Lázně po operaci střev doporučují ošetřující lékaři a návrh na ně podávají praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost na předtištěném formuláři zdravotní pojišťovny. Rovněž může péči doporučit lékař v nemocnici, pokud je pacient hospitalizován. Lékaři doporučí pacientovi, do kterých lázní pojede podle zaměření lázní, revizní lékař zdravotní pojišťovny může toto změnit, například z důvodu kapacity lázní, ale i jiných důvodů. V případě léčby komplexní je pobyt v lázních 21 dnů, v případě léčby příspěvkové pak 14 nebo 21 dnů. Dostat se do lázní ale můžete pochopitelně i za své finance. Možností, jak načerpat síly a neutratit vysoké částky, jsou také zkrácené wellness pobyty, které trvají od 3 do 10 dnů. Na ty vám sice pojišťovna nepřispěje, ale i tak se dají některé sehnat za přijatelnou cenu.
Ve svém příspěvku VYBAVENÍ PRO MALOU LOŽNICI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dagmar.
Zdravím, hezký článek. A prosím tip, kde sehnat takový nábytek? My občas s rodinou jezdíme nakupovat do těch pražských velkoobchodu, které všichni určitě znají. A nebo pak přes internet třeba tady na tom eshopu a koukám, že mají i vybavení ložnic http://www.aminabytek.cz/nabytek-do-loznice/ Maji zajímavý dřevěný nábytek a hlavně je to česká výroba, takže aspoň člověk podpoří nějaké ty české výrobce.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dita.
Moc dobře sepsané tipy, pro tyto byty se určitě hodit budou, protože prostoru je málo a potřebného nábytku a vybavení hodně :) Určitě je dobré rozmyslet si, co člověk potřebuje a co naopak už tolik ne, protože tím se celá situace velmi ulehčí a najednou je i malý byt docela prostorný.
Délka pobytu: 21 dní/14 dní v závislosti na druhu indikace.
Úhrada zdravotní pojišťovny: Péče je částečně hrazená pojišťovnou, a to pouze léčení. Ubytování, stravu a lázeňský poplatek 20 Kč/noc (vyjma osob mladších 18 a starších 70 let, držitele průkazu ZTP/P a jejich průvodce) si klient platí sám.
Nástup do lázní: Schvalovací proces probíhá stejným způsobem jako u komplexní lázeňské léčby. Po schválení je návrh doručen na rezervační oddělení lázní, které zašle klientovi zvací dopis. V něm je upřesněn datum nástupu a další důležité informace. Platnost návrhu u tohoto typu péče je 6 měsíců od vystavení. V této lhůtě musí klient, podle volné ubytovací kapacity lázní, na svůj pobyt nastoupit.
Pracovní přilba s podbradním páskem, aforistický sedák, malá lékárnička, nahazovací sáček, nahazovací lanko, statické lano pro výstup (v délce 50 m), hrudní blokant, ruční blokant, nožní stoupací popruh, karabiny s triple zámkem (8 ks), kmenová smyce, korunová smyce, polohovací blokant (lze nahradit sestavou kladky s prusíkem), statické lano (o délce 50 m), blokant na kmenovou smyci, ruční pilka, teleskopická pilka, motorová arboristická pila, pomocné karabiny, slaňovací osma – toto je základní vybavení, další vybavení si musí každý vybrat sám, a to podle toho, co mu bude vyhovovat a co bude ke své práci dále potřebovat.
Ve svém příspěvku OPERACE OČÍ NA KLINICE HORNÍ POČERNICE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Daniela.
Dobrý den, mám velkou prosbu, kdyby měl někdo s touto klinikou zkušenosti, tak sem s nimi. Nutně potřebuji operaci obou očí a zatím mám na kliniku zálusk, ale neznám nikoho kdo by u nich operaci podstoupil a mám z celkové procedury celkem velký strach, proto budu ráda, za jakékoliv názory, zkušenosti..:)
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel P.etr..
Nechci nic zanedbat, takže sem chodím pro kontroly. Myslím, že jsou tu dobře vybavení a dávají si záležet, nemám pocit, že bych byl jen číslo v pořadí, ale mají takový příjemný přístup. Spokojenost.
Veterinární klinika Bílá Hora je zaměřena na specializovanou medicínu malých a exotických zvířat. Důraz je kladem na prostorové a přístrojové vybavení. Klinika se zabývá i homeopatií.
Zdravotní tým se skládá ze šesti lékařů: MVDr. Jan Hnízdo, MVDr. Jana Langerová, MVDr. Martina Plošková, MVDr. Lucie Hromádková, MVDr. Tereza Riegerová a MVDr. Sebastian Franco.
Zaměřují se zde na chirurgii, ortopedii, onkologii, neurologii, fyzioterapii, stomatologii, počítačovou tomografii, kardiologii, endoskopii, gynekologii, parazitologii, gastroenterologii, interní medicínu a homeopatii. K tomu mají patřičné vybavení.
Patří mezi největší nestátní ambulantní zařízení v Praze. Sìdlí na adrese Antala Staška 1670/80 v Praze 4. Nejlépe se do polikliniky dostanete metrem C, kde je zastávka Budějovická. S poliklinikou se dá spojit jedině telefonem na čísle 237 777 200. Po přijetí hovoru vás bude navigovat hlasový asistent. Buďte trpěliví. Čekání se může protáhnout až na hodinu.
V poliklinice působí okolo 40 ambulantních specialistů, kteří mají k dispozici nejmodernější přístrojové vybavení. Díky tomu může tato poliklinika poskytovat komplexní zdravotní péči. Špičkové přístrojové vybavení má například na gastroenterologii, v Radiodiagnostickém centru sdružujícím pracoviště CT tomograf, MR magnetickou rezonanci, denzitometrie či rentgenu. Součástí polikliniky je lékárna Pharmacentrum Budějovická se zdravou výživou Ošatka. A také zde provádí odběry krve.
Ve svém příspěvku CVIKY NA ZTUHLOU ŠÍJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Emickarych.
Cvik ti asi neporadím, ale určitě bych být tebou zvážila, jaké vybavení si s sebou na vykonávání svého koníčku budeš brát. Já jsem několikrát chlapovi říkala, aby třeba když jde rybařit, tak aby si vzal s sebou nějaké kvalitní lehátko. Samozřejmě na mě kašlal, a tak jsem mu k narozeninám pořídila rybářské lehátko se spacákem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Emickarychee.
Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně (komplexní lázeňská péče – KLP), nebo částečně (příspěvková lázeňská péče – PLP) zdravotní pojišťovnou. 6. ledna 2015 vstoupila v platnost novela zákona č. 48/1997, o veřejném zdravotním pojištění, jehož součástí je také novelizovaný indikační seznam pro lázeňskou péči.
Ve svém příspěvku KAŽDODENNÍ RANNÍ BOLEST HLAVY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Mací.
Každé ráno cca v 5-6 hod. mne vzbudí bolest hlavy vzadu na temeni. Chodím pravidelně k fyzioterapeutovi na masáže, rázovou vlnu a také mne naučil několik cviků, které pravidelně cvičím. Trvá to už několik let, ale nikam to nevede. Ani neurolog ani ortoped mi nedokázali pomoci a já se už obávám chodit večer spát, protože mne ráno zase vzbudí bolest hlavy. Na CT krční páteře mi nic nenašli, prý je to svalový problém. Nevím co dál.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Emickarych.
Cvik ti asi neporadím, ale určitě bych být tebou zvážila, jaké vybavení si s sebou na vykonávání svého koníčku budeš brát. Já jsem několikrát chlapovi říkala, aby třeba když jde rybařit, tak aby si vzal s sebou nějaké kvalitní lehátko. Samozřejmě na mě kašlal, a tak jsem mu k narozeninám pořídila rybářské lehátko se spacákem z https://www.sportcarp.cz/ca…
Ingredience a vybavení potřebné pro zavařování kuřete
Než začnete, ukliďte si kuchyň a připravte si do prostoru potřebné vybavení a přísady. Toto je věc č. 1, kterou vždy dělám a která pomáhá snižovat stres během procesu zavařování.
Než začnete, připravte si následující položky:
Tlaková nádoba.
Zavařovací sklenice, víčka a kroužky (zavařujte do čtvrtlitrových nebo půllitrových sklenic).
Sůl (volitelná: pouze pro chuť, ale mám rád tuto: jemná mořská sůl, můžete ale použít i sůl bylinkovou, česnekový prášek, pepř).
Kuře (vykostěné nebo s kostí, určité části nebo celé kuře nasekané na kousky).
Na zavařování kuřecího masa můžete použít buď půllitry, nebo litry. Půllitrové sklenice jsou obvykle ideálním množství pro použití v jednom jídle. Osobně mi nevadí používat i litrové sklenice a mít kuře připravené k dalšímu jídlu později v ten samý týden.
Ve svém příspěvku DOTAZ NA OBNOVENÍ EREKCE PO ROBOTICKÉM OPERATIVNÍM ODSTRANĚNÍ PROSTATY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.
Dobrý den, pošlete tatínka k jeho obvodnímu lékaři, když tak tam zajděte s ním, a požádejte lékaře, aby tatínkovi napsala návrh na přidělení léčebných lázní po operaci prostaty s diagnozou rakoviny (?). Ještě se s lékařem dohodněte, do kterých lázní by tatínek nejraději. Lékař návrh vyplní a pošle příslušné zdravotní pojišťovně. Její posudkový lékař o přidělení lázní rozhodne a v případě, že ano, pošle vašemu otci lázeňský poukaz.
Přeji hezký den Pavel
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Tomáš.
Dobrý den, je mi 34 let. Mám 8 měsíců po operaci prostaty. Stálé přetrvává slabá inkontinence a erekce se velmi pozvolna zlepšuje ale na sex to ještě není. Poraďte ještě jak tu erekci zlepšit, pravidelně cvičím s vakuovou pumpou, peavidelně užívám Silnadefil 100mg v kombinaci masáží od manželky. Podle doktora byla použita nervyšetřící metoda a vše dopadlo dobře.
Děkuji za další rady.
Máte-li s balením kufrů na cesty početné zkušenosti, bude to pro vás jistě snadný úkol. Pokud však cestujete mimo svůj domov po dlouhé době, a ještě navíc nikoli na pár dní, ale hned na několik týdnů, pak věřte, že se vyplatí udělat si seznam věcí, podle něhož budete balit.
Je také dobré zabalit si v předstihu, klidně čtrnáct dní před odjezdem, abyste měli čas dokoupit si (nebo si vypůjčit) vše potřebné. V úvahu vezměte i roční období, dále zda jedete do lázní ve městě, anebo uprostřed přírody, kde půjde o místo vzdálené od obchodních center, a tím i od možnosti dokoupit si potřebné věci v místě pobytu.
Důležité je i to, zda balíte pro sebe, pro partnera či partnerku (popř. jiného dospělého člena rodiny), anebo pro své dítě. Na balení věcí by se měl budoucí cestovatel a lázeňský host v jedné osobě vždy také sám podílet – samozřejmě pokud je to možné.
Chceme vám být nápomocni, a tak vám zde předkládáme základní seznamy věcí na cestu do lázní, aby vám nechyběly nějaké ty drobné nezbytnosti a aby váš pobyt byl co nepříjemnější. Seznamy si můžete doplnit či zredukovat podle svých potřeb.
Ve svém příspěvku OHEN-NA TVAŘI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Monika.
Dobry Den,chci se zeptat jestli by jste me mohli doporucit,nejaky dobry lejzr,zkusila jsem uz asi 3 a vysledek neni takovy jaky by mel byt..A navic me zustali jizvi,,predem moc dekuji..
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Michala.
Nejlepší odborník na lejzrovou (laserovou) péči je Asklepion. Vlastní několik prvotřídních certifikátů, což znamená, že jejich personál dokáže správně nastavit vlnovou délku a intenzitu, takže taková aplikace laseru je pak nejvíce efektivní, jak to jen jde. Jejich technické vybavení je také na špičkové úrovni. Takže pokud lejzr na tělo, tak jedině v Asklepionu. http://www.asklepion.cz/ota… medicína
V naší poradně s názvem LÁZNĚ PO OPERACI ILEUS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka Nocarová.
Prosím o doporučení lázní po operaci střev - Ileus
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Mezi nejlepší lázně léčící onemocnění žaludku a střev patří Lázně Luhačovice, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Lázně Karlovy Vary. Na Slovensku to jsou pak Lázně Lúčky a Lázně Brusno.
Jedete-li do lázní na přelomu ročních období, počítejte s měnícím se počasím a velkými teplotními změnami během pobytu. Přizpůsobte tomu výběr vhodného oblečení i obuvi. Pokrývku hlavy je dobré mít pro jistotu s sebou i v relativně teplém ročním období.
Nezapomeňte se případně vybavit i na rozličné outdoorové aktivity – sportovním oblečením, obuví, cyklistickou přilbou atd. – neboť ve většině lázní se široké možnosti sportovního vyžití přímo nabízejí. A pamatujte, že prostá turistická chůze je vynikajícím prostředkem ke zlepšení zdraví, srovnání BMI, srdečního rytmu atd. Denně alespoň 3–4 km, s vypnutou hrudí a plným dechem, při chůzi vtahujte břicho a rovnejte záda!
Nezapomínejte na dodržování lázeňského řádu a ohleduplnost vůči ostatním hostům.
Povezete-li si s sebou cennosti nebo větší množství peněz, využívejte pro jejich uložení vždy hotelového trezoru.
Své zavazadlo do hmotnosti 30 kg si můžete také předem zaslat poštou, nejlépe po dohodě s recepcí svého hotelu.
Přibalte s sebou i dobrou náladu a přelaďte se na pohodu! Lázně vám jistě pomohou zlepšit kondici i zdravotní stav! Užijte si ten krásný čas a péči, která vám bude věnována.
Komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče hrazená zdravotní pojišťovnou
Délka pobytu: 28 dní/21 dní (s možností prodloužení, v závislosti na druhu indikace). Prodloužení pobytu je možné po návrhu lékaře v lázeňském zařízení a na základě schválení revizního lékaře zdravotní pojišťovny. Nebo si klient může pobyt prodloužit sám na vlastní náklady za zvýhodněnou cenu.
Úhrada zdravotní pojišťovny: Péče je plně hrazená pojišťovnou včetně samotné léčby, ubytování i stravy. Klient hradí pouze lázeňský poplatek 20 Kč/noc (vyjma osob mladších 18 a starších 70 let, držitele průkazu ZTP/P a jejich průvodce). Příplatek za ubytování nad standardem zdravotní pojišťovny a volitelnou výběrovou stravu viz ceník.
Pracovní neschopnost: Klient je po dobu léčby v pracovní neschopnosti.
Nástup do lázní: Nástup na pobyt je podle indikace do 3 až 6 měsíců od vystavení návrhu na poskytnutí lázeňské péče. U pooperačních a poúrazových stavů je nástup na pobyt neprodleně nebo do 3 až 12 měsíců od úrazu nebo operace v závislosti na druhu indikace. V této lhůtě musí klient, podle volné ubytovací kapacity lázní, na svůj pobyt nastoupit. Po schválení je návrh doručen na rezervační oddělení lázní, které zašle klientovi zvací dopis. V něm je upřesněn datum nástupu a další důležité informace. Vystavený návrh je pro klienta závazný.
Po operaci štítné žlázy endokrinolog většinou doporučuje svým pacientům lázeňskou léčbu, takzvaný nárok na lázně. Dobrou zkušenost rehabilitační léčby po těchto operacích v České republice mají tato nejlepší lázeňská střediska, které proplácí pojišťovna: Karlovy Vary, Luhačovice, Lázně Lipová a Jeseník. Přírodní zdroje těchto lázní pomáhají hlavně pacientům po odstranění difuzní toxické strumy.
Vápenaté usazeniny se objevují v mnoha velikostech, mohou být malé, o velikosti centimetru, nebo velké, o velikosti kusu ovoce. Velké vápenaté usazeniny jsou viditelné pouhým zrakem. Malé vápenaté usazeniny jsou uloženy v tukové tkáni a lze je identifikovat pomocí lékařského vybavení. Usazeniny jsou tvrdé a hrbolaté, mohou být citlivé nebo bolestivé na dotek. S postupem času mohou měnit svou velikost a tvar. Vápenaté usazeniny se u dětí objevují zejména na prstech rukou a nohou, čímž jsou nepříjemné například při procházce nebo i při samotné manipulaci s hračkami.
Doporučuje se, aby domácí zavařené kuřecí maso bylo spotřebováno do 18 měsíců. Pokud je však těsnění na sklenicích dobré a jsou skladovány na chladném a tmavém místě, mohou bezpečně vydržet mnohem déle!
Můžu použít nádobu na vodní lázeň pro zavařování kuřete?
NE. K zavařování kuřete NEPOUŽÍVEJTE nádobu s vodní lázní. Kuře je potravina s obsahem kyselin, která není bezpečná pro konzervování ve vodní lázni. Pro zavařování kuřete MUSÍTE použít tlakovou nádobu.
Jak používat kuřecí konzervu?
Na rozdíl od kuřete z konzervy z obchodu není domácí zavařené kuře krupičkové ani bez chuti. Dokonce si myslím, že je to lepší než kuře uvařené v hrnci, které může být často zrnité a suché.
Místo toho je domácí zavařené kuře vláčné a chutné a ideální pro každé jídlo, které v sobě potřebuje drcené kuře. Je to skvělý doplněk do kuřecích polévek, chilli, enčiladas a tacos, těstovin, koláčů, pizzy a čehokoli jiného, kde potřebujete vařené drcené kuře.
Obsah sklenic před použitím nemusíte znovu vařit, stačí ji otevřít a lahodné kuře je připraveno k použití. Ideální pro rychlé a snadné večeře!
pár kapek silice (zde se hodí např. jehličí smrkové nebo jalovcový olej. Silice se používá ke stimulaci krevního oběhu. Můžete ji i vynechat.).
Připravte si dva kastrolky na vaření ve vodní lázni a čistou sklenici na hotovou mast. Pokud nemáte vepřové sádlo, můžete místo něj použít 30 ml olivového oleje. Použít můžete i světlicový olej. Pokud vám nevadí tekutější konzistence, tak můžete vynechat lanolin a včelí vosk, které slouží jako ztužovadlo.
chci se zeptat, zda moje mamka má nárok na lázně. Je po komplexním odstranění dělohy pro karcinom endometria. Je jí 50 let a je téměř 3 měsíce po operaci.
K této situaci má ještě postiženého syna - dětský mozková obrna a autismus, který momentálně je také nemocný a zároveň má velmi časté záchvaty agrese, které naštěstí zatím jsou pouze vůči jemu samotnému nebo vybavení domu.
Mamka je z toho již hodně psychicky vyčerpaná což nepřispívá k léčení po této náročné operaci.
Chtěli jsme aby si jela odpočinou do lázní, ale gynekolog jí řekl, že to asi na vzp neprojde jelikož není dle věku v tzv. produktivním ženském věku.
Neexistuje možnost jak jí do lázní dostat? Opravdu by jsme potřebovali aby si odpočinula. Na koho by jsme se měli případně obrátit?
Moc dobře sepsané tipy, pro tyto byty se určitě hodit budou, protože prostoru je málo a potřebného nábytku a vybavení hodně :) Určitě je dobré rozmyslet si, co člověk potřebuje a co naopak už tolik ne, protože tím se celá situace velmi ulehčí a najednou je i malý byt docela prostorný.
Zdravím, hezký článek. A prosím tip, kde sehnat takový nábytek? My občas s rodinou jezdíme nakupovat do těch pražských velkoobchodu, které všichni určitě znají. A nebo pak přes internet třeba tady na tom eshopu a koukám, že mají i vybavení ložnic http://www.aminabytek.cz/nabytek-do-loznice/ Maji zajímavý dřevěný nábytek a hlavně je to česká výroba, takže aspoň člověk podpoří nějaké ty české výrobce.
Nechci nic zanedbat, takže sem chodím pro kontroly. Myslím, že jsou tu dobře vybavení a dávají si záležet, nemám pocit, že bych byl jen číslo v pořadí, ale mají takový příjemný přístup. Spokojenost.
Cvik ti asi neporadím, ale určitě bych být tebou zvážila, jaké vybavení si s sebou na vykonávání svého koníčku budeš brát. Já jsem několikrát chlapovi říkala, aby třeba když jde rybařit, tak aby si vzal s sebou nějaké kvalitní lehátko. Samozřejmě na mě kašlal, a tak jsem mu k narozeninám pořídila rybářské lehátko se spacákem
Cvik ti asi neporadím, ale určitě bych být tebou zvážila, jaké vybavení si s sebou na vykonávání svého koníčku budeš brát. Já jsem několikrát chlapovi říkala, aby třeba když jde rybařit, tak aby si vzal s sebou nějaké kvalitní lehátko. Samozřejmě na mě kašlal, a tak jsem mu k narozeninám pořídila rybářské lehátko se spacákem z https://www.sportcarp.cz/ca…
Dobrý den, pošlete tatínka k jeho obvodnímu lékaři, když tak tam zajděte s ním, a požádejte lékaře, aby tatínkovi napsala návrh na přidělení léčebných lázní po operaci prostaty s diagnozou rakoviny (?). Ještě se s lékařem dohodněte, do kterých lázní by tatínek nejraději. Lékař návrh vyplní a pošle příslušné zdravotní pojišťovně. Její posudkový lékař o přidělení lázní rozhodne a v případě, že ano, pošle vašemu otci lázeňský poukaz.
Přeji hezký den Pavel
Nejlepší odborník na lejzrovou (laserovou) péči je Asklepion. Vlastní několik prvotřídních certifikátů, což znamená, že jejich personál dokáže správně nastavit vlnovou délku a intenzitu, takže taková aplikace laseru je pak nejvíce efektivní, jak to jen jde. Jejich technické vybavení je také na špičkové úrovni. Takže pokud lejzr na tělo, tak jedině v Asklepionu. http://www.asklepion.cz/ota… medicína
Mnoho let jsem si chodila do naší polikliniky na oční prohlídky, až jsem nakonec usoudila, že už nechci dál chodit s obroučkami na obličeji, tak jsem šla a nechala si udělat operaci očí na klinice horní Počernice. Pro mě to byl docela šok, protože už jen vybavení, kterým mě prohlíželi bylo pro mě úplnou novinkou (míněno v lepším slova smyslu) a operace odpadla nad má očekávání. Do dnes jezdím na kontroly jen sem.
"Nebojte se pomocí LED diod rozsvítit i police nebo spodní část postele. Získáte tak opticky světlejší a prostornější místnost." Tak s tímto musím souhlasit. Od té doby, co jsme si těmito http://www.ledakce.cz/rgb--rgbw--farebne/ barevnými led pásky s diodami rozsvítili skříňky a vitríny, vypadá to u nás kouzelně. Jen ještě nevím, jak to zakomponovat do ložnice, zatím máme takto osvětlený obývací pokoj..