UV HŘEBEN NA LÉČBU PSORIÁZY a nejen to vám přinášíme v tomto článku. Vyrážka, která je podobná svrabu, může komplikovat rychlé ukončení tohoto nepříjemného zamoření. Lidé mohou zaměnit kožní onemocnění, jako je psoriáza, ekzém nebo kontaktní dermatitida, za svrab. Na rozdíl od těchto stavů se však svrab vyskytuje kvůli roztoči známému jako Sarcoptes scabiei a vyžaduje specifickou léčbu.
V tomto článku se podíváme na to, jak vypadá svrabová vyrážka a zároveň se podíváme na další vyrážky, které jsou podobného vzhledu a vysvětlíme možnosti jejich léčby.
Vyrážka, která je podobná svrabu, může komplikovat rychlé ukončení tohoto nepříjemného zamoření. Lidé mohou zaměnit kožní onemocnění, jako je psoriáza, ekzém nebo kontaktní dermatitida, za svrab. Na rozdíl od těchto stavů se však svrab vyskytuje kvůli roztoči známému jako Sarcoptes scabiei a vyžaduje specifickou léčbu.
V tomto článku se podíváme na to, jak vypadá svrabová vyrážka a zároveň se podíváme na další vyrážky, které jsou podobného vzhledu a vysvětlíme možnosti jejich léčby.
V naší poradně s názvem OPALOVÁNÍ A BÍLÉ MAPY NA ZÁDECH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Paja.
Dobrý den,
lékař mi předepsal Micetal gel, určil stejnou diagnozu jako vy.
Už druhý den pečlivě myju, každý den večer.Zítra ale odjíždím na dovolenou na Krétu, pomůže tomu moře?Čeho se mám vyvarovat? CLOTRIMAZOL MÁM DOMA, ZAČNU HNED MAZAT.
DĚKUJI MOC.
PETROVÁ
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Cesta k moři bude naopak pro vyléčení pityriázy prospěšná, protože kvasinky, které ji způsobují nesnášejí slunce a na přímém slunci, vlivem UV záření, hynou a kůže se dostává do normálního barevného a zdravého stavu. Slunce nevyvolává ani žádné vedlejší účinky u léku Micetal. Slaná mineralizovaná mořská voda v této léčbě také nesmírně a blahodárně pomůže.
Čeho se ve středomoří vyvarovat:
I přesto, že jsou přímé sluneční paprsky v tomto případě na léčbu pityriázy prospěšné, tak ve středomoří je nezbytně nutné používat krémy s ochranným faktorem SPF, podle vlastních zkušeností s vaším fototypem pokožky. Pokud máte blond vlasy, modré oči a pokožku spíše světlejší, která má sklony na sluníčku rychle zčervenat, tak před sluněním použijte ochranný faktor vyšší než 35 a každé dvě hodiny ochranný nátěr opakujte a v době od 10 do 16 hodin se na slunce nevystavujte. Pokud máte pokožku normální, která se dobře opaluje nebo jste již opálená z domova, tak používejte ochranný faktor 16, nejlépe krém DayLong a postupně, jak budete postupně hnědnout, můžete ochranný faktor snižovat až na 8. I pro normální pokožku platí, že není dobré ji vystavovat slunečním paprskům v době od 12 do 14 hodin, kdy svit slunce obsahuje nejvíce UV záření.
Po návratu domů se objednejte v diabetologické poradně a nechte si preventivně změřit krevní cukr, protože výskyt kvasinkových a plísňových onemocnění, se kterými asi máte zkušenosti i z minula, když máte doma běžně Clotrimazol, souvisí se zvýšenou hladinou cukru v krvi, což může být důležitým ukazatelem na počínající rozvoj cukrovky - diabetes mellitus a je nezbytné tuto nemoc buď vyloučit anebo ji začít rychle léčit.
Držím palce, ať se Vám dovča na Krétě bezvadně povede a vrátíte se domů svěží, šťastná a plná krásných dojmů z kolébky antické civilizace :-).
Psoriáza je dlouhodobé, nenakažlivé autoimunitní onemocnění charakterizované vyvýšenými oblastmi abnormální kůže. Tyto oblasti jsou červené, růžové nebo fialové, suché, svědivé a šupinaté. Psoriáza se liší v závažnosti od malých, lokalizovaných skvrn až po kompletní pokrytí těla. Poranění kůže může v tomto místě vyvolat psoriatické kožní změny, které jsou známé jako Koebnerův fenomén. Právě Koebnerův fenomén je velmi podobný příznakům onemocnění svrabem. Další podobnost psoriázy a svrabu je svědění a malé lokalizované červené skvrny.
Vodítkem k rozpoznání můžou být charakteristické znaky psoriázy a svrabu:
Nejčastěji postiženými oblastmi těla u psoriázy jsou zadní strana předloktí, holeně, oblast pupku a pokožka hlavy. Zatímco u svrabu je to mezi prsty na rukou a nohou, v podpaží, kolem pasu, po vnitřní straně zápěstí, na přední straně předloktí, na ploskách nohou, na hrudi a kolem bradavek.
U většiny lidí s psoriázou jsou v určitém okamžiku postiženy jejich nehty na rukou i na nohou. Postižení může vypadat jako důlky v nehtech nebo změny barvy nehtů. Svrab žádné takové příznaky nemá.
Psoriáza je obecně považována za genetické onemocnění, které je vyvoláno faktory prostředí. Jestliže jedno dvojče má psoriázu, druhé dvojče je třikrát více pravděpodobně ohroženo, pokud jsou dvojčata identická, než když jsou neidentická. To naznačuje, že genetické faktory predisponují k psoriáze. Příznaky se často zhoršují během zimy a při užívání určitých léků, jako jsou betablokátory nebo volně prodejné léky proti bolesti NSAID. Svou roli mohou hrát i infekce a psychický stres. Základní mechanismus nemoci je nevysvětlitelná obranná reakce imunitního sytému proti vlastním kožním buňkám.
Léčba
Pro psoriázu jsou k dispozici různé možnosti léčby v závislosti na typu přítomné psoriázy a její závažnosti.
Lokální léčba je první linií léčby mírné psoriázy. Studie z roku 2020 zjistila, že lokální léčba zůstává účinná při léčbě mírné psoriázy.
Místní léčba zahrnuje:
Změkčovadla: Patří sem hydratační krémy a krémy proti svědění.
Uhelný dehet: Uhelný dehet může pomoci snížit svědění a šupinatost psoriázy, stejně jako snížit zarudnutí a otoky a zpomalit rostoucí kožní buňky.
Lokální kortikosteroidy: Patří sem krémy, jako je hydrokortison. Ty pomáhají snižovat svědění a zánět.
Kyselina salicylová: Kyselina salicylová může pomoci změkčit šupiny a snížit otoky.
Lokální retinoidy: Jedná se o syntetickou formu vitaminu A. Retinoid, který může léčit lupénku, se nazývá tazaroten.
U středně těžké až těžké psoriázy může zlepšení stavu vyžadovat fototerapii, systémovou terapii a biologické léky.
Ve svém příspěvku BÍLE SKVRNY VS PIGMENTOVÉ SKVRNY NA POKOZCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pikolo.
Dobry den,
priznaky, ktere popisujete, jsou opravdu pigmentove skvrny. Znatelne byvaji spise v lete po expozici na slunicku, naopak mene viditelne jsou v zime a na jare.
Problem se netyka nedostatku vitaminu, ale kozniho barviva melanin. Jeho "rozmisteni" a mnozstvi je nam dano geneticky a navic vekem dochazi k castejsim komplikacim na pokozce a zdurazneni jejich nedostatku. Proto se na pokozce objevuji skvrny,ktere jsou stale vice viditelne.
Lecba skvrn spociva v ochrane pred UV zarenim, dale v aplikaci specialnich kosmetickych prostredku, chemicky peeling, laser atd. Vybornou kosmetickou peci nabizeji pripravky Iklen (krem a serum) https://www.zbozi-kosmetika…
Pro vnitrni uzivani jsou vhodne doplnky stravy s vysokym obsahem antioxidantu, dale s obsahem karotenoidu a latek s anti-aging faktorem (napr. Neobotanics Sun Complex).
Na plet pouzivejte ochranne prostredy s UV faktorem po cely rok, nikoli jen v lete. Take je zname, ze slunicko zpusobuje predcasne starnuti kuze. Pobyt na slunci proto omezte.
Hezky den, Pikolo
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Jak může pomoci laserový hřeben s vypadáváním vlasů?
Život může mít vliv na váš vzhled, ale především na vaše vlasy. Stres, nemoc, léky, věk, tak tyto nežádoucí účinky mohou mít neblahý vliv na vaše vlasy, které ztrácí lesk, svěžest a jsou bez života. Proč svým vlasům nevrátit život a svěžest? Stačí si pořídit laserový hřeben. Tento hřeben vám omladí prořídlé vlasy. Laserový hřeben pomáhá v léčbě vlasových váčků a tím je vyrovnává. Zde jsou některé věci na zvážení, proč tedy neutratit pár tisíc korun za laserový hřeben, když vyhazujete mnohem více za různé jiné prostředky.
Laserový hřeben je levnější záležitost nežli ostatní léky na vlasy. Vezměte si použití Regaine a jiných léků na vlasy. Hlavně když je používáte každý den, tak nejde o levnou záležitost. Některé šampony obsahují Nioxin, který drží na pokožce hlavy vlasy vyrovnané, ale to je vše. Jedná se jen o krátkodobý účinek po aplikaci. Většinou jde o dočasné přípravky, které jsou ve většině případů omezeny. Jejich cena je několik stovek korun za láhev. Laserový hřeben funguje po celou dobu životnosti provádění. Pracuje na méně nákladném užití. Není drahý jako léky proti vypadávání vlasů.
Použití laserového hřebene je minutová záležitost a nevyžaduje tolik energie. Regaine musíte používat dvakrát denně. Vypadá to, že se jedná o lacinou záležitost. Po použití Regaine jsou vlasy těžkopádně a poněkud mastné. Vlasy mohou být tenčí než dříve. Laserovým hřebenem se staráte o vlasy 15 minut denně. A navíc se tento hřeben používá jen několikrát týdně. Hlavně si vlasy hýčkáte bezpečným způsobem.
Laserový hřeben funguje rychleji než ostatní léky. Po Regaine rostou vlasy pomalu. Pokud nechcete užívat Regaine proti ztrátě vlasů, tak si pořiďte laserový hřeben. Vlasy po použití laserového hřebenu rostou do 5 měsíců od začátku léčby a tím splní požadavek uživatelů.
Laserový hřeben může být používán těmi, kteří nemohou používat Regaine. Regaine není vhodný pro těhotné nebo kojící ženy. Také může způsobovat snížení účinku léků a vznik komplikací během těhotenství nebo také hormonální výkyvy. Regaine se může dostat do vašeho systému a nemusí fungovat dobře. Můžete mít například citlivou pokožku hlavy. Nakonec mohou být vlasy mastné a mohou vypadat.
Laserový hřeben můžete i vyzkoušet na dobu 3 měsíců, a pokud nejste spokojeni, tak ho můžete vrátit. Jedná se pouze o stránku www.HairMax.com. Pokud si nejste jisti, jestli laserový hřeben bude fungovat na vaše vlasy, tak ho raději vyzkoušejte, než si jej koupíte.
Laserový hřeben má vysokou úspěšnost. Podle serveru „Lasercomp.net“ je 90% uživatelů spokojeno s hřebenem. U výrobku bez vedlejších účinků, je to velmi působivé.
V naší poradně s názvem DEHET PSORIÁZA EKZÉM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Magda.
Nevíte někdo jestli se dá léčit psoriáza a atopický ekzém dehtem?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Na to by mohl být dobrý tak zvaný jalovcový dehet. Jeho latinský název je pix juniperi. Jalovcový dehet je hustá hnědočervená až černá tekutina s typickým dehtovým zápachem. Jalovcový dehet se dobře rozpouští v 95 % lihu. Rozředěný jalovcový dehet v 5% koncentraci léčí právě atopický a seboroický ekzém, a pomáhá také proti lupénce ve vlasech. Nejlepších účinků při léčbě psoriázy a také seboroické dermatitidy ve vlasech dosáhnete, když jalovcový dehet smícháte s kamenouhelným dehtem. Směs těchto léčivých dehtů je pohodlně dostupná v přípravku zvaném Polytar liquid a Polytar AF od výrobce Steifel. Aktuální cena Polytar AF je zde: https://www.zbozi.cz/?q=pol…
UVB záření je odpovědné za spálení, tvorbu puchýřů a také i za pigmentaci. UVA záření je mnohem nebezpečnější, proniká hlouběji do kůže a způsobuje trvalé změny (stárnutí, rakovina kůže, chronické kožní onemocnění). Faktor SPF udává ochranu před UVB zářením, jenže dobrý prostředek musí obsahovat také ochranu před UVA zářením – tuto hodnotu označuje číslo PPD. Údaj PPD by měl naplňovat nejméně 1/3 ochrany proti UVB.
UV záření je nesilnější v poledne zhruba do 16hodin. Počátek silnějšího záření nastává na jaře od dubna a trvá až do září.
Vyhledávejte stíny jak je to možné.
Noste sluneční brýle.
Oblečení je výborným pomocníkem. Kanadský časopis Alive uvádí, že některé tkaniny mají výborný ochranný faktor. Například košile z denimu má ochranný faktor SPF až 1700 ve srovnání s bílou, plátěnou košili s SPF 7.
UV filtry v opalovacích přípravcích
Vybrat si správný přípravek není zrovna snadné. Aktivní ingredience (UV filtry) v opalovacích přípravcích rozdělujeme do dvou skupin:
Chemické UV filtry, které absorbují UV záření. Aby působily, musí se vstřebat do kůže. Starší generace obsahuje oxybenzone, novější obsahují Mexoryl SX, Tinosorb S a M.
Minerální UV filtry a nanočástice, které UV světlo odrážejí a rozptylují (jsou vhodné pro alergiky a děti), patří sem oxidy titanu, zinku, železa.
Skupina vědců a dermatologů v USA, Environmental Working Group (EWG), provedla řadu testování a studií na ochranných prostředcích vůči UV záření. Dospěli k názoru, že opalovací prostředky na bázi minerálních a nanočástic mohou být zdravější, protože jsou stabilnější vůči UV záření, delšímu pobytu na slunci a vyšší teplotě a méně pronikají kožní bariérou (snižují riziko alergií). Rovněž obsahují dobrou UVA ochranu, která v mnoha jiných přípravcích naprosto chybí nebo je nedostatečná. Další předností je, že neobsahují chemikálie jako například oxybenzone – známý alergen - nalezený u 65% přípravků na bázi chemické ochrany, který se třeba vůbec nedoporučuje v dětských přípravcích. Novější chemické filtry proti UVA však nabízejí výbornou ochranu bez obav alergických reakcí či jiného negativního vlivu na zdraví.
Existuje 7 povolených látek (z celkem 27 známých) absorbujících UVA radiaci, které je možné použít v opalovacích přípravcích. Mezi nimi je například v Evropě schválený: Tinosorb S, Tinosorb M a Mexoryl SX. Tyto nové látky jsou zhruba 3,8 až 5,1 krát účinnější než běžně používaný avobenzone.
TIP:Mexoryl SX využívá v některých přípravcích například značka LaRoche-Posay, dále Tinosorb S a Tinosorb M naleznete v přípravcích Eucerin, Daylong, Isis Pharma.
V naší poradně s názvem STARECKE SKVRNY A KYSELINA MRAVENCI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Astina.
dobry den.muze mi nekdo poradit co na starecke skvrny na hrbetu ruky.co kyselina mravenc?Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Astino a Majko, kyselina mravenčí se používá při výrobě rumu, jako rumové aroma, ale v kosmetice o jejím použítí nevím. Nicméně aplikací jiné kyseliny na pokožku, kyseliny glykolové se skutečně dají vybělit i stařecké skvrny. Tento proces se jmenuje exfoliace pleti nebo také chemický peeling. Tento chemický peeling dokáže v některých případech pomoci s vybělením i stařecké skvrny na hřbetu ruky. Po absolvování exfoliace může být ještě použíta diamantová mikrodermabraze, která pokožku také výrazně omlazuje a zesvětluje pigmentové skvrny. Co je ale nejdůležitější v boji proti stařeckým skvrnám na rukách, je chránit pokožku hřbetu ruky před sluncem, aby se neopalovala! Na to jsou dobré rukavice a krémy s vysokým UV faktorem.
Léčba psoriázy závisí na možnostech léčby. Nejčastěji se léčí zmírnění příznaků. Léčba musí být upravena dle závažnosti onemocnění. Pokud jde o slabší formu vyrážky (psoriázy), bývá léčena pomocí lokální aplikace krémů, mastí a tinktur. Tyto léky nejčastěji obsahují dehet, dithranol, který brzdí buněčné dělení, a kortikosteroidy.
Závažná psoriáza je léčena perorálními léky, které obsahují metotrexát, retinoly, kortikosteroidy a imunosupresiva. Tato léčba má však mnoho závažných nežádoucích účinků, proto by mělo být užívání těchto léků omezeno. Vhodná léčba pro dlouhodobou terapii je pomocí kyseliny fumarové, která přináší efektivní zlepšení vzhledu kůže u 50 procent případů. I tato kyselina má mírné vedlejší účinky zahrnující průjem nebo bolesti břicha.
Nežádoucí účinky spojené s léčbou lupénky (psoriázy) tak nutí pacienty, aby vyzkoušeli jinou oblast léčby, a to zejména přírodní medicínu. Především metoda tradiční čínské medicíny (akupunktura) je velmi oblíbená. Užitečná může být i nutriční terapie a světelná terapie. Takzvaná koupelová terapie, která spočívá v koupeli v sirném bahně s přírodní sopečnou vodou, je velmi vhodná a zajišťuje úlevu od příznaků. Další alternativní metodou léčby je rybí terapie, kdy malé rybičky odstraňují přebytečnou kůži lupénky.
Závažnost psoriázy často souvisí s duševním stavem pacienta, proto musí stávající léčebnou metodou doprovázet psychoterapeutické opatření, které se používá k úlevě od příznaků. Cílem je naučit se ovládat stres.
V naší poradně s názvem OLEJ S CITRONEM se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.
Něco takového se prodává v Tunisku a nemá to chybu.Faktor to žádný nemá
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Oleje, které se používají v kuchyni, jako například olivový olej, rýžový olej, slunečnicový olej, mají přirozený ochranný UV faktor 2 až 4, podle druhu oleje. Navíc tyto oleje mají i přírodní vitamín E, který předávají pokožce a tím ji omlazují. Přidáme-li k oleji ještě několik kapek citronové šťávy (maximálně 1/2 lžičky na 1 deci oleje), tak z takového oleje získáme bezvadnou přírodní hydratující směs - emulzi.
Čtyřtrubicová profesionální výkonná UV lampa je určená pro profesionální i domácí použití. Speciálně vytvořená zrcadlová komora pro zpevnění gelu umožňuje, že se UV světlo ideálně odráží pro přesnější zpevnění každé vrstvy.
1x Tipy clear 100 ks + plastový box
Profesionální tipy transparentní – 100 kusů v plastovém boxu, rozděleno na 10 velikostí od 1–10. Kvalitní profesionální tipy určené k profesionálnímu použití pro všechny velikosti nehtů. Pro snadnější lepení – výřezová značka.
1x Tipy natural 100 ks + plastový box
Profesionální tipy transparentní – 100 kusů v plastovém boxu, rozděleno na 10 velikostí od 1–10. Kvalitní profesionální tipy jsou určené k profesionálnímu použití pro všechny velikosti nehtů. Pro snadnější lepení – výřezová značka.
2x Štětec na UV gel č. 4
2x Štětec na UV gel č. 6
1x UV gel Native – jednofázový – průhledný 5g
1x UV gel Native – jednofázový – průhledný růžový 5g
Ve svém příspěvku DOPLNĚK STRAVY NA PLEŤ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie .
Dobrý den,chci se zeptat,zda existují nějaké tabletky popřípadě doplněk stravy na pleť s pigmentací-se světle hnědými flíčky na tváři?Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Krasojizda.cz.
Na pigmentaci byl oblíbený výrobek Imedeen Prime Renewal, jenže ten už dlouho není k dispozici. Pokud se ale podíváme na složení, najdeme na trhu několik výrobků, které lze rovněž využít. Neobotanics Skin Essence obsahuje látky, které byly testované na pigmentaci s pozitivním výsledkem. Řeč je například o kyselině ellagové (extrakt z granátového jablka)
"Výsledky dvojitě zaslepené, placebem kontrolované klinické studie, realizované na 13 zdravých ženách ve věku 20 - 40 let, ukázaly, že zvýšení příjmu kyseliny ellagové ve formě extraktu z granátového jablka po dobu 4 týdnů potlačuje pigmentaci v lidské pokožce vlivem UV záření."
Před začátkem vlastní terapie je nutné pokožku nejprve připravit. Přes silné nánosy šupin by totiž účinné látky nepronikly. Jak na to?
Pomůže kyselina acetylsalicylová, urea (močovina v některých přípravcích z lékárny) nebo fenol.
Pokud i po umytí šupiny přetrvávají, aplikujte mastné krémy, ty kůži zvlhčí a s dalším umytím půjdou šupinky lépe odstranit.
Zbylé šupiny jemně vykartáčujte z vlasů.
Lokální léčba
Pokud jsou vaše potíže jen mírné, může vám pomoci některý z lokálních prostředků proti psoriáze:
Dehtové produkty – šampony, krémy, gely a mýdla působí i proti nepříjemnému svědění. Šampon jemně vmasírujte do vlasů a před opláchnutím počkejte 5 minut. Nevýhodou dehtu je jeho odér, který ale můžete zamaskovat některým z volně prodejných kondicionérů.
Kyselina salicylová – pomáhá nejen s počátečním odstraněním šupin, ale i při boji proti zánětu.
Kortikosteroidy – u malých ložisek psoriázy je možné injekčně aplikovat menší množství steroidů do postiženého místa.
Fotoléčba
V případě závažnějších projevů vlasové psoriázy přichází na řadu UV paprsky a systémová léčba:
Metotrexát – zabraňuje tvorbě enzymu, který je zodpovědný za zrychlený růst kožních buněk.
Retinoidy – kontrolují rychlost množení buněk.
Cyclosporine – působí proti hlavním imunitním mechanismům.
Biologická léčba – zaměřuje se na specifické části imunitního systému.
Může trvat i několik měsíců, než dostanete vlasovou psoriázu pod kontrolu. Jakmile se vám to ale jednou podaří, stačí udržovací léčba speciálními šampony a nikdo se o vašem problému nedozví.
Ve svém příspěvku VELKE PIGMENTOVE SKVRNY NA OBLICEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea Talovicova.
DOBRY DEN JE MI 38 LET,VZDY,KDYZ ZACALO SLUNCE OBJEVOVALI SE MI PIHY NA OBLICEJI A NA PODZIM ZASE VYMIZELY.MINULY ROK SE MI UDELALA VELKA PIGMENTOVA SKVRNAPO CELEM CELE A NA PODZIM ZASE VYMIZELA,JSEM Z TOHO ZOUFALA,JE TO NEPEKNE,TAKOVA SKVRNA NA CELE...MOHL BY MI NEKDO PORADIT CO S TIM,DEKUJI.Andrea
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Markéta.
Pigmentové skvrny se nejčastěji objevují přes léto - mají souvislost se sluníčkem - a proto je důležitá prevence.
- používat opalovací krémy s vysokým UV faktorem (30+), popř. i makeup
- dostatečný pitný režim
- strava bohatá na betakaroten, vitamin E a zinek (popř. zvolit i nějaký přírodní doplněk stravy)
- vyhýbat se ostrému sluníčku (zejm. přes pravé poledne) a solárku
- přes léto si nedělat peeling
- používat kvalitní hydratační krémy
Jinak pigmentové skvrny se dají odstranit pulzním světlem, chemicky nebo přírodně (z bylinek pomáhá např. netřesk).
Příprava nehtu je velmi důležitá pro celkový výsledek modeláže gelových nehtů. Při nesprávné přípravě bude výsledek neúspěšný. Nehet nejprve očistíme pomocí papírového polštářku a čističe a zbavíme ho nečistot a mastnoty. Po použití papírový polštářek vyhodíme, předejdeme tím nanesení nečistot zpět na nehet. Pomocí kopýtka nebo dřevěného dřívka odsuneme kůžičku kolem nehtu. V případě potřeby přebytečnou kůžičku opatrně odstraníme kleštěmi na kůžičku. Nehet zbrousíme jemným pilníkem a odstraníme všechen lesk. Nehet musí být dokonale zbroušen a očištěn, nesmí na něm zůstat žádná lesklá místa. Měl by vypadat, jako by byl poprášený bílým práškem.
Lepení tipu na nehet: Vybereme správnou velikost tipu jeho přiložením na nehet. Okraje nehtu musí dokonale odpovídat tvaru tipu. Nehet odmastíme čističem. Na lepicí plochu tipu naneseme lepidlo a kolmým přiložením pomalu pokládáme dolu. Lepidlo se tak rovnoměrně rozprostře po celé ploše. Lepidla by mělo být tak akorát, aby nepřetékalo. Pokud se tak stalo, přetékající lepidlo ihned odstraníme. Tip zkrátíme pomocí gilotiny na požadovanou délku. Jemným pilníkem zbrousíme strany a povrch tipu a tip upravíme do požadovaného tvaru. Boční linie tipu musí být rovnoběžné a musí přesně navazovat na kraje přírodního nehtu. U tipů Classic zpilujeme povrch tipu vůči nehtové ploténce do ztracena, ale nemělo by dojít ke kontaktu pilníku s nehtem.
Příprava nehtu před modeláží: Nehet očistíme čističem. Na přírodní nehet (tam kde není nalepený tip) naneseme Primer a necháme na 30 sekund vytvrdit v UV lampě.
Nanesení francouzské manikúry – bílé nebo barevné špičky: Špičku nehtu jemně zbrousíme bílým blokem, aby vznikl hladký povrch. Za pomocí štětce nebo zdobicí kuličky naneseme bílý nebo barevný gel na špičku nehtu. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut.
Modeláž nehtu: Pomocí štětce naneseme slabší vrstvu podkladového gelu. Aplikace gelu by měla začínat od středu nehtu ke špičce nehtu a nakonec k nehtovému lůžku. Před umístěním do UV lampy se ujistíme, že gel nestekl na pokožku, a pokud se tak stalo, odstraníme ho pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. Modelovacím gelem začneme tvarovat nehet. Při 1. fázi naneseme gel na středový bod nehtu a táhneme směrem ke konci nehtového tipu. Snažte se gel rolovat zpět na středový bod. Tím vytvoříme takzvaný C-oblouk. Nakonec gel roztáhneme zhruba do 2/3 k nehtovému lůžku. Gelu musíme věnovat neustálou pozornost, aby nestekl na pokožku, když se tak stane, odstraníme jej pomocí dřevěné tyčinky. Necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut a poté začneme modelovat 2. fázi. Postupuj
Ve svém příspěvku AKNÉ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Andrea.
Dobrý den,
je mi 17 let a už od těch 11 let mě trápí akné. Mezi 13-15 rokem to bylo ze všeho nejhorší a myslela jsem si, že tím to hasne... Ale omyl. Od 16 let se mi už sice přestali dělat vředy (i když občas nějaký ještě vyraší), ale zůstaly mi pozůstatky (na nose, líčkách a čele). Nevím jestli to nazvat jizvami nebo rozšířenými póry, ale je to opravdu nehezké a nejde to zakrýt ničím. Krom toho se mi sem tam udělá ještě nějaký ten vřídek, ale především mám hodně podkožního tuku (nemyslím si, že jsou to mílie, ale vymáčknout to taky moc nejde a je toho dost a je to dost velké a viditelné). Opravdu už nevím, co s tím mám dělat. Čistím si pleť 2x denně, ráno a večer. Vždy dělám to, co mi řekla kosmetička (mlíčko - nechat působit a pak smít vodou, pleť. vodu a nakonec na večer krém na hydrataci). Jenže nic se neděje a připadá mi, že se vše ještě víc zhoršuje. Byla jsem 2x u kožní, a ta mi vždy předepsala nějaký chem. roztok, který byl taky bez úspěchu. Brala jsem spirulinu, zinek a podobné doplňky stravy a také nic. Jediné, co mi kdysi pomáhalo bylo slunce a aloe vera. Takže se v tom snažím pokračovat, ale je to opět bez reakce. Opravdu už nevím, co s tím, a tak mě napadlo, že třeba někdo na internetu bude mít stejný problém jako já a zná řešení. Předem děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jitka.
je mi 27, mám akné rezistentní na všechny léky, atb apod. jediné, co mi trošku pomohlo (ale pouze v době, kdy jsem to brala, pak se to do dvou měsíců po vysazení zase vrátilo ve stejné míře) byly retinoidy - Curacne tbl na predpis od kozniho lekare, nicmene to nemohu doporucit - jsou to desne chemicke sajrajty, skoro mi odesla jatra a navic jsem kvuli tomu za 4 roky malem umrela na melanom ( a to jsem nechodila na slunce, mazala se i do skoly ci kdykoli jsem sla ven opalovacimi kremy... retinoidy zcitlivuji kuzi na UV zareni a ta je pak nachylna ke vzniku melanomu)
TZN co s tim? Nasadila jsem lecbu dle cinske mediciny:
za sebe mohu doporučit STRAVU - zadne maso, mlecne vyrobky, zadne cukry(to zabira hodne) ci alkohol, zadne pecivo. Ovoce (zadne citrusy) a zeleninu pouze varenou, tzn jim lusteniny (mungo, adzuki, cizrnu..), slzovku (jobovy slzy), ryzi, seminka vseho druhu (lnena, sezamova, konopna, slunecnicova) a orechy ZAZVOR (nastrouhat a zalit vrouci vodou, nechat v konvi louhovat cely den - vypiji konev 1l denne), k tomu velkou hrst (cca 30-50g) KUSTOVICE (pozor, nesmi byt sirena, kupuji po kilech z e-shopu v biokvalite), chodim behat a denne vypiji minimalne 3l ciste vody
k tomu pouzivam pouze biokosmetiku (osobne mi vyhovuje zn.Urtekram - sprcháč ze třtinoveho cukru Brown sugar), kokosovy olej po koupani (mam suchou plet, ale zaroven mastnou), jedine co pouzivam chemickeho lokalne pokud potrebuji podporit lokalni lecbu je z USA (pres eshop acne.org) dovezeny peroxid (acne.org - Treatment).
Jsem hodne ve stresu protoze jeste studuji, tzn o zkouskovem se to trochu zhorsi, ale jedine timto jsem docilila, ze sice nevychazim jeste uplne bez make-upu, ale napr kdyz se pri sportu zpotim a make-up trochu sleze, mohu si dovolit prijit mezi lidi bez toho, aby se me lekli, super osvobozujici pocit, jeste to neni idealni ale do budoucna chci zkusit jeste lymfodrenaze a akupunkturu na akne, potom verim ze timto rezimem budu mit casem normalni cistou plet.
Jako spotřebitel stojíte při nákupu opalovacího krému před mnoha možnostmi. Tyto možnosti zahrnují i hodnotu slunečního ochranného faktoru (SPF), která se může pohybovat od 8 do 50.
SPF je měřítkem toho, kolik slunečního záření (UV záření) je potřeba k tomu, aby došlo k opálení po aplikaci opalovacího krému, ve srovnání s množstvím UV záření, které je nutné ke spálení nechráněné pokožky. Čím vyšší SPF, tím větší je ochrana před UV zářením a tím větší je ochrana proti spálení.
Je důležité vědět, že SPF vám neřekne, jak dlouho můžete být na slunci, aniž byste se spálili. SPF neznamená, že pokud se normálně spálíte za 1 hodinu a použijete opalovací krém s SPF 8, bude to trvat 8 hodin, než se spálíte. Špatně. Místo toho vám SPF říká míru ochrany proti spálení před UV zářením, kterou poskytují opalovací krémy, když se používají podle pokynů – nikoli dobu ochrany proti spálení.
Množství UV záření může ovlivnit několik věcí:
denní doba,
sezóna,
geografická lokace,
nadmořská výška,
povětrnostní podmínky (zamračený den versus jasno).
Například člověk, který stráví 15 minut na slunci v poledne v Praze bez opalovacího krému, se nemusí spálit, ale tentýž člověk by se mohl spálit po 15 minutách strávených na slunci v Chorvatsku kvůli vyššímu množství UV záření v dané geografické lokalitě.
Expozici může ovlivnit také typ pleti, množství aplikovaného opalovacího krému a četnost opakovaného nanášení. Aby byl opalovací krém účinný, je důležité, aby byl aplikován podle pokynů a znovu aplikován podle pokynů a potřeby na základě fyzické aktivity. Plavání nebo aktivity, které mohou podporovat silné pocení, můžou vyžadovat častější opakované použití opalovacího krému.
Pamatujte, že SPF vám neřekne, jak dlouho můžete být na slunci, aniž byste se spálili. Místo toho je to míra množství ochrany proti spálení před UV zářením, kterou poskytují opalovací krémy, když se používají podle pokynů a podle potřeby.
V naší poradně s názvem ZUBNÍ PLOMBA TRVANLIVOST se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Keatsnok.
Zajímá mne trvanlivost zubní plomby. Preferuji, aby byla co nejdelší a jsem ochoten si za to připlatit. Dříve amalgamové plomby vydržely i několik desetiletí. Loni se mi stalo, že UV tvzená plomba mi vypadla po OSMI dnech. Ke cti dentistky uvádím, že v rámci reklamace jsem neplatil nic a nová plomba (tentokrát s použitím Kofferdamu) zatím odolává zubu času již 3 měsíce.
Jednoduchá otázka zní: v případě, že zubní plomba vypadne,do kdy od jejího zhotovení mohu nárokovat její bezplatnou obnovu?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Zubní výplň, neboli plomba (blomba) nemá žádnou záruční dobu. To, jestli vám ji zubní lékař opraví zdarma, záleží výlučně na jeho ochotě a tu může ovlivnit mnoho faktorů, jako vzájemná sympatie, serióznost stomatologa, atd. Obvykle bývá dobrým, leč nepsaným zvykem, že zubní výplň je zhotovena zdarma, pokud se poškodí nebo zcela vypadne do tří měsíců ode dne zhotovení. Případné konflikty z toho plynoucí posuzuje Česká stomatologická komora, její odborná komise, v rámci a reklamačního řízení. K tomu je třeba napsat písemnou stížnost, která musí obsahovat alespoň jméno, příjmení a adresu stěžovatele. Potřebné doklady pro rozhodnutí, například záruční list – pokud byl vystaven – nebo doklad o úhradě si pak vyžádá příslušná revizní komise, která se bude případem zabývat.
I - velmi citlivá, která vždy zrudne a nikdy nezhnědne
II - citlivá vždy zrudne, hnědne málo
III - normální někdy zrudne, poměrně rychle zhnědne
IV – odolná, která nezrudne téměř nikdy, snadno hnědne
Proč kůže hnědne?
Zhnědnutí kůže způsobuje kožní barvivo melanin, které se aktivuje po pobytu na sluníčku. Je přirozeným ochranným filtrem. Čím menší je schopnost organismu tvořit melanin, tím větší je riziko poškození kůže. Nejnebezpečnější složkou slunečního záření je UV záření – A, B a C. UVA paprsky nehřejí, ale pronikající hluboko do kůže, kde mohou způsobit změny vedoucí až ke kožním nádorům. Jsou přímou příčinou předčasného stárnutí, pigmentových skvrn, působí na vypadávání vlasů a oslabují imunitní systém. UVB paprsky jsou velmi silné a způsobují spálení kůže, kožní reakce a alergie (fotodermatózy) a další. Rozhodně není pravda, že pouze lidé se světlejší pokožkou trpí alergiemi na sluníčko. Taková přecitlivělost se může objevit i u lidí s tmavším typem pleti. Jinými slovy, každá pokožka reaguje individuálně a je tedy nevyhnuté věnovat ji tolik pozornosti, jakou potřebuje.
Možnosti ochrany pokožky
1. Oblečení, nejlépe s dlouhým rukávem a pokrývka hlavy
V létě je vhodné nosit lehké bavlněné oblečení a pokožku dostatečně chránit. Pokrývka hlavy by měla být automatickou součástí, chrání před úpalem, úžehem, solárními alergiemi atd.
2. Opalovací krémy s vysokým UV faktorem
Podle výše SPF faktoru poznáte, jak dlouho můžete bezpečně pobývat na sluníčku a současně i za jakou dobu kůže bez ochrany zrudne. Prostředek s ochranným faktorem například SPF 15 umožňuje trávit na sluníčku bezpečně 15 minut a současně označuje, že po zhruba 2,5 hodině fototyp I určitě zrudne.
Faktor 50+ představuje maximální ochranu a nic vyššího už na trhu nenajdete. Přípravky s vysokými filtry by měli používat hlavně děti, lidé s fototypem I a II, dále lidé s kožními alergiemi, zraněním či jinými kožními problémy. Kvalitní ochranný přípravek by měl obsahovat UV A a UV B filtr. Osvědčené neparfémované přípravky vhodné i pro citlivou pokožku nabízejí značky jako např. Bioderma, Daylong, Altermed.
Mnoho lidí zapomíná na citlivé části obličeje – rty, nos a uši. Proto je důležité používat přípravky speciálně pro tyto oblasti: pomády, krémy. Velmi nebezpečné je slunění u kojenců a batolat, kteří ještě nemají vyvinutý ochranný systém proti UV záření. Odhadovaná bezpečná doba pobytu na sluníčku je max. 45 – 60 minut, nejlépe však s ochranným krémem s vysokým UV faktorem a kloboučkem. Přehled přípravků vhodné pro citlivou pokožku dětí najdete zde: solární dětská kosmetika.
Móda bronzové pleti si vybírá daň v podobě zhoubných i méně
Ve svém příspěvku ZTRÁTA PIGMENTU NA RTU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Gina.
Dobrý den, ta alespoň, že se s tím dá něco dělat a jsou tady způsoby, jak i přesto žít normální a kvalitní život. Jen si za to člověk trochu připlatí no. Jinak v článku píšete o mikropigmentaci. Vždycky jsem si myslela, že se jedná o tohle http://www.radchenko.cz/permanentni-make-up-oboci/ Ale asi jsem si to spletla s permanentním make-upem rtů.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jane.
NN je to i proti UV, na rozjaasnění a hydrataci. Takový na všechno :)
Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE - ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel.
Zdravím, mám hodně dlouho brýle a opravdu hodně řeším co do budoucna, protože zrak se mi zhoršuje mílovými kroky. Momentálně jsem se dostal do fáze, kdy jsem na 100% přesvědčen, že operace očí je nezbytná, abych se brýlí zbavil definitivně. Kontaktoval jsem Oční kliniku Horní Počernice, zatím čistě ze zvědavosti, ale vše co mi řekli a nabídli se mi zatím moc líbí, kdyby náhodou s klinikou touto nebo jinou měl někdo zkušenosti na laserovou operaci, budu rád. Hezký den.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Aneta.
Já byla v optice v Horních Počernicích a mám z tama krásné sluneční brýle, které mě nevyšly ani tak moc. Mají UV filtr, dobře mi sedí na nose a nekloužou.
UV lampa na gelové nehty je určená pro použití na UV gely a lehce tvrzené akryly. Tato UV lampa na nehty využívá vysoce energeticky výkonné UVA žárovky pro dosažení rychlejšího, bezpečnějšího a bezzápachového vytvrzení UV gelu. Tato moderní designová lampa s časovačem je vhodná jak pro profesionální, tak i pro domácí použití.
Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE - ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel.
Zdravím, mám hodně dlouho brýle a opravdu hodně řeším co do budoucna, protože zrak se mi zhoršuje mílovými kroky. Momentálně jsem se dostal do fáze, kdy jsem na 100% přesvědčen, že operace očí je nezbytná, abych se brýlí zbavil definitivně. Kontaktoval jsem Oční kliniku Horní Počernice, zatím čistě ze zvědavosti, ale vše co mi řekli a nabídli se mi zatím moc líbí, kdyby náhodou s klinikou touto nebo jinou měl někdo zkušenosti na laserovou operaci, budu rád. Hezký den.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana.
UV filtr je u slunečních brýlí to nejdůležitější, já bych si brýle nekoupila jinde než v optice, tam mám jistotu, že ten filtr tam určitě je a oči si chránit v létě je důležité. Před rokem jsem koupila padnoucí sluneční brýle v optice v Horních Počernicích, věnovali se mi a dostala jsem tehdy i příjemnou cenu.
Gelové nehty jsou umělé nehty, které mají velmi přirozený vzhled. Jsou tenké, ohebné, nežloutnou a nejsou porézní. Gelové nehty jsou čím dál více populárnější mezi profesionálními i domácími uživatelkami. UV gely se dělí na UV gely modelovací, UV gely podkladové, UV gely vrchní a UV gely na francouzskou manikúru.
Ve svém příspěvku OČNÍ KLINIKA HORNÍ POČERNICE - ZKUŠENOSTI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Karel.
Zdravím, mám hodně dlouho brýle a opravdu hodně řeším co do budoucna, protože zrak se mi zhoršuje mílovými kroky. Momentálně jsem se dostal do fáze, kdy jsem na 100% přesvědčen, že operace očí je nezbytná, abych se brýlí zbavil definitivně. Kontaktoval jsem Oční kliniku Horní Počernice, zatím čistě ze zvědavosti, ale vše co mi řekli a nabídli se mi zatím moc líbí, kdyby náhodou s klinikou touto nebo jinou měl někdo zkušenosti na laserovou operaci, budu rád. Hezký den.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Šárka Neckářová.
Brýle nosím od střední školy a naštěstí se mi dioptrie nezvyšují, snažím se oči v létě chránit kvalitními brýlemi s UV filtrem, proto je kupuji v optice a ne u vietnamců nebo jim podobným obchodům, tam totiž jde jen o design a ne o to oči ochránit. V optice v Počernicích jsem si nechala udělat dioptrické sluneční brýle, stály sice více peněz, ale vím, že mám oči chráněné a budu přes ně dobře vidět.
Používejte elektronický odvšivovací hřeben pouze na suchých vlasech. Dříve než použijete hřeben, vlasy rozpleťte a rozčesejte.
Přístroj zapněte přesunutím vypínače dopředu (nahoru). Vysoký bzučivý zvuk indikuje, že je přístroj zapnutý.
Držte hřeben pod úhlem 45–90° a pomalu jím pročesávejte vlasy.
Během pročesávání vlasů je bzučivý zvuk přerušen, když dojde k zneškodnění vši nebo vajíčka. Jakmile bzučení přestane úplně, jsou zuby hřebene plné. Vypněte hřeben a malým kartáčkem vyčistěte zuby hřebenu. Následně pokračujte v používání. Dopřejte si dostatek času k tomu, abyste vlasy řádně pročesali.
Ve svém příspěvku LIQUIDO FORTE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Beáta.
Sérum a šampon Liquido Forte mi doporučili v lékárně. Rychle jsme se má dcera vší zbavila. V balení je navíc i hřeben, kterým se vši pak dobře vyčesávají.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Dehty se běžně používají pro léčbu psoriázy, přičemž uhelný dehet patří mezi ty nejúčinnější. Ropný dehet se používal ve starověkém Egyptě při mumifikaci zhruba v období 1 000 př. n. l. Podobně jako dehet z borovice lze i uhelný dehet použít v léčebných šamponech, mýdlech a mastích pro léčbu lupů a psoriázy. V USA jsou tyto přípravky dostupné bez předpisu a podléhají regulacím FDA. Pro improvizované použití je v americkém lékopisu k dispozici dehtový roztok k povrchovému použití, který obsahuje 20 % dehtu v etanolu s přídavkem 5% polysorbátu 80. Tento roztok musí být rozředěn do masťového základu, například do vazelíny. Uhelný dehet se používá také k syntéze paracetamolu (acetaminofenu).
Bílé strupy ve vlasech mohou signalizovat psoriázu neboli lupénku vlasové pokožky. Toto onemocnění je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních defektů postihující především kůži. Na vlasové pokožce se zpravidla projevuje velkými stříbrošedými strupy, a to většinou na celé vlasové pokožce. Kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemocí trpí přibližně 2–3 % populace. Může být dědičná. Nejčastěji se změny kůže poprvé objevují mezi 10. a 25. nebo mezi 35. a 60. rokem života. V průběhu života může docházet k opakovaným výskytům nemoci.
Příčiny
Přestože přesná příčina, proč psoriáza u některých lidí vzniká, není známá, lékaři se domnívají, že se objevuje na základě dědičnosti, autoimunity a vlivu vnějšího prostředí.
Léčba
Lehčí případy psoriázy mohou být léčeny šampony, které jsou speciálně určeny pro péči o vlasovou pokožku a zmírňují svědění. Zpravidla se jedná o šampony proti lupům nebo nadměrnému maštění. Těžké případy psoriázy pak mohou vyžadovat léčbu steroidy. Je-li lupénka doprovázena zvětšenými lymfatickými uzlinami, může být nutná antimikrobiální léčba. V krajním případě se přistupuje i k biologické léčbě. Biologická léčba zasahuje cíleně do imunitních mechanismů. Tlumí zánět v časné fázi, tedy v situaci, kdy ještě není dostatečně nastartovaný. Kůže se vyčistí a zůstává čistá. Léčba dále zlepšuje výskyt a závažnost přidružených onemocnění, která jsou typická pro pacienty s psoriázou, například metabolického syndromu, kardiovaskulárního onemocnění, zánětu kloubů, depresí, úzkostí, únavy a podobně. Vrací pacienta do normálního pracovního i společenského života.