operace srdečních chlopní je také indikační skupinou lázní. Lázně nabízejí i komerční populární pobyty wellness, víkendové, pro seniory, pro ženy nebo pro páry.
Ve svém příspěvku CENA LÉKU ELIQUIS HRAZENÁ PACIENTEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Popová.
Dobrý den, byl mi doporučen místo léku Xarelto lék Eliquis který musím plně hradit. Jaká je cena balení 60 tablet na jeden měsíc ?
Děkuji
Popová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Mária Rajcseková.
Prominte ,ale opravdu jste strašne moudry člověk ! Proste podle me ,je to tak ,že bohaty nato maj a chudí at chcípne a a jse cpe warfarínem ,který je jed na krysy !
Léčba ischemických cévních mozkových příhod se zaměřuje na obnovení průtoku krve do mozku. Pokud se dostanete do nemocnice hned po mrtvici, lékaři vám dají léky, které rozpouštějí krevní sraženiny. Výzkum ukazuje, že tento lék dokáže zotavit z mrtvice, zvláště pokud byl podán do 90 minut od prvních příznaků. Existují i jiné medikamenty, které jsou určeny k prevenci vzniku krevních sraženin a zvládnutí příznaků nemoci.
Hemoragická mrtvice bývá těžko léčitelná. Lékaři mohou provést chirurgický zákrok nebo jiné ošetření, aby zastavili krvácení a tlak v mozku. Léky se užívají ke kontrole krevního tlaku, otoku mozku a dalších problémů.
Pokud je váš stav stabilizován, léčba se zaměří na prevenci dalších problémů. Nejspíš budete muset užívat řadu léků, zejména na vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a diabetes. U některých lidí je nutné chirurgické odstranění nahromaděného plaku z krevních cév, které zásobují mozek (karotické tepny).
Nejlepším způsobem, jak zlepšit činnost mozku po mrtvici, je rehabilitace. Cílem mozkové rehabilitace je opětovné získání dovedností, které byly ztraceny při mrtvici, a rovněž snaha zabránit zhoršení v budoucnosti. Během několika měsíců po mrtvici máte největší šanci na opětovné získání svých schopností. Rehabilitace by měla začít co nejdříve po mrtvici.
V naší poradně s názvem PROSBA O RADU - NÁLEZ MAGNETICKÉ REZONANCE A ÚPORNÁ BOLEST PRAVÉ RUKY... se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea Soukupová.
Dobrý den,
kromě jiných zdravotních obtíží, bolestí zad trpím posledních 6 roků nonstop, přisuzovala jsem to RTG zjištěné skolióze páteře a též prodělané lymské borelióze. Ještě před lety jsem 2x týdně cvičila poweryogu, jezdila na horském kole a na in-line bruslích, pak jsem se kvůli bolestem a obrovské únavě vlastně veškerého pohybu (krom procházek se psy) musela vzdát...
Před dvěma roky mě poprvé velmi bolela pravá ruka, od konců prstů (brnění), po ostrou bolest v předloktí, nadloktí až do pravé lopatky. Bolí mě krční páteř. Na čas toto odeznělo, letos na začátku února mi pravou ruku opět ovládla ostrá bolest. Na neurologii v Nemocnici Kolín mě čeká od 17. 3. pětidenní hospitalizace s podáváním kortikoidů kapačkami, následně pak RHB. Ze svého okolí slyším jen negativní ohlasy na tuto „léčbu“, tak mám pochopitelně obavy.
Podstoupila jsem vyšetření magnetickou rezonancí, nález je: Incip.osteochondroza C6/7 s mírnou lokalizovanou def.spondylozou a koncentrickou, vpravo medioforaminálně až foraminálně zvýrazněnou protruzí disku šíře cca 2-3mm, krytou vpravo postrolaterálně drobným osteofytem šíře cca 2mm s následným diskovertebárním zúžením pravostranného neruoforamina C6/7 s tlakem na příslušný prostupující kořen C7 vpravo.
Prosím o další možnosti "nápravy" mojí bolavé páteře a pravé ruky.
Děkuji. Andrea Soukupová (nar.1973, 161 cm, 53 kg, nekuřačka), Vrbčany, okr.Kolín
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
V tomto případě pomůže vyléčení vleklého zánětu pomocí kortikoidů a následná cílená rehabilitace. Na rehabilitaci vás jen naučí jaké cviky dělat a vy je pak budete muset vykonávat pravidelně každý den. Právě toto následné samostatné cvičení má ten léčebný účinek a bohužel je to dlouhá a namáhavá cesta, kterou je třeba dodržet a vydržet. Pomoci vám může zkušený fyzioterapeut, který vás při každém cvičení povede, a rozebere s vámi vaše denní i noční činnosti, které by mohly problémy znovu vrátit. Bohužel páteř se špatně operuje a nedá se vyměnit transplantací, takže hlavní možnost léčby je léčebný tělocvik. Právě to je důvod, proč většina lidí na tuto metodu nadává, protože nemají rádi pohyb. U vás je to ale jiné, vy máte zkušenosti s jógou, která je taky prospěšná. Vraťte se k ní a přidejte k tomu ještě cviky naučené z rehabilitace.
Léčba vyžaduje dlouhodobý odborný přístup. Bechtěrevova choroba není při dnešních léčebných možnostech zcela vyléčitelná. Podávání léků je zaměřené na působení proti zánětlivému postižení. Výhodné je zejména použití tzv. nesteroidních antirevmatik potlačujících zároveň zánět i bolest.
Léky používané v léčbě nemoci můžeme rozdělit do následujících základních skupin:
Nesteroidní antirevmatika – zmírňují zánětlivý proces, potlačují otoky a bolest v postižených místech. Při dlouhodobějším užívání hrozí riziko vzniku žaludečního nebo dvanáctníkového vředu s možným krvácením a dalšími komplikacemi.
Imunosupresivní léky – potlačují reakci imunitního systému jako celku. To vede ke zmírnění příznaků a zánětlivé aktivity, avšak zároveň má na svědomí i četné nežádoucí účinky. Organismus s potlačenou imunitou je například podstatně náchylnější k infekčním onemocněním.
Kortikoidy – jsou velmi účinné v potlačení zánětu i autoimunitní reakce, mají však celou řadu závažných nežádoucích účinků. Velké dávky kortikoidů se používají jen krátkodobě, v případech náhlého zhoršení nemoci a jejich příznaků.
Biologická léčba – tato skupina léků je nejnovější a v současné době se mohutně rozvíjí.
Nedílnou součástí léčby je rehabilitace. U málokteré nemoci je právě tento přístup natolik zásadní jako právě u Bechtěrevovy choroby. Díky vhodné rehabilitaci je možné zpomalit její rozvoj i její další průběh. Důležité je, aby byla rehabilitace odborně vedena a správně dávkována. Měla by se pro nemocného stát každodenní součástí života. Probíhá jednak za přímé spolupráce rehabilitačního pracovníka – masáže a rozcvičování páteře, jednak je pacient poučen o provádění samostatných cviků, především dechových cvičení. Důležitý je nácvik přímého držení těla a udržování obratnosti. Rehabilitace probíhá pravidelně, většinou jednou za týden. Doporučenou sestavu je nutné cvičit denně. Cvičení má trvat čtvrt až půl hodiny a mělo by být prováděno hned po ránu a v poledne. K základním sestavám patří cviky vleže, na žebřinách a cviky dechové. Důležité je vhodně přizpůsobit dlouhodobě zaujímané polohy. Polohu při práci, při spaní. Dbát se má především na vhodné zakřivení krční a hrudní páteře. Vždy musíte myslet na neustálé tuhnutí páteře, které vás nesmí „zakonzervovat“ v tísnící a nebezpečné poloze. Pro zmenšení pohybových bolestí je možné provádět i cvičení ve vodě. Vztlaková síla vody usnadňuje pohyby a zmenšuje zátěž někdy způsobující výrazné bolesti. Cvičení ve vodě tak vede k uvolnění napětí a zlepšení pohybového rozsahu.
V naší poradně s názvem REHABILITACE U TOTÁLNÍ RUPTURY SVALU, DÉLKA LÉČBY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Věra Šteflíčková.
Manžel 71 let podstoupil operaci přetržených šlach na noze. Jaká je prognóza?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Prognóza závisí na úspěšnosti provedené operace a na síle manželova organizmu. Vycházejme z toho, že lékaři věnovali veškeré úsilí, aby rekonstrukci šlach provedli co nejlépe. Nyní tedy závisí na manželově organizmu, jak bude schopen dodat stavební látky novým šlachovým spojům a úponům. Manžel si může výrazně pomoci tím, že bude poctivě absolvovat pravidelné rehabilitace, jenž ho postupně vrátí do rozsahů, které měl před úrazem. V tomto léčebném tělocviku je potřeba vytrvat i nadále, aby se stal součástí běžného denního rytmu. Vnitřně je potřeba posílit příjem bílkovin, obzvláště kolagenu. Pokud manžel nemá dnu, tak může použít zvýšené porce masa a nebo použít potravní doplňky s kolagenem a vitamíny B-komplex forte. V případě probíhající léčby jiné nemoci, je potřeba poradit se o vhodnosti změn ve stravě i o potravních doplňcích s praktickým lékařem.
Rehabilitační centrum nabízí řešení bolestivých a poúrazových stavů. Pacienti se vyšetřují metodou myoskeletální (manuální) medicíny. Dle individuálního nálezu stanoví léčbu v rámci léčebné rehabilitace a fyzioterapie.
Je zde i možnost využití akupunktury, reflexní terapie, aplikace MD injekcí – GUNA, fyziologické regulační medicíny, a to jako placených procedur.
V rámci fyzioterapie se tady zaměřují na bolesti hybného systému a dále na poúrazové, pooperační stavy. Využívá se metoda dynamické neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře, proprioceptivní neuromuskulární facilitace, metoda Klappova lezení, senzomotorická stimulace, cvičení dle SM systému (dle Smíška) a metoda R. Brunkowa.
U poúrazových stavů jsou v rámci rehabilitace k dispozici motodlahy pro kolenní a ramenní kloub. Klienti mohou využít také vířivé koupele. Dále se zde provádí reflexní masáže, techniky měkkých tkání, mobilizační techniky páteře a periferních kloubů.
V naší poradně s názvem NÁROK NA LÁZNĚ PO OPERACI MENISKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gitta Fikarová.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli bych měla nárok na lázně po operaci menisku děkuji za odpověď Fikarová
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Na to se budete muset zeptat svojí zdravotní pojišťovny. U někoho bude stačit rehabilitace a u jiného více pomůžou lázně. Pojišťovna volí řešení, které ji ušetří náklady na vaší léčbu. Když pojišťovnu přesvědčíte, že lázně zlepší váš zdravotní stav, protože potřebujete být v době rekonvalescence stále pod dohledem, který zabezpečí, že se budete o koleno správně a soustavně starat, což byste samoléčbou a docházením na rehabilitace nedosáhla, protože nemáte dostatečnou vůli, tak třeba se vám to podaří.
Lázeňské rehabilitační pobyty, které trvají 28 dní a vedou k výraznému urychlení zotavovacího procesu po operaci srdce, bývají pojišťovnou plně hrazené. Tento časný nástup k rehabilitaci je pro zdraví přínosnější než dosud obvyklé pobyty s odstupem několika měsíců. Několik prvních dní je klient sledován na Centru časné rehabilitace (obdoba JIP). I z tohoto důvodu umožňují Lázně Poděbrady, a.s., eventuální pobyt partnera při pobytu nemocného. Pacient se zúčastní fyzického tréninkového programu, po kterém se zlepší jeho tělesná výkonnost. Možné bolesti svalů, kloubů a operačních jizev zmírní masáže, koupele nebo elektroléčba. Pacient je pod odborným zdravotnickým dozorem. Provedou se veškerá kontrolní vyšetření, laboratorní i přístrojová.
Pacient se naučí zdravému způsobu života, včetně racionálního stravování. Kuřákům bude nápomocný režim v jejich snaze o nekouření. Doporučuje se vzít si s sebou do lázní kromě základních hygienických potřeb přiměřené oblečení pro cvičení, pohodlnou sportovní obuv, oblečení vhodné na vycházky. Zájemci o cvičení v bazénu potřebují plavky a koupací čepici. Je důležité, aby pacient měl s sebou léky, které trvale užíval do operace, a to i v případě, že se léky během pobytu na kardiochirurgické klinice měnily. Zejména se jedná o léky na cukrovku, inzulín, urologické, neurologické léky, léky na štítnou žlázu a veškeré speciální léky.
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PODĚBRADY HRAZENÉ POJIŠŤOVNOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kveta Vacikova.
Dobry den, dnes jsem obdrzela od pojistovny souhlas k lecbe ve vasich laznich. Obdrzim termin nastupu automaticky nebo musim podat zadost?
Moc dekuji za pomoc.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Musíte to dát lázním v Poděbradech vědět, že máte schválenou lázeňskou léčbu. Kontaktujte paní Evu Koubovou na telefonu: +420 325 606 525, email: koubova@lazne-podebrady.cz.
Hotel je umístěn v klidné ulici poblíž lázeňské kolonády a je propojen prosklenou spojovací chodbou s hotelem Libenský. Ubytovací kapacita hotelu je 90 lůžek, z toho 9 jednolůžkových, 39 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmá.
V těchto pokojích je vybavení odpovídající standardu *** – sprcha s WC, lednička, telefon s přímou provolbou a barevný televizor se satelitním příjmem.
Na recepci vám pracovníci rádi poskytnou veškeré informace týkající se všech léčebných pobytů, kulturního i sportovního vyžití a dalších služeb. Hotel má vlastní parkoviště a nabízí hostům půjčovnu jízdních kol nebo pronájem relaxačního bazénu.
Stravování: Hotel má 1 jídelnu s kapacitou 100 míst v komplexu Libenský, kde se nachází i krásná stylová kavárna s terasou. Důležitou složkou léčebného pobytu je také vhodná strava – dieta, kterou určí při vstupní prohlídce pacienta ošetřující lékař na základě povahy onemocnění. O pacienty pečuje nutriční terapeut, se kterým je možno kdykoliv stravu konzultovat.
Léčení: Léčebné procedury jsou zajištěny v objektu hotelu Libenský anebo v Centrálních lázních, kde se nachází balneoprovoz, elektroléčba včetně rehabilitace a tréninkové ergometrie. Další služby zajišťuje hotel Libenský, kde se nachází stálá služba sester a pohotovostní služba lékaře. V objektu jsou ordinace ošetřujících lékařů a další odborné vyšetřovny (EKG, diagnostická ergometrie, doppler a další). Součástí je i vlastní solárium a místnost pro oxygenoterapii.
V prvních stadiích je vhodné upravit režim, kdy je pro pacienta vhodná změna pohybu, jako výhodné se jeví omezení přetěžování, ze sportů se doporučuje jízda na kole či plavání. U obézních pacientů je nutná redukce váhy. Příznivý vliv může mít i rehabilitace, jejímž cílem je udržet rozsah pohybů, pokud to ještě jde. Při bolestech se podávají analgetika či nesteroidní antirevmatika k tlumení bolesti a zánětlivé reakce. Dobrý efekt má i obstřik kloubu kortikoidy. Nejúčinnější léčbou, zejména v pozdějších stadiích, je náhrada kloubu totální endoprotézou (TEP). Význam má i rehabilitace. Z farmakoterapie se podávají antiflogistika-analgetika, eventuálně preparáty obsahující mukopolysacharidy chrupavky (hyaluronovou kyselinu, chondroitinsulfát). V poslední době se stále více osvědčuje léčba rázovou vlnou, která má rychlý efekt. Jsou důležité i ortopedické pomůcky, a to bandáže a ortézy, hole a berle.